|
| |
|
ALL WORKS
Poetry (801) Prose (73) Diary (269) Photography (24)
Postcards (3) Handmade (24) About me Friends (94) | |
rozmawiały kaczki w parku obok stawu
wplatając między chlebek ploteczkę z obawą
że ludzie którzy wyszli na alejki stadnie
czekają aż ptactwu z dziobów chleb niechcący spadnie
i że trzeba się spieszyć wyjadać okruszki
zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem
na dowód przykwaczały parę głodnych ludzi
którzy wyrywali sobie resztki z buzi
wzajem przytrzymując korpusy i głowy
w zmaganiu gdzie o litości nie mogło być mowy
chiba "i po ptokach"; chociaż licentia poetica, przecie..
report
Nie ma ptaka nad Ptaha a bociany są zwiastunem jego :)
report
kto by pomyślał, że ortodoksja tak lekkie pierze nosi..
report
dlatego góruje częstokroć;)
report
:)))
report
Dzięki za uśmiech :)))
report
zawsze będzie mi się to kojarzy z Poniedzielskim i jego wierszem " po ptokach jest, jak powiedział lotnik opylając las" - wydźwięk mniej sympatyczny niż Twój wiersz :) dlatego te kaczki w parkach i inne gołębie takie zdziwione wiecznie chodzą ;)
report
nerwowo ocieram pot z czoła/ drapię się w głowę i skubię baczki/ bo co jeśli się okaże że na szczycie drabiny siedzą sobie kaczki:)))
report
Wiosna, Wiesiu, wiosenka - tak wzmaga .. apetyt :))
report
podsyłam Ci wiosenną parkę (w parku :))
report
Piękna parka wygląda na sytą :)))
report
I zadowoloną :))
report
no z gardeł sobie nie wydziera chlebka;))))
report
:))))* kwaczenie ostatnio w modzie/ zostawić by kaczki choć na lodzie ;))
report
Lód tej zimy uzyskujemy tylko w warunkach laboratoryjnych :))))
report
myślisz Wiesinku, że i kwaczenie/ warto nagłośnić, niedopatrzenie ;)))
report
Jeśli kwaczenie nie przechodzi w kwik to tak :)))
report
matko i kwaczą i kwiczą / do tego głośno ryczą/ myślę sobie, ranny zwierz/ czytelniku,myśl co chcesz ;))
report
dzięki Jaguś:))))
report
i kaczka do kaczki rzecze śmiało - dla nas i ludzi okruszków mało :)
report
niech zwycięży lepszy/ dzielić nie ma co/ kto lata zbiera chlebek/ kto nie lata won;))))
report
Panie Wieśniaku, u nas na dzielnicy, jelonki powiadają: po jabłkach. ale jeśli kaczka w jabłkach, to na jedno wychodzi. pozdrawiam. ;)
report
Po jabłkach?:), nie słyszałem. Tak sobie myślę że w tej formie to powiedzenie mogłoby się narodzić w okolicy Grójca. Tam jest zagłębie jabłkowe:). //Tak się składa że spotykając się w necie, gdzie za nas występują avatary i nicki, niewiele o sobie wiemy. Zwyczajowe zwracanie się z realu w formie :Pan Pani może powodować czasem zabawne komplikacje. Bo cóż jeśli pod Wieśniakiem M ukrywa się kobieta?, a pod Normą Pert- mężczyzna? W zupełności wystarczy nick. - pozdrawiam:)
report
Przekazują sobie ptaki / to co niesprawdzone /a to kaczka dziennikarska / tak miesza ogonem //:-)
report
nikt ze spacerowiczów nie wie co znaczą kacze znaki/ już ten i ów rozumie źle i przynieść chce buraki;)))
report
I niejeden pasjonat z ołówkiem / chciałby rozwiązywać pływającą / po wodzie krzyżówkę //:-)
report
a i służba zdrowia ma kaczkę w obwodach/ i jak by co to ją pacjentom wprost do łóźka poda;)))
report
Prawda / widziałem takie zdarzenie / kaczka była w basenie //:-)
report
jak to się w życiu ludziom kaczy, kaczki odwrotnie, a ludzie inaczej..:)
report
Kaczka wspak wychodzi na to samo (znów ka-cz-ka ;))
report
Jednym słowem / kaczki to palindromy sylabowe //:-)
report
ludzie to normalnie dziwne jakieś są/ nieopierzone nieloty ale piórka sobie drą;))
report
za pirze - na powietrze świże ;)
report
:))))
report
Wiesiu! odczuwam brak (i nie mogę się przyzwyczaić) (inaczej niż w tym dowcipie :)
report
Jeślinko :)), jestem w stanie wyczekiwania na zagładę. Co i rusz mieszam obawy z newsami tv. Dawka jest tak trująca że nie próbuje jej nawet trumlić :))
report
Ty jak już coś wymyślisz...:-))))))))) a co do tytułu, sugestia alta trafna:-))
report
Witaj oczęta :))) to nie ja, to życie:)))))
report
że kaczka człowiekowi wilkiem z oczu ???
report
ptactwo wodne bywa niezawodne:)
report
"czy pojmujesz logike tych czynów ? nie ma litości dla .... " ;)
report
przegranych;))
report
nie ;) bardziej emocjonalnie ;)
report
:)))
report
"...trzeba się spieszyć wyjadać okruszki zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem":))))))) Trudno nie wyć ze śmiechu! Bążurek Wiesiu i Lobby;)
report
Bążurek idotegopanno :))Miło radować oczęta awatarkiem z kotem :)))
report