8 may 2012

A liście starzeją się kolorowo.

Chłodem i pustką zza kurtyny powiało.
W teatrze myśli skrzypkiem komediodramat.
Zazdroszcząc wtęskniam w trzydziestolatki ciało
samotną siebie... nie ja jedna... a sama.
 
Skórę szorstką już, czyta dłoń łagodząca,
tuż pod oczyma naciąga czas miniony.
Wstyd łzy wysusza a żałość z siebie drwiąca
we wnętrzu gorze... chłód, pustka zza zasłony.
 
Nie mieszka we mnie cisza tylko milczenie,
scenariusz ciasny - myślom wyrywam słowo.
Na zewnątrz litość czuć lub niezrozumienie...
... a liście starzeją się kolorowo.
 
 
 
 
 

Warszawa listopad 2011


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Wieśniak M,  

dobry wiersz Krzysztofie:)))

report |

Nevly,  

super ...;)

report |

...,  

żeby tak być jak liść z upływającym czasem ... ;)

report |

Miladora,  

Niezła treść, Krzysztofie. :) Pointa także - to kolorowe starzenie liści jest obrazowe. Tylko co do wykonania miałabym sugestie - trochę bym dopracowała rytm, skoro to konwencja wiersza rymowanego w formie zwrotek. ;) Przydałaby się większa konsekwencja w liczbie zgłosek w wersach i w zachowaniu średniówki. ;) Aha - "z za kurtyny" - zza kurtyny, zza zasłony// - "Skórę szorstką już, czyta dłoń łagodząca" - bez przecinka// No i pokusiłabym się jednak o mniej gramatyczne rymy - bardziej ambitne. ;) Dobrego :)

report |

Krzysztof Kaczorowski (papayaii),  

Miladora, bardzo Ci dziękuję, ze średnióweczką masz rację (nawet się nie chce tłumaczyć), jeśli chodzi o "z za - zza" (tym bardziej szkoda słów), z interpunkcją na wielu poziomach mam problem... i tu proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i wiarę, że będzie lepiej, bo tej ostatniej mi brakuje ;-) Rymów gramatycznych jak osioł uparcie się trzymam, bo tak czuje, tak kocham... takie mam zboczenie.... i co mam zrobić jak ja muszę to robić, pomimo ;-)

report |

Krzysztof Kaczorowski (papayaii),  

Miło jak coś czasem choć troszkę się uda. Dzięki wam wszystkim za słowa zachęty.

report |

RENATA,  

ładnie

report |other poems: Przestrzeń Drugiego Policzka, A wiadomo... I taki odkryj sens w swojej wierze., A liście starzeją się kolorowo., Dwa światy, I tyle, Świadek, Moja góra Moria., Mam nadzieję, że to Ty, Odszedłem za daleko, Bałwochwalstwo inaczej, Istnieje pomimo, Wbrew rozsądkowi, Nie proszę, Warstwy figowe, Słowniki, Na Twoje podobieństwo, To się zdarza i zdarzyć się tak może., Zrozumienie., Wielka sprawa, Nieunikniona pomyłka, Wyrzeźbione z jej myśli, Charakter światła., Miłość, Mijane na ulicach., Otrzymałem, Grzechy jednych, drugim wyznawajcie, Twój uśmiech, Książki, Jęzor Brzydkomówca, Życie w sam raz – bez., Podziwu krył nie będę, panie Leszku, Kotły w tramwaju i pozory, Rozmowy z samym sobą (refleksje w świątyni lasu), Zasłuchanie, Żal mi, Szalone powody istnienia, Zachowania z autopsji wyzbierane, Dwie rocznice i beatyfikacja., Ozein, Lek na trzeźwe widzenie, W Sychar, Jestem obok, Odwrócony proces, Zrozumcie Boga, Nie zostawiamy śladu, Katyńska bolesna lekcjo, Zmień się, Religia i demokracja, Frajer, Istnieje pomimo, Jesienna reklama, Łaska to taka wdzięczność, Uśmiech, grzeczność, kultura z tworzywa sztucznego, Bo ją kocham, Serce przewrotnie – wrażliwe, Pomnik Bogu nieznanemu, Sercem, Nie zabijaj, Przypatrzcie się liliom, Brzegom, Miłość na wąskiej ścieżce, O kobiecie, Ku wolności... tęsknota, Pragnę, Marzenia o domu, Twórcza płodność pędzących, Łapię chwile, Z rozsądku, Dwie możliwości donikąd i droga do królestwa żyjących, Walka, Nadzieja sióstr łazarza, Wstydzę się spojrzeć w twarz, Piękno, Szczęściobranie, Bym zwyciężył, Chleba dzieląc się okruszkiem, A przecież dobry Bóg, Jak ?, Nie udawaj greka, A Może Wystarczy, Na chwilę, ***, Inny most, Pielgrzym Świadomy, Wierzę i to przez to, nadaję chwilce sens, Ukształtowanie, Do miłości kupionej, Ogród tamtych chwil,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register