22 january 2015

hematyt

wiedziałeś o tym że tak będzie?
księżyc wpadł w krater filiżanki
spoglądasz na mnie i nie wierzysz
niebo bordową zrywa płachtę

i już gotowe się obnażyć
wypiętrza z aort lawą wrzątkiem
płoną czerwone galaktyki
warkocze komet chaos plącze

prosto pod stopy mleczny werniks 
weź mnie za rękę i przeprowadź
przez bazaltowe trzewia węży
po rozżarzonych słupach ognia

nim w sen zakrzepnę - wypij 

do dna


*
grafika do wiersza

http://truml.com/profiles/80252/graphics/197268


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 6 | rating: 0/7 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

rzeczywistość jedenastowymiarowa, my zdefiniowani w czterech; jakże poprowadzić, skoro na ścieżkach łudzących, iż wiodą ku prawdzie brak śladów; może bezdrożami..

report |

Tomek i Agatka,  

Alt Arcie, znajome mi Twoje wersy ;) Zamknięci w czterech, łudzimy stopami ścieżki, tymczasem - milczące w ciszy i w miejscu kroczenie; bo największe bezdroża skrywają samotny wymiar ścian. Takie moje smocze przenikanie myślą. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie : )

report |

Ananke,  

Dałam plusa mimo, że przeszkadza mi tu kilka inwersji

report |

Tomek i Agatka,  

Ananke, tym bardziej Dziękuję i radośnie pozdrawiam : )

report |

Wieśniak M,  

Właściwie już pod grafiką zawarłem wrażenia. Dla czytających jedynie zostawię wskazówkę by zaczynać od wiersza:)- Pozdrawiam Was:)))))

report |

Tomek i Agatka,  

Wieśniaku, ślicznie Dziękuję. Pozdrawiam radośnie : )

report |other poems: jak brzoza, z daleka..., i żeby była wszelka jasność!, dziecko. latarka. most, nie potrafię myśleć o nas osobno, tam gdzie gęstnieje mgła na kładce, ..., list w zielonej butelce, jestem. jesteś, brąz jest w trzeciej puszce, nie pomyl, druga to żółty, powiem Ci kiedyś..., jestem kobietą rozlewającą wino, w domu ze snu już dawno nikt nie mieszka, kiedyś Ci zniknę..., Dell"Arte, zielonookiej, bywa że..., niedosiężnik, z rąk do rąk, z plisy na plisę, drobina pyłu, Klara, jakoś się trzymam, poza tym, jak gdyby nigdy nic..., capu cap, za siódmym z sedn, burgund /w odpryskach/, szum tła, szast-prast, oczekiwanie, żeby nie przenieść myśli w inny wymiar, ukołysania, chroma-t, 06.17 tony i przełamania, świerkowa kołysanka, (*), zapadam w ciszę, złotowłosej, 05.51 migawki i śnieżenia, kołatania, bez tykań (strzałka na szóstą. anioł struś), potrzaski i pól przewężenia, 03.33 rozgałęzienia, Szkwał, pamięć kroków, migawki (z rozpamiętnika), przebłyski kwietniowo-majowe, limeryk (kup)iecki, hematyt, wahadła i odpryski, w zanadrzu, /koziorożec/, pętlenie, kwalifikant, zagajniki, makowe ziarenko, daj kroki dwa to tylko las, przewodzenie. niestabilność geometryczna pasm, Echa osiedlowych uliczek, fidrygałka* księżycowa zalewajka, chłonne wnętrza, -----trzęsacz po`ranny-----, zdrowalizacja i bałuszy pytąg żumę guje, muszkatuł, zimowy humor, sumiaste tango, [o-s-t-r-z-y] gięcie, Nocą się zakradam***, Na Stoku, bilans, danse avec les turbulences, nie samym chlebem, nic - to - jesień, śnie-dzieją trawociągi pola łąki zawodzą, -w-e-r-s-a-l-s-k-a kawa, proszę pana, Tą samą kostką wybrukowane, Dziki SAM i trzy zajączki, gramatyczne poprawności, świerszczyk,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register