6 june 2012

Liberum veto

strach ma wielkie oczy
jedna baba drugiej
telefon głuchy wyolbrzymia
syndrom Czarnobylu pamięta
nieważne że nauka
nie liczy się że już tysiące
oszukują fachowcy w dziedzinie
 
strach nieznanego zagląda w oczy
przeraża narodu zagłada
podnieca sprawę prywata
wszędzie lecz nie u mnie
nieważny interes społeczny 
 jak Rejtan polegnę
 
typowe polskie piekiełko
niech na całym świecie wojna
tylko nasza wieś spokojna
 niech się kręci interesik
 
więc dlaczego kraj w barwach czerwieni
brzęczy u boku szabelka
wroga pobiją wiatraki
precz nauko tu twa zguba
 
Leszek K.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 9 | report | add to favorite

Comments:

filo,  

ha! czyżbyś o najnowszych doniesieniach nie słyszał? jedni nie chcą inni petycje piszą, że chcą :))

report |

Leszek,  

A to Polska właśnie

report |

filo,  

wiesz, jeśli są plany likwidacji Dolnej Odry...

report |

Leszek,  

Tak, i drakońskie kary za dwutlenek węgla, ale tą trucizną się nikt nie przejmuje. A nasze elektrownie się kończą, coraz trudniej o węgiel. A po brunatnym zostaje zdemolowana przyroda

report |

filo,  

specjalnie jeszcze zalogowałam się... W ubiegłym roku były wymieniane kotły aby były zgodne ze standardami, emoisja dwutlenku węgla ograniczana jest jedynie na kontynencie europejskim w państwach UE, na pozostałych kontynentach żadnego ograniczenia nie ma, więc sama Europa, niewiele wnosi w ogólnoświatową emisję. pozostałe kontynenty wręcza zapowiadają zwiększenie - przede wszystkim Chiny i Indie. Równocześnie w miejsce Dolnej Odry są plany powstania podobnej elektrowni o podobnych parametrach emisji dwutlenku węgla. Dolna Odra każdego roku zwiększała ilość spalania biopaliwa, w związkuz tym w regionie rozwijały się przedsiębiorstwa produkujące brykiet z biomasy specjalnie pod tę elektrownię. Tym samym po likwidacji stoczni teraz elektrowni poprosimy rolników z Polski o zaoranie województwa, bo prócz lasów i najczystszej przyrody nie mamy nic. Ale zawsze możemy popatrzeć na żubry i orły bieliki :) Miłego :))

report |

filo,  

a... mamy jeszcze mnóstwo wiatraków - które wcale nie są takie ekologiczne, a węgiel - widocznie nie jest tak źle skoro na zachód sprzedawany jest za niewielki procent tej ceny, za jaką sprzedaje się w kraju, a może chodzi o to, aby już tutaj nic nie było.

report |

Leszek,  

Też mi się chce płakać jak patrzę na naszą ochronę przyrody, zamyka się praktycznie do sprzątania przez dzieci w dniu ziemi. No i durnej walki o pojedyncze drzewa gdy giną lasy. Na drogach złomowane samochody parkujące na trawnikach. Wody zanieczyszczone. Trudno spotkać raka. I na dodatek wypierają je jakieś amerykańskie. A zresztą szkoda gadać.

report |other poems: Pani, Wróżba, Wczoraj, Tęsknota, Ona, Zaroiło różem, Dorośli mali, Panna, Miłość, ***, Szatniarz stworzyciel, Marzenia, Góry moje ścieżki moje, Daj znak, Anioły zniszczenia, Wiatr, Karkonosze, Duchy, Zapach wiosny, Flecistka, Serce, Cyganka, Ulecz mnie sobą, Słowiki, Nazