|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (801) Proza (73) Dziennik (269) Fotografia (24)
Pocztówka poetycka (3) Handmade (24) O autorze Znajomi (94) | |
wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza
sklep jeszcze zamknięty. bo chyba sklepową
starą zabrali a dali jakąś nową
handel- powiadają wtedy się opłaca
gdy butelka co zwrotna na zad już nie wraca
handel orzekli w centrali w Lizbonie
nie warto oddawać w autochtonów dłonie
niech te się urobią po pas i po szyje
haruje więc sklepowa a zyski? no! czyje!
I znowu dwie mety – a w jednej niestety
nie dają wina - jak dawniej - na zeszyt
I znowu dwa źródła jedno za granicą
czy ludzie do diabła tego nie widzą?
zamiast po bożemu iść do pani Jadzi
wózek z biedronki nasz naród prowadzi
pani Jadzia na miejscu - do sklepu pod górkę
I nawet nie pozwolą zakąsić ogórkiem
chcą nam wyrugować Jadwigę z biznesu
obsadzili swoich po spółkach prezesów
I knują podstępnie kary chcą nakładać
że niby jak? co! Jadwiga ma spadać?
a kartę ma piękną na medal zasługi
wódkę sprzedawała już czas bardzo długi
którego początki pewnie jeszcze w runach
niezłomna jak zawsze wyklęta w komunach
trzeba coś z tym zrobić! obudź się Godzillo!
rozpędzić psubratów!.. by było jak było!
I jest tak - że to pan musi zachować metę Jadzi
panie Jarku kochany!.. nic pan nie poradzi
styka, nie maluj mnie na kolanach, tylko maluj mnie dobrze..
zgłoś
dola taka że malować trzeba na stojaka
zgłoś
też mi styka ta mistyka :))
zgłoś
ot właśnie panie smokjerzy:))
zgłoś
i już naród już nakręca ta słuszna podnieta/ że naszym przyszłym celem jest.. sprzed lat meta ! ;)
zgłoś
Nie można dopuszczać tych udziwnień cywilizacyjnych- basta!/ wstaliśmy z kolan to się cofnijmy do Piasta!:))
zgłoś
:)
zgłoś
:))
zgłoś
:))) Podążając uparcie do słusznego celu / odnowimy migiem frykasy Peerelu. Uśmiech dla Ciebie!
zgłoś
I dla Ciebie bosonóżko:)) dziękuję :))
zgłoś
Krew nie woda, to się burzy, nieraz spieni /kiedy wreszcie coś się zmieni :(
zgłoś
Myśląc o Twoich słowach nad ranem/ zadrżałem na myśl że możemy mieć jeszcze lepszą zmianę:)
zgłoś