27 may 2011

nie każdy ma swoje życie

wybieramy, sądząc, że istnieje wybór, lecz z każdą godziną
kłamstwo płynie szybciej i głębiej zapuszcza korzenie wciąż
niechciana prawda. gdzieś indziej otwierają się drzwi, znasz
melodię nie tych palców, których opuszki tulisz do policzków.
w jakim języku milczymy i z jakim ptakiem uleci niemy śpiew,
gdy inne oczy przędą widok na rzekę, trzepocą rzęsy cudzym
snem i pod skórą kiełkuje nieoczekiwane. ślady odprowadzą
stopy na manowce dróg wiodące dokądkolwiek. pod okładką
wzbiera czas odpływu. Dieu me pardonnera, c'est son métier.
 
 
proza poetycka


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/4 | report | add to favorite

Comments:

laura bran,  

wyczyściłabym z dwóch elementów: niemy i na manowce dróg wiodące - wystarczy, że odprowadzają stopy dokądkolwiek. ładnie :))

report |

Miladora,  

Laurko - tu niczego nie wyczyszczę już - jest gotowa mozaika i każde słowo przemyślane, bo taką cegiełkę długo się składa i powoli. ;)))

report |

Wieśniak M,  

chwytamy życie lecz to znoszona kapota ;)

report |

Miladora,  

Akurat to nie chwytanie życia - to wybory i umiejętność rezygnacji, Wu. Chwytanie jest w pierwszej cegiełce z tej serii - każdy ma swoją rzekę. ;)))

report |

Stefanowicz,  

Takie cegiełki to rwąca rzeka myśli. To nie jest łatwy i oczywisty przekaz. Czytanie jest jak zanurzenie się w prądzie odczuć, wiedzy i doświadczeń autora. A pisanie? Czasem wystarczy COŚ, co będzie iskrą. Wtedy trzeba usiąść i... napisać cegłę. Jedynym ograniczeniem jest forma. W niej cała trudność. Brawo.

report |

Miladora,  

Faktycznie to pewnego rodzaju rzeka. ;)))

report |

Miladora,  

Dziękuję wszystkim za zanurzenie się w niej. ;)))

report |

bosonoga,  

Podziwiam! Nie potrafiłabym ulepić tak idealnej cegłówki. Na dodatek - zawartość dobrej jakości :-) Buziak!

report |

Miladora,  

Dziękuję, Bosonóżka - i zachęcam do zabawy własnymi cegłówkami. :)))

report |

bosonoga,  

Mam ich trochę, tylko brzegi trzeba wyrównać :-) :-)

report |

Miladora,  

No to równaj te swoje puzzle i dawaj na pożarcie trumlom. :)))

report |

Aśćka,  

pytanie: czyje masz życie>:)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register