my allegories

my allegories

dziś się boję.. http://www.youtube.com/watch?v=LeRti00CGLU

deRuda
20 czerwca 2013 o 13:36

ciekawe, wciągające :)

zgłoś

"Nocna" Nocny Gość
20 czerwca 2013 o 13:38

a dziękuje , niech cię lepiej nie wciąga moja alegoria;-)

zgłoś

alt art
20 czerwca 2013 o 15:18

musi wieża babel, bo nieba dotyka..

zgłoś

Arti
21 czerwca 2013 o 21:41

stara praga w wwce... tak mi się jakoś skojarzyło... :)))

zgłoś

"Nocna" Nocny Gość
21 czerwca 2013 o 21:41

to B-B moje miasto;-)

zgłoś

Arti
21 czerwca 2013 o 21:42

Bolek i Lolek?

zgłoś

Bazyliszek
21 czerwca 2013 o 21:44

nie ma sie czego bac, to tylko ksiezyc idzie:)))

zgłoś

doremi
21 czerwca 2013 o 21:46

smutnawe, jakby powiedziała moja śp, ciocia :))

zgłoś

"Nocna" Nocny Gość
21 czerwca 2013 o 22:00

to był zły dzień i takie smutne, mroczne i wizje ze się wyrzuciłam

zgłoś

"Nocna" Nocny Gość
21 czerwca 2013 o 21:58

tak Bolek i Lolek

zgłoś

ratienka
26 czerwca 2013 o 22:25

Każdy się czasem boi, ale Twoje wizje są twórcze, więc może dobrze, iż się boisz... :)

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:06

Czas na szesnasty dom. Mam go teraz przynajmniej zacząć. Chodźmy więc.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:08

Dawno, dawno temu, więc może wczoraj lub dzisiaj - Ludzie z Krwi i Kości zapomnieli - domowi oślepły okna. Przestało przez nie padać światło i nie można było zobaczyć niczego, co jest poza domem.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:10

Zanim zaczęła się zabliźniać ostatnia okienna źrenica, zdążyła chlapnąć do środka ciemność, i zagnieździła się pomiędzy ścianami, pomiędzy niewidzącymi oknami, i tam puchła, rozpleniała się, rozkłączała, rozlewała, podnosiła się, żeby wypełnić dom. Od podłóg, które pod nią skrzypiały, po sufity, które trzeszczały nad nią.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:13

I, sama smolista, z chrobotem owocowała ćmami z czerni; im więcej i gęściej, tym więcej – co dziwne – majaczyło innych, coraz ostrzejszych kształtów, jakby ćma mogła stać się źródłem niknącego światła, i mogła wokół niego krążyć, wpadać na siebie i w siebie, i oczerniać, rozpalać i spopielać własne ćmiące ciało.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:14

– Dziś się boję – powiedział Nocny Gość, gdy ciemność rozgościła się we wnętrzu domu.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:18

Nocny chętnie by stamtąd uciekł, ale czuł, jak trwoży się tamten ćmiący się czarny domownik; Nocny Gość był wystarczająco dzielny i dorosły, by mimo strachu nie zostawiać w przerażonej ciemności ciemności samej.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:20

To była trwoga, z której uchodziły słowa i wykrwawiały się w ucieczce. Dlatego nikt nie potrafił jej opowiedzieć. I dlatego nie umiała tego zrobić również Rozczochrana Kobieta, która przyszła odwiedzić Nocnego Gościa.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:23

Jedyne, co mogła Rozczochrana, to posiedzieć w ciemności z Nocnym, z ciemnością i ze spokojem poczekać, zastanowić się, aż ona sama, czy ciemność, czy Nocny Gość, lub razem będą wiedzieć, co lub kogo przywołać, żeby okna odzyskały wzrok.

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:23

Dlatego teraz będą razem na inne dobre później. Pozdrowienie Agnieszki dla Ciebie, Nocna

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 12:25

http://www.youtube.com/watch?v=Z6GzBvfrtvY

zgłoś

issa
29 sierpnia 2013 o 13:17

p.s. wśród wielu wariantów jest też mniej beztroski http://www.youtube.com/watch?v=Y-DABqNbAK0

zgłoś

oczy jak pustynia
29 sierpnia 2013 o 13:19

bardzo mroczne i fajna opowieść issy:-)

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:14

:-)

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:14

Czas mijał, mijał, aż minął całkiem dom i znikł, a dom został i cichł, aż wnętrze zaczęło wyglądać momentami jak wnętrze zmroczniałego kalejdoskopu-teatru, a momentami jak powtarzający się, migający film z wyłączonym dźwiękiem.

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:16

Teraz ani Rozczochrana, ani Nocny Gość, ani ciemność nie byli pewni, po której stronie okien trwają: w środku kamienicy, czy może na zewnątrz, a może po jednej i drugiej stronie jest jednakowo – Ludzie z Krwi i Kości tego nie wiedzieli, zresztą, i tak nie podpowiedzą, ponieważ kręcili się tak daleko, że ich nie było.

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:18

– Zapomnimy o sobie, jeśli będziemy dłużej czekać – powiedziała Rozczochrana Kobieta.

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:19

I przypomniała sobie, jak dawno, dawno temu, wczoraj lub jutro, Nocny Gość wziął za rękę lalkę z gałganków z innej bajki. Pomyślała, że na Nocnych Drogach to Gość wie najpewniej, najjaśniej, co zrobić, kiedy nie wiadomo, co zrobić.

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:22

Dlatego teraz zrobiła to samo: wzięła za rękę Nocnego Gościa i nie mówiła nic więcej, czując, że czasami nie można już zrobić niczego innego, a w ciszy otwierały się okna na rusztowania, na powietrze, na trochę koniec, trochę nie.

zgłoś

Istar
30 sierpnia 2013 o 08:22

kiedyś dostałam propozycję zamieszkania w domu z widokiem na okna. w każdym z nich kobiety wystawiały na parapetach kwiaty które widły po jednej podróży słońca. tylko ludzie na ostatnim piętrze nie potrafili zrozumieć skąd się bierze mrok który noszą w sobie ich sąsiedzi. a na środku stał trzepak. nie było tam dzieci, więc służył zgodnie z przeznaczeniem, ale odgłos trzepania pękał szyby w oknach jakby chciał się uwolnić, jak prawie każdy, tam

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:24

o, Is. hej, Is :)

zgłoś

Istar
30 sierpnia 2013 o 08:25

hej iss, :) wtranżoliłam się w opowieść, wybacz :)

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:27

Istar, to przecież najładniejsze, co może się przytrafić opowieści, takie wtranżolenie, z którym jej po drodze :) nic do wybaczania. raczej przeciwnie, sama radość, heh

zgłoś

Istar
30 sierpnia 2013 o 08:29

iss, :) *więdły /nie widły/

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:32

kto wie, kto to wie, czy czasami jednak na jedno nie wychodzi z tymi widłami i więdłami ;)

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:32

:*, Is :)

zgłoś

Istar
30 sierpnia 2013 o 08:35

:)*

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:24

http://www.youtube.com/watch?v=0TZbnsPkMA8

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:33

p.s. tak swoją drogą, w imieniu pod clipem jest ładna literówka :)

zgłoś

Istar
30 sierpnia 2013 o 08:36

ano :)

zgłoś

issa
30 sierpnia 2013 o 08:36

:)

zgłoś

"Nocna" Nocny Gość
2 września 2013 o 20:38

jestem po wakacjach pieknie tu pod ta grafika piekna opowiesc pozdrawiam

zgłoś

issa
2 września 2013 o 21:56

:-)

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się