Poetry

Czarek Stawecki
PROFILE About me Poetry (46) Prose (5)


17 september 2011

Trudna miłość

Gdzieś tam serce moje,
ukradzione bije,
nad nim dłonie Twoje
- póki są - ja żyję.

W ciemnych korytarzach
widzę bladą twarz Twoją
uwiecznioną w obrazach
i posągach - póki jestem - stoją

Z myśli wyrwać Cię nie umiem
trzęsącymi dłońmi
zdarzyłeś się raz - tego nie rozumiem
skąd łza w oku i pot na skroni

Źle nam było w dobrobycie
dobrze razem choć osobno
Każdy płakał w ręce skrycie
tworząc miłość trudną, chłodną.


Miladora,  

Czarku, popracowałabym jeszcze nad rytmem i rymami, bo dość banalne to jest w tym wykonaniu. Rymy "moje/twoje/twoją/stoją" to niestety częstochowa. Gdy temat dość wyeksploatowany, trzeba zadbać o bardziej świeże i oryginalne spojrzenie. Powodzenia. ;)

report |

Czarek Stawecki,  

OK ale "częstochowę" ktoś kiedyś wymyślił w jakimś celu. Temat wyświechtany, a zabieg z banalnością jest celowy by podkreślić banalność tematu. Na zdrowie!

report |

Miladora,  

"Częstochowa" to potoczne określenie rymów gramatycznych - fakt, są mało wyszukane, no i dzisiaj naprawdę robią już tylko wrażenie braków warsztatowych. Może gdybyś dał tytuł "banalna miłość", lepiej by to konweniowało z zamierzoną, jak mówisz, banalnością wiersza? A czy wielkie litery w zaimkach też są zamierzone? Bo raczej się ich w listach używa, nie w wierszach, chyba że jest dedykacja. ;)

report |

Czarek Stawecki,  

Tak, wiem czym są rymy częstochowskie - kończyłem polską szkołę :) W poezji dzieje się w obecnych czasach tyle, że trudno mówić o jakimś konkretnym warsztacie - chyba, że ktoś koniecznie chce płynąć z określonym nurtem. To nie ja :) Wielkie litery w zaimkach są także celowe - wychowano mnie, że szacunek do kogoś w wypowiedzi najlepiej zaznaczać właśnie w ten sposób, że wielka litera podkreśla zwrot ku danej osobie, że wielka litera to wyraz grzeczności. Wielka litera to także wskazanie konkretnego adresata :) Amen.

report |

Miladora,  

To dodaj dedykację. ;) Bo nie każda czytelniczka może się czuć adresatką tego wiersza. ;) Mówiąc o warsztacie, miałam na myśli ten dotyczący wszystkich piszących - czyli umiejętność stosowania właściwych środków wyrazu i dbanie o formę i przekaz. A jeżeli chodzi o wiersze rymowane, to te, w formie zwrotek, najczęściej wymagają zastosowania konsekwentnego rytmu, czyli także znajomości średniówki. ;) Nie jest to trudno opanować. Ale wszystko zależy od tego, czy się chce tworzyć byle co, czy też sięgać wyżej. ;) Powodzenia Ci życzę w dalszych próbach. :) Szczerze.

report |

Czarek Stawecki,  

dedykacja wprost była by zbyt oczywista :) A każdy komentarz i sugestia są cenne :) Dziękuję.

report |

ike,  

ha ! to ją zdemaskowałeś, ukradła i ma, skoro ręce nad nim trzyma? ale dobrobyt, tu, to słowo raczej mało przydatne; hey

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1