11 march 2011

Kapelusz

Wyszłam z domu
z dobrą intencją,
by kupić mikrofon,
by z miłą chęcią,
mógł Norbert słuchać
mych czułych słówek,
które przez skypa
do niego mówię.

I zanim doszłam
do Media Marketu
o mało nie padłam -
- słuchajcie - z zachwytu,
bo na wystawie,
na manekinie,
wisiał kapelusz -
- prawie jak w kinie,
noszą damy,
pijąc herbatkę
popołudniami.

Wchodzę spokojnie,
ja tylko,
przecież,
dotknę struktury,
oczy nacieszę.

No, ale jeśli
jestem już w środku
- trudno pragnienie -
- zdusić w zarodku.

Muszę przymierzyć!
Dotykam.
Mierzę.
I własnym oczom
sama nie wierzę,
bo w lustrze widzę
...francuska dama.
Nie!  Już, ze sklepu,
nie wyjdę sama!

I wyszłam w szpilkach.
w jeansach i bluzce
i w kapeluszu
na mojej główce.

...więc siedzę sobie przy komputerze
i piszę wierszem, i sama nie wierzę,
bo przecież kocham tego Norberta,
a na kapelusz, co chwilkę, zerkam.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 19 | rating: 0/6 | report | add to favorite

Comments:

gabrysia cabaj,  

a w co ubiera peelka ten kapelusz? w pawie piórka przyodziewa?

report |

JoT Eff,  

taaak, i stąpa w nim jak paw :)

report |

gabrysia cabaj,  

nie pisze się 'ubieram kapelusz', tylko zakładam, wkładam kapelusz

report |

JoT Eff,  

poprawię, dziękuję.

report |

gabrysia cabaj,  

to ja zdejmę komentarz :)

report |

JoT Eff,  

nie zdejmuj!

report |

agnieszka_n,  

Ileż to ma wdzięku! Napisane lekko, z przymrużeniem oka- tak odbieram. Naprawdę przeczytałam z przyjemnością. Pozdrawiam z uśmiechem :)

report |

JoT Eff,  

To jest bardzo miły komentarz. Bardzo, zważywszy, że o ten wdzięk chodziło autorce. O wdzięk, kobiecość, zalotność, lekkość i stopniowanie spraw ważniejszych od najważniejszych. Dziękuję Agnieszko.

report |

Jarosław Trześniewski,  

I jak nie kochać dam w kapeluszach, w jeansach i bluzce:):)

report |

JoT Eff,  

no, jeansy były przypadkowe, traktuję je jak ubranie robocze, nie przepadam raczej, nawet współczesnej damie, trochę, nieprzystoją.

report |

Darek i Mania,  

no i peel nie wie co kupi czy mikrofon czy ten kuszący kapelusz (znając kobiety to pewnie najpierw kupi kapelusz a potem mikrofon ) krótkie wersy a tak samo piękny wiersz tylko dłuższy nieco :)

report |

JoT Eff,  

peel zupełnie zapomniał o mikrofonie, jak zobaczył kapelusz, Darku.

report |

Darek i Mania,  

czyli "bo przecież kocham tego Norberta " nie było tak ważne jak zerkanie na kapelusz --ech te kobiety nic się nie zmieniły

report |

JoT Eff,  

ależ, "bo przecież kocham tego Norberta" było stwierdzeniem, jak to, że zapomniałam o słuchawkach, kiedy zobaczyłam kapelusz.

report |

Waldemar Kazubek,  

Tak jak Cię kocham, tak Cię nie rozumiem! I wyrzuć mi w tej chwili emotikon (pod groźbą kolejnego minusa)!

report |

JoT Eff,  

wedle życzeń.

report |other poems: Wandale i Wanda, Kindermädchen, Kopciuszek i przeznaczenie, Bożenka, Jadwiga i Rhein, Tryptyk nowej emigracji, Czasowinda, Karma dla psa, czyli straszna historia z morałem, W poszukiwaniu straconych, siedem tłumaczeń, podrywacz, wiersz polski, Powrót sąsiada z naprzeciwka, czyli gallus gallus domesticus - "KURA TO ISTOTA ŻYWA", Na trzecim piętrze rusza się firanka., podobieństwo do osób, które żyły, jest możliwe, „Piękne i jedna gruba”, zapiski przedśmiertne, * * *, czasowniki atakują, ***, Niezmienność, Kiedy nie zasypiam, ważka, hotel na środku drogi, kamelie, erupcja, wiersz dla synka - przełożyła M. Chojnacka, regulamin, nie jestem trzeźwa, nie, nie, nie, Sztuka wyboru, Lektor, zwiastun, Dwanaście prac przeciw przemocy domowej, Klucz, podróż do krainy słodyczy, mój wiersz noir, wizyta, o wujaszku Józiu, * * * (dziwna ta miłość), a u mnie tato ciągle lato i kwitną maki, a numer mój sześćdziesiąt osiem, Joanna Fligiel, "O, jakżeś uszczęśliwiony, że Jezusa w rękach masz", Cześka ( tytuł roboczy - nie ma świętych dla lesbijek), ciąg dalszy nastąpił, Przydrożni święci mieszkają w muzeach, migawka, Boże Ciało, Rozpacz, Nomada, Dorotka, Cyganiak, To jest miłość, nie ma na to tytułu, polski chłopak po odprawie w Pyrzowicach, ląduje na Victoria Coach Station, Rezonans, to co zapamiętałam nie ma dowodu tożsamości, Sprzątanie, umieć być szczęśliwym, Dziedzictwo, czyli traktat o patrzeniu przed siebie, tęsknota, Ja, trzy, pięć, osiem, Studium samotności, Bąbelki, kolor dzieciństwa, spreadshirts, bezsenność, Kapelusz, Tłusty czwartek, Tajemnice przeciwgruźlicze, czyli Szopen z pozycji ryczki, Wspomnienie w tempie rubato, *** (Starość ma oczy słońcem zmęczone), Wujek Chlebny w Czeladzi, po tym jak zobaczył swój guzik w księgarni - memoriał, * * * (wiem, co to miłość), ale jest niedziela, Krótka historia nordycka, * * * ( w domu bez wiary nie ma cudów), Geny, Makatka, Świat - Fiat, dziewczynka i dziewczynka, konieczność, Kamikaze, Nadzieja, Być jak pchła, Trzeba uśpić psa, Brahms, pani Ania sprząta, czyli definicja szczęścia, ...- - - ... ( ratujcie nasze dusze), Wojtyto, Trzecia, to będzie smutny wiersz, o sensie życia, w tonacji czarno-białej, Krajobraz nadreński, o literackiej uczciwości i o tym, jak wiedźma potraktowała Whartona, Nawroty, czyli o Ewce z pierwszego piętra, której nie boją się tylko gołębie., powroty, Lekcja miłości, nie wg. Antoine'a Watteau, burżujka,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register