6 june 2011

villanella di papavero

makowe ziarenka czas rozsiał błękitem
rozsypał jak piasek pod stopą
niebieszcząc nam chwile w aromat spowite
 
pod dłonią biel mąki oprósza stolnicę
migdały w krysztale migocą
i ziarnka makowe czas sieje błękitem
 
miód cicho oddycha i muska policzek
by barwą karmelu go złocąc
zniebieścić nam chwile w aromat spowite
 
wanilię w cukrowo ozdobnej tunice
znów rumu kropelki nasączą
i ziarnka makowe nasycą błękitem
 
pod bladozłocistym cytrusów dotykiem
w kolorach wciąż ręce nam plącząc
niebieszczą się chwile w aromat spowite
 
zwinięte w pamięci jak rulon słodycze
glazurą okryte pachnącą
makowe wspomnienia rozsieją błękitem
w aromat jak dawniej spowite
 
 
makowiec dla Wu ;)


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 14 | rating: 0/3 | report | add to favorite

Comments:

Wieśniak M,  

Co ja poradzę, że tak lubię słodycze. do mięs ,sałatek podawać je życzę do octu, do kwasu,z lodówki ,na ciepło zjadam szybciutko aby nie uciekło :))

report |

Miladora,  

To napisz o swoich ulubionych, Wu. :))) I dziękuję za degustację. :) Ja lubię czekoladę na przykład. :)

report |

Wieśniak M,  

hmmmm, ale że wierszem?.Te powstają przy wypowiadaniu, a ja mam wtedy usta zajęte ;)

report |

Wieśniak M,  

natomiast mam prośbę o pewną kołysankę ( o ile to nie problem). Taką dla 3 miesięcznej Róży :))

report |

Miladora,  

I ręce też, z tego wynika. ;))) Ale możesz napisać jakiś czekoladowy erotyk, jak skończysz jeść. Albo inny, ale czekolada to wdzięczny temat. Pamiętasz ten film lub książkę Joanne Harris? :)

report |

Wieśniak M,  

Tak film znakomity. Jak za czekolada nie przepadam tak film godzien ukochania tej słodkości :). W czasie rozkoszy staram się nie rozpraszać. Wiersze to w moim przypadku refleksja :)

report |

Miladora,  

A wiesz, że Harris napisała kontynuację "Czekolady"? - bardzo magiczną. ;) A wiersze to zawsze refleksje. Teraz sobie przypomniałam, że mam villanellę opartą na cytacie z "Czekolady". Może ją wrzucę tutaj. Dobrego dnia, Wu. :)))

report |

Miladora,  

Naprawdę chcesz kołysankę, Wu? Dla dziecka? Jeżeli tak, to pomyślę. ;)))

report |

Wieśniak M,  

tak Miladoro. Czuję zupełna pustkę. Może po twojej napiszę własną?. A Róża czeka :))))

report |

Jerzy Woliński,  

Spowity błękitem melodyjny przepis na ciasto, chyba pycha...

report |

Miladora,  

Dziękuję, Izabelo i Jerzyku. :)

report |

Wieśniak M,  

czekolada jest już u ciebie na priv :)

report |

Andrzej Talarek,  

Ta villanella jest na wskroś kobieca i kobiecoapetyczna

report |

Miladora,  

Widać, Andrzeju, też lubisz słodycze. ;))) Dzięki. :)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register