15 january 2015

villa-viola-nella

poszliśmy za daleko – na zerwanych mostach
dogoniła nas jesień kanwą uschłej barwy
zmierzchającej powoli jak fiolet we wrzosach
 
zagubieni wśród przęseł lepkich grudek błota
w niepamięci o sobie bez cienia nostalgii 
poszliśmy za daleko po zerwanych mostach
 
tam gdzie więcej nie można już niczego dostać
niezdolni bezkolorem rozpiąć dawne klamry
zmierzchaliśmy powoli jak fiolet we wrzosach
 
pokaleczeni sobą – tym że już nie dotrwał
żaden ślad prowadzący do ciepła latarni
poszliśmy za daleko po zerwanych mostach
 
pod niebem które z wolna sypało się w oczach
bowiem na przekór woli wszystkie nasze gwiazdy  
zmierzchały jednocześnie jak fiolet we wrzosach
 
i już  nie odwrócimy żadnej z kart tarota
bo za późno by liczyć drobne ziarna prawdy
poszliśmy za daleko i w zerwanych mostach
w zmierzch zapadły kolory jak fiolet we wrzosach


number of comments: 18 | rating: 10 |  more 

Wieśniak M,  

melancholia jak dywan usłana słowami- ot takie mnie naszło zdanie po lekturze, może od czapy:). Milu kochana ja po prośbie przy okazji Gdybyś zechciała udać się pod mój wierszyk w celu wyrażenia opinii o pisowni chu/hu cha/ha- buziaki :)

report |

Miladora,  

Hehe - czytałam już go w nocy, Wuniu, zastanawiając się, w jakiej pisowni jest lepszy. :) Buziaki :)

report |

jeśli tylko,  

pięknie i nastrojowo :) i dobrze, że fioletowo, a nie szaro, bo czuję, jak ta szarość mnie po prostu żuje.. :)

report |

Miladora,  

Szarość zimowa ma niestety skłonności do żucia, by w końcu przeżuć i wypluć. :))) Fiolet jest kolorem nieco nostalgicznym, ale na szczęście tak nie działa. :)

report |

bosonoga,  

co przeminęło, nie powróci / choć można czasem los odwrócić :( nostalgicznie, aż się łezka w oczach kręci :( Dobrego dnia!

report |

Miladora,  

No, nie powróci, ale zawsze może zdarzyć się coś nowego, Boseńko. :) Dobrego dnia :)

report |

Damian Paradoks,  

ton rozpaczy niemal jest ton a słowa nie ma a gdy słowa czytam oddech mi zatyka ... :)

report |

Miladora,  

Zrób głęboki wdech, Damiuś. ;))) I masz buziaka na dobry dzień. :)

report |

Damian Paradoks,  

z dreszczowców które czytywałem wyniosłem, że oddech zwany w kraju kwitnącej wiśni 'prana', lekarstwem jest na wszystko. A całus sążnisty odtyka przewody i zakorkowane myśli, Milusiu, Ty miodzie :)

report |

Miladora,  

To nie był sążnisty całus, tylko słodki buziak, Damianku. :))) A w ogóle jesteś tam gdzieś w pobliżu? Bo potrzebuję rady doświadczonego Francuza. :)

report |

Damian Paradoks,  

doświadczony ;) ... pytaj mnie a zawsze znajdę kogoś kto wie więcej :), Milusiu :)

report |

Miladora,  

W rewanżu służę niemieckim i norweskim, gdybyś potrzebował wsparcia językowego. :)))

report |

Damian Paradoks,  

rewanżujesz się nadobnie komentarzami u innych, siebie i swoją twórczością :) Cenie to niezmiernie u Ciebie i wielu osób na forum. Fiordy podpowiadały twe wikingowe eskapady. Znam tylko obok tzn, Uppsala. A wszędzie mówią że nie ma piękniejszego miejsca w Europie jak właśnie w Norwegii :) . Nie zawaham się zaczepić gdy języka braknie. Ha det sa bra, min lilla flicka ;)

report |

Miladora,  

Wikingowe eskapady należą do moich najbliższych - mam w rodzinie cały zespół lingwistów, od których staram się nauczyć jak najwięcej. No i nie tylko lingwistów. Dzięki za życzenia - zamierzam się dobrze bawić do końca swoich dni (niech mi bozia da zdrowie). :)))

report |

Damian Paradoks,  

końca w tym nie ma ;)

report |

Miladora,  

Podobno każdemu będzie dane to, w co wierzy. :)

report |

Małgorzata Pospieszna-Zienkiewicz i Edek Pospieszny,  

Bardzo bliski i piękny wiersz, choć się wciąż łudzę, że zerwane mosty scementują kiedyś słowa, a karta tarota wreszcie się odwróci.

report |

Miladora,  

Dziękuję, kochani Pospieszni. :) I oby nam tylko starczyło życia na te odwrócone wreszcie karty. ;)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1