my allegories

my allegories

dziś się boję.. http://www.youtube.com/watch?v=LeRti00CGLU

deRuda
20 june 2013 at 13:36

ciekawe, wciągające :)

report

"Nocna" Nocny Gość
20 june 2013 at 13:38

a dziękuje , niech cię lepiej nie wciąga moja alegoria;-)

report

alt art
20 june 2013 at 15:18

musi wieża babel, bo nieba dotyka..

report

Arti
21 june 2013 at 21:41

stara praga w wwce... tak mi się jakoś skojarzyło... :)))

report

"Nocna" Nocny Gość
21 june 2013 at 21:41

to B-B moje miasto;-)

report

Arti
21 june 2013 at 21:42

Bolek i Lolek?

report

Bazyliszek
21 june 2013 at 21:44

nie ma sie czego bac, to tylko ksiezyc idzie:)))

report

doremi
21 june 2013 at 21:46

smutnawe, jakby powiedziała moja śp, ciocia :))

report

"Nocna" Nocny Gość
21 june 2013 at 22:00

to był zły dzień i takie smutne, mroczne i wizje ze się wyrzuciłam

report

"Nocna" Nocny Gość
21 june 2013 at 21:58

tak Bolek i Lolek

report

ratienka
26 june 2013 at 22:25

Każdy się czasem boi, ale Twoje wizje są twórcze, więc może dobrze, iż się boisz... :)

report

issa
29 august 2013 at 12:06

Czas na szesnasty dom. Mam go teraz przynajmniej zacząć. Chodźmy więc.

report

issa
29 august 2013 at 12:08

Dawno, dawno temu, więc może wczoraj lub dzisiaj - Ludzie z Krwi i Kości zapomnieli - domowi oślepły okna. Przestało przez nie padać światło i nie można było zobaczyć niczego, co jest poza domem.

report

issa
29 august 2013 at 12:10

Zanim zaczęła się zabliźniać ostatnia okienna źrenica, zdążyła chlapnąć do środka ciemność, i zagnieździła się pomiędzy ścianami, pomiędzy niewidzącymi oknami, i tam puchła, rozpleniała się, rozkłączała, rozlewała, podnosiła się, żeby wypełnić dom. Od podłóg, które pod nią skrzypiały, po sufity, które trzeszczały nad nią.

report

issa
29 august 2013 at 12:13

I, sama smolista, z chrobotem owocowała ćmami z czerni; im więcej i gęściej, tym więcej – co dziwne – majaczyło innych, coraz ostrzejszych kształtów, jakby ćma mogła stać się źródłem niknącego światła, i mogła wokół niego krążyć, wpadać na siebie i w siebie, i oczerniać, rozpalać i spopielać własne ćmiące ciało.

report

issa
29 august 2013 at 12:14

– Dziś się boję – powiedział Nocny Gość, gdy ciemność rozgościła się we wnętrzu domu.

report

issa
29 august 2013 at 12:18

Nocny chętnie by stamtąd uciekł, ale czuł, jak trwoży się tamten ćmiący się czarny domownik; Nocny Gość był wystarczająco dzielny i dorosły, by mimo strachu nie zostawiać w przerażonej ciemności ciemności samej.

report

issa
29 august 2013 at 12:20

To była trwoga, z której uchodziły słowa i wykrwawiały się w ucieczce. Dlatego nikt nie potrafił jej opowiedzieć. I dlatego nie umiała tego zrobić również Rozczochrana Kobieta, która przyszła odwiedzić Nocnego Gościa.

report

issa
29 august 2013 at 12:23

Jedyne, co mogła Rozczochrana, to posiedzieć w ciemności z Nocnym, z ciemnością i ze spokojem poczekać, zastanowić się, aż ona sama, czy ciemność, czy Nocny Gość, lub razem będą wiedzieć, co lub kogo przywołać, żeby okna odzyskały wzrok.

