18 may 2011

bezimienni

oni mogą nadejść
co ja mówię, muszą!
będą kradli albo kwity wyjmą
barbarzyńcy

a w jej oczach to coś było
za co troja padła siedem razy
i tęskniłem
i  t ę s k n i ł e m
boże jak tęskniłem
bardziej niźli wódka
za zakąską

od ogrodu tam gdzie malwy
latem jeszcze słychać. w sieni
kraczą węszą trupią rzężą
sukinsyny

psy zwołując po wsi
powiesili jesień w sadzie
piewcy zimy


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/11 | report | add to favorite

Comments:

P,  

podoba mi się, chociaż z jednego "tęskniłem" bym zrezygnował.

report |

oczy jak pustynia,  

kilka fajnych fragmentów:-)

report |

sisey,  

Kilka fajnych wyrazów ;)

report |


Notice: Undefined offset: 38592 in /var/www/truml/etc/mvc/views/dblox/_comments_ano.php on line 35

,  

Bardzo dobry, chociaz z tym "tęskniłem" to popieram zdanie Piotra. A ostatnia zwrotka zarąbista... :)

report |

sisey,  

Wybaczcie, ale to nie proza. Powtórzenia są świadome i myślę, że właśnie tak miało być, skro zwróciliście uwagę, że podmiot tęskni bardziej niż bardzo. :)

report |

bosonoga,  

Świetny wiersz! Pozdrawiam autora "Księcia" i księcia również...

report |

issa,  

Lubię ten wiersz. Jego melodyjną plastyczność, wibrę, niepokój bez przerysowań, naturalny patos ogrodowego żywiołu. Dlatego zostawiam ślady łap.

report |

sisey,  

Opalikuję i tabliczkę postawię: "nie grabić, Ona przeszła przez ogród" :)

report |

Magdala,  

a w jej oczach to coś było za co troja padła siedem razy i tęskniłem i t ę s k n i ł e m boże jak tęskniłem bardziej niźli wódka za zakąską ----- :)))))) piękne to.

report |

Bogna Kurpiel,  

Znam takie tęsknoty Sis, ja też:) Ale co ja będę zanudzać, ten wiersz jest z tych które mi pasują jak diabli. Dobrego Sis :)))

report |other poems: żaden, szkic, ballada o ludziach na drzewach, to tylko, zima na Marsie, ..., szkłem w oku bawi się szaleniec, ja proszę pana mam dobrze, stos, żaden albatros, kołysanka dla Smoka, łaska obłędu, z bedekera pana jabłońskiego, nocny rejs do Hurghady, mgły zbyt przejrzyste, chciałbym zostawić ci wiersz, jak pamięć przejrzysty, wiersz o niechęci do uczestnictwa w nurcie, oglądając pejzaż z San Quirico d'Orcia, marynarze jeszcze nie, powiesił się szewc, nic tam, a to co widać to nic, w przyszłości zamierzam pisać już tylko tytuły*, e-gotyk, dochodzenie do wyobraźni, solo na saksofon barytonowy, zawiniątko, kapitułka dla mas, rozmowa z estetyką w tle, na uspokojenie, lekcja czytania, focus, Kordian F w ciąży pije, cóż to by była za miłość [update], romans którego nie było, w dniu dzisiejszym wylosowano... [update2], człowiek prywatny, do porządku dziennego, nasze never never, ich liebe You mon Munich, chili albo auto da fé, ona minie, oferta najnowszych telefonów, wiersz na raty, od klęsk, kiedy nadchodzi, obejrzyj za mną ten zachód [update], nigdy mi nie mów że piszesz wiersze, przyjdzie mi umrzeć na fortepian, na ryby, kojarzymisie, odchodzę, moje łóżko, zwiersz lekki i powiewny (update), wiersz na życzenie GLC za punkcik, o filozofii smaku słów kilka, pamiętnik człowieka rozsądnego, a słońce z papieru jego jest, mój drogi Bruno, błękitniejesz z papierosem, futerał, z dziennika rozbitka, nie przypadkiem w sepii, nie na życzenie publiczności, książę, kto my?, melanż mix i inne trudne wyrazy, utykanie na starych filmach, parapetówka solo, wieczór że do rany przyłóż (update), oczywiście mogło być gorzej, zawierzam [czekamy na pociągi], jesteś gotów, wieża Babel XXI, scenariusz męskiego wiersza, tutsi [cenzura] hutu, mało morskie opowieści, ekfratyk z jaśminem w tle, drzewieje się, awangarda w salonie fryzjerskim, głupiec, dawno cię nie widziałem, czytaj mnie z ruchu warg, o zmierzchu i bez przewodnika, już jestem przedtem, śpiewanka podróżująca, ok, mieliście rację, po schodach, kurs na zachód, audyt, nadmiar powietrza między nami, ja się o pana niepokoję, to tylko słowo o moście, wątpliwości faceta w ugrach, katedra języka, Betlejem zero jedenaście, jasełka w mieście P., nocny talk show, była sobie zima, co ty tam widzisz, ostatnia pięta Achillesa, z listów, sfumato, dom specjalnej starości, zupełnie o niczym, list motywacyjny, pieśń myśliwego, jeden z nas ja, Komunikacja zastępcza, lekcja autonomii, obcy w obcym mieście, hologram, wyjatkowo trwałe niby, re: w drodze do miasta, bezimienni, buty nie mają sensu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register