10 february 2014

poetry

Wieśniak M
Wieśniak M

Kamilowi

w zakłamaniu trwając nie znają złodzieja
któren z bożej łaski albo czarciej woli
szczęście w płacz przemieni
w śmiech co słusznie boli
i tak pląs radosny na pradziadów grobie
w niewiedzy  prawdę depcze i nie wspomni słowem
że czarne jest białym jako jest i w niebie
bo tego po latach sam nie jestem pewien
 
dlatego wzywam was ludzie do wspólnego dzieła!
jeśli to jest prawda to skąd nam się wzięła?
kto w niej maczał palce? za czyje  precjoza?
niech zegnie kark hardy pod wzrokiem pomorzan!
pod mazowsza palcem i pogórza  pięścią
pod ściana wschodnią  ( a chociaż pod częścią)
pod presją wszyskich co z prawdą na sercu
najjaśniejszą nitką na wspólnym kobiercu
 
oto gdy nędza powszechna naród na kolanach
duch w narodzie zdeptany cicho wzywa pana
dochodzą nas wieści z dalekiego wschodu
o mocarzu złotym - zwycięscy zawodów
na skoczni średniej w ruskim mieście soczi
triumfem w narodzie łez szczęścia utoczył
nocy nieprzespanych w sumie nie policzy
a przecież nikt z sąsiadów nie widział by ćwiczyl!
więc skąd dobry wynik? skąd dwa dobre skoki?
i tak idąc konsekwentnie oczywistym tokiem
trza materię zbadać- nauczyć moresu
żądajmy komisji sejmowej!- 
do zbadania sukcesu

gabrysia cabaj
10 february 2014 at 08:48

wczoraj pod wierszem Wolfa dałam komentarz, by Polskę pisał z wielkiej litery - kurde! to było proroctwo, ponieważ już wieczorem telefony z całego kraju łączyły się w Wielkiej Radości, Wiesiu:)))))))

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 08:53

:))) Dał nam uśmiech wczoraj i niech z nami zostanie jak najdłużej. Wszystkiego dobrego Gabrysiu z okazji wspaniałego występu Kamila Stocha!:)))

report

gabrysia cabaj
10 february 2014 at 08:56

i spełnienia marzeń:)))

report

Aśćka
10 february 2014 at 09:47

klaskaniem mając obrzękłe prawice...:) chmurnie i gromowładnie:)

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 10:30

Dziękuję wojowniczko :))))

report

deRuda
10 february 2014 at 10:13

jakże jakże, najfańszy fani odnaleźli film z dziecięctwa jego i wszystko jasne, już nie trza komisji, toż on ćwiczył :))

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 11:36

ponoć w czas porodu wyskoczył z telemarkiem ;)))

report

Jerzy Woliński
10 february 2014 at 10:25

cóż mogę tylko podpiąć pocztówkę :)

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 11:36

Dziękuję Jerzy dobry pomysł :))

report

mua
10 february 2014 at 11:39

kurczę ...czuję , że coś " przespałem " ;d

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 14:43

heh :))) nic straconego. Do znudzenia nadają powtórki :)))

report

Jaga
10 february 2014 at 12:31

choć jedna złota chwila/ choć potrwa ze dni parę/ co tam komisje sejmowa/ powiedzą, że za karę/ że ojciec nie ten i matka/ że ktoś nie czysto leciał/ że może to sąsiadka/ ze dług oddała w dzieciach/ póki co. trwaj wielka chwilo, trwaj/ nasz ci on, nasz kochany kraj ;))))

report

doremi
10 february 2014 at 19:21

nie wnikam w tło wiersza, dla Kamila i to najważniejsze :))

report

Wieśniak M
10 february 2014 at 20:26

tak niech świeci nam w mroku:)))

report

jeśli tylko
11 february 2014 at 11:06

podoba się!!! :)) (Kamil ji jego medal też oczywiście ;))) Takie skojarzenie - niedawno przeczytałam książkę "Dziennikarz śledczy" - doceniam warsztat ,ale reszta jeży włos na głowie.

report

zuzanna809
13 february 2014 at 15:46

.. takie nasze, polskie: sukcesu się nie wybacza...

report

budleja
13 february 2014 at 23:37

komisja musi być :)

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register