report

issa
29 august 2013 at 12:23

Dlatego teraz będą razem na inne dobre później. Pozdrowienie Agnieszki dla Ciebie, Nocna

report

issa
29 august 2013 at 12:25

http://www.youtube.com/watch?v=Z6GzBvfrtvY

report

issa
29 august 2013 at 13:17

p.s. wśród wielu wariantów jest też mniej beztroski http://www.youtube.com/watch?v=Y-DABqNbAK0

report

oczy jak pustynia
29 august 2013 at 13:19

bardzo mroczne i fajna opowieść issy:-)

report

issa
30 august 2013 at 08:14

:-)

report

issa
30 august 2013 at 08:14

Czas mijał, mijał, aż minął całkiem dom i znikł, a dom został i cichł, aż wnętrze zaczęło wyglądać momentami jak wnętrze zmroczniałego kalejdoskopu-teatru, a momentami jak powtarzający się, migający film z wyłączonym dźwiękiem.

report

issa
30 august 2013 at 08:16

Teraz ani Rozczochrana, ani Nocny Gość, ani ciemność nie byli pewni, po której stronie okien trwają: w środku kamienicy, czy może na zewnątrz, a może po jednej i drugiej stronie jest jednakowo – Ludzie z Krwi i Kości tego nie wiedzieli, zresztą, i tak nie podpowiedzą, ponieważ kręcili się tak daleko, że ich nie było.

report

issa
30 august 2013 at 08:18

– Zapomnimy o sobie, jeśli będziemy dłużej czekać – powiedziała Rozczochrana Kobieta.

report

issa
30 august 2013 at 08:19

I przypomniała sobie, jak dawno, dawno temu, wczoraj lub jutro, Nocny Gość wziął za rękę lalkę z gałganków z innej bajki. Pomyślała, że na Nocnych Drogach to Gość wie najpewniej, najjaśniej, co zrobić, kiedy nie wiadomo, co zrobić.

report

issa
30 august 2013 at 08:22

Dlatego teraz zrobiła to samo: wzięła za rękę Nocnego Gościa i nie mówiła nic więcej, czując, że czasami nie można już zrobić niczego innego, a w ciszy otwierały się okna na rusztowania, na powietrze, na trochę koniec, trochę nie.

report

Istar
30 august 2013 at 08:22

kiedyś dostałam propozycję zamieszkania w domu z widokiem na okna. w każdym z nich kobiety wystawiały na parapetach kwiaty które widły po jednej podróży słońca. tylko ludzie na ostatnim piętrze nie potrafili zrozumieć skąd się bierze mrok który noszą w sobie ich sąsiedzi. a na środku stał trzepak. nie było tam dzieci, więc służył zgodnie z przeznaczeniem, ale odgłos trzepania pękał szyby w oknach jakby chciał się uwolnić, jak prawie każdy, tam

report

issa
30 august 2013 at 08:24

o, Is. hej, Is :)

report

Istar
30 august 2013 at 08:25

hej iss, :) wtranżoliłam się w opowieść, wybacz :)

report

issa
30 august 2013 at 08:27

Istar, to przecież najładniejsze, co może się przytrafić opowieści, takie wtranżolenie, z którym jej po drodze :) nic do wybaczania. raczej przeciwnie, sama radość, heh

report

Istar
30 august 2013 at 08:29

iss, :) *więdły /nie widły/

report

issa
30 august 2013 at 08:32

kto wie, kto to wie, czy czasami jednak na jedno nie wychodzi z tymi widłami i więdłami ;)

report

issa
30 august 2013 at 08:32

:*, Is :)

report

Istar
30 august 2013 at 08:35

:)*

report

issa
30 august 2013 at 08:24

http://www.youtube.com/watch?v=0TZbnsPkMA8

report

issa
30 august 2013 at 08:33

p.s. tak swoją drogą, w imieniu pod clipem jest ładna literówka :)

report

Istar
30 august 2013 at 08:36

ano :)

report

issa
30 august 2013 at 08:36

:)

report

"Nocna" Nocny Gość
2 september 2013 at 20:38

jestem po wakacjach pieknie tu pod ta grafika piekna opowiesc pozdrawiam

report

issa
2 september 2013 at 21:56

:-)

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register