18 july 2012

Gdy tęsknota nie wpuszcza za próg Morfeusza

nad nami mgła
nawet dziwki
skąpane w niej
śpią

jedynym świadkiem
buzi na szybie
latarnia


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 18 | rating: 0/16 | report | add to favorite

Comments:

Vrba,  

Gdy tęsknota nie wpuszcza za próg Morfeusza to na pewno przeciśnie się Hypnos ;)

report |

Monika Joanna,  

Wierzbo, dokładnie sama to odkryłam :))

report |

Vrba,  

A najbardziej lubię Hermesa, który wieści przynosi ;))

report |

Monika Joanna,  

A kto go nie lubi? :)))

report |

Dany,  

zastanawia mnie, dlaczego prostytutki? Jeśli już, to napisałabym: dziwki, wyraz dosadny, krótszy, lepiej się wpasowuje w rytm. nie wiem też, czy miało być "buzi", czy to literówka (budzi)? Jeśli to buzia, to pomyślałabym o czymś zastępczym, bo takie zdrobnienie, kojarzy się z dzieckiem. Ogólnie wiersz zaciekawił mnie, zatrzymał. Pozdrawiam :)

report |

Monika Joanna,  

Dany, zwyczajnie staram się unikać dosadnych słów w wierszach, bo ta droga do niczego nie prowadzi. obraz można odbierać na różne sposoby, więc jak kto chce. a co do buzi, to owszem, miała być buzia, a skojarzenie z dzieckiem jest jak najbardziej prawidłowe, bo to właśnie dziecko czeka... dziękuję za obecność i czytanie :))

report |

Dany,  

Jeśli to dziecko czeka na kogoś, to buzia jest na miejscu :) No i zaczynam tę panią lekkich obyczajów, lepiej wpasowywać w treść. Układa mi się ciekawa interpretacja. :)

report |

Monika Joanna,  

Miło, bardzo się cieszę. Czasami staram się szukać słów, jak ta buzia, by czytelnikowi od razu przyszło prawidłowe skojarzenie. A czasami wolę bardziej zaowalowaną formę. Pozdrawiam cieplutko Dany :)

report |

Monika Joanna,  

Wieś!!! :)))

report |

Jerzy Woliński,  

super mini:))

report |

Monika Joanna,  

dzięki Jurku :)

report |

Monika Joanna,  

Kondziu :))

report |

Redcherry,  

Dobry i konkretny. Mgła nadaje klimat...i tęsknota dziecka (za matką, za szczęściem...)

report |

Monika Joanna,  

Za ojcem? Można to rozumieć na wiele sposobów..

report |

Redcherry,  

za ojcem też...dlatego postawiłam kropeczki;p mam nadzieje, że dobrze zrozumiałam.

report |

Monika Joanna,  

doskonale!

report |other poems: do dna, ., co wieczór tuż po, cisza, potrzebuję tylko dwóch słów, rozkładanie, Tak łatwo jest manipulować marzeniami., tu kiedyś stał dom, zbyt piękna, emancypatia, dwa miesiące i dni, nigdy nie będę fotomodelką, punkt widzenia damy pik, więcej zdjęć, nie będę robił nadziei, Wybaczę pokąsane ramiona, Brakuje tylko butelki rumu, Wiatrolotnia, zostawiam ślady, raz w tygodniu odmawiam podpisu, ostatnie słowa do byłego, nigdy nie dostałam czerwonych róż, jabłko zjedzone do końca, najlepiej kochać się z artystami, odlecę gdy zamkniesz oczy, stopą zawsze wskazuję wyjście, Powrót z sabatu, z ostatniej chwili, nie czuję się nimfomanką, krople z rozgryzionej wargi, inicjacja, podróż w głąb, zanim przylecą żurawie, Księżyc, usypiam krzyczące dziecię, nie przechodzę na drugą stronę, studium zielonych pastylek, Jazda bez trzymanki, Robię rachunek sumienia, mamo., prowokacja, siódma czterdzieści pięć, profanum, gwałt, zaklęcia, nów, szaro-czerwone ślady, zatańczmy poloneza, Przesypuję szkiełka, przenikanie, tango, pikanteria, pożegnanie, nie tędy droga, wieczna impreza na sienkiewicza, Ciemność nie bawi się w chowanego, barwność kobiety, krawędź depeszy, obmowa, układanka*, nie bawi już, w górę i w dół, mamo nie głaszcz boli, naucz się pisać smsy, laleczka, układanka, motyle, nocne szepty, zielonym tuszem, zapach mandarynek, w kabaretkach, posłuchaj, romans z mrozem, numer seryjny, w ciemności pełnej niedopowiedzeń, przecież mówiła, że nie zamierza pisać, estera, nie mów, jak wygląda dzień, rozsypane oddechy, rocznicowy, na polanie, ambaras, włamanie, stopklatka, nago, w szklance, dzień ostatni, niemowa, brakuje świtu, w otwartym oknie, zamiast listka, kierunek wiatru, wyznanie, przeszłość, podzielne przez dwa, obrona konieczna, Kopciuszek, piruet z różą, cisza w kolorze sepii, wiem, Odpowiedź, Pan Nikt w szkole, Pan Nikt - początki, Świtanie, Słoność, nie tylko tam, Metamorfoza, Prośba, Przysięga kurtyzany, artystycznie, Bajka dla dorosłych, Godzina, Spod poduszki, Wybieram zniszczone schody, Laleczki, Zaknebluję pożądanie, Gwiazdy na paznokciach, Każdej nocy, Posłuchaj, Ucieczka, Mamo, zgubiłam klucze..., Zagubieni, Pukanie w okno, Posłuszeństwo wygnaniem, Spotkanie po latach, Ostatni raz, Oddechy, Parkour, Z pamiętnika Żydówki, Spacer po szkle, Tańcząc ze..., Wyjście awaryjne, Świt, Przeznaczenie, (Nie) dokończone, Zburzone zamki, Podaj ogień, Pamiętasz tamte noce, mademoiselle, Masz dokąd uciec?, Kiedyś ciekawsze były smerfy niż dziewczynki, Jesienią nie wstydź się łez, Buty pod kolor bielizny, Księżyc, Kobieta dla..., Feministycznie, Oczko w rajstopie bramą do nieśmiertelności, Szukając na niebie wczorajszych wielorybów, Nie patrz w górę. Nie będziesz zmuszony do nazywania kłamstw, Wczorajsze wino, Za dużo, Szczęśliwe dzieciństwo ma zdarte kolana,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register