19 january 2018

poetry

Wieśniak M
Wieśniak M

wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza

sklep jeszcze zamknięty. bo chyba  sklepową
starą zabrali a dali jakąś nową
 
handel- powiadają wtedy się opłaca
gdy butelka co zwrotna na zad już nie wraca
 
handel orzekli w centrali w Lizbonie
nie warto oddawać w autochtonów dłonie
 
niech te się urobią po pas i po szyje
haruje więc sklepowa a zyski? no! czyje!
 
I znowu dwie mety – a w jednej niestety
nie dają wina - jak dawniej - na zeszyt
 
I znowu dwa źródła jedno za granicą
czy ludzie do diabła tego nie widzą?
 
zamiast po bożemu iść do pani Jadzi
wózek z biedronki nasz  naród prowadzi
 
pani Jadzia na miejscu  -  do sklepu pod górkę
I nawet nie pozwolą zakąsić ogórkiem
 
chcą nam wyrugować Jadwigę z biznesu
obsadzili swoich po spółkach prezesów
 
I knują podstępnie kary chcą nakładać
że niby jak? co! Jadwiga ma spadać?
 
a kartę ma piękną na medal zasługi
wódkę sprzedawała już czas bardzo długi
 
którego początki pewnie jeszcze w runach
niezłomna jak zawsze wyklęta w komunach
 
trzeba coś z tym zrobić!  obudź się Godzillo!
rozpędzić psubratów!.. by było jak było!
 
I jest tak - że to pan musi zachować metę Jadzi
panie Jarku kochany!.. nic pan nie poradzi

alt art
19 january 2018 at 11:49

styka, nie maluj mnie na kolanach, tylko maluj mnie dobrze..

report

Wieśniak M
19 january 2018 at 12:19

dola taka że malować trzeba na stojaka

report

smokjerzy
19 january 2018 at 11:51

też mi styka ta mistyka :))

report

Wieśniak M
19 january 2018 at 12:20

ot właśnie panie smokjerzy:))

report

jeśli tylko
19 january 2018 at 12:12

i już naród już nakręca ta słuszna podnieta/ że naszym przyszłym celem jest.. sprzed lat meta ! ;)

report

Wieśniak M
19 january 2018 at 12:21

Nie można dopuszczać tych udziwnień cywilizacyjnych- basta!/ wstaliśmy z kolan to się cofnijmy do Piasta!:))

report

Hania
19 january 2018 at 13:51

:)

report

Wieśniak M
19 january 2018 at 14:34

:))

report

bosonoga - Gabriela Bartnicka
19 january 2018 at 14:19

:))) Podążając uparcie do słusznego celu / odnowimy migiem frykasy Peerelu. Uśmiech dla Ciebie!

report

Wieśniak M
19 january 2018 at 14:35

I dla Ciebie bosonóżko:)) dziękuję :))

report

Ania Ostrowska
19 january 2018 at 18:52

Krew nie woda, to się burzy, nieraz spieni /kiedy wreszcie coś się zmieni :(

report

Wieśniak M
20 january 2018 at 07:48

Myśląc o Twoich słowach nad ranem/ zadrżałem na myśl że możemy mieć jeszcze lepszą zmianę:)

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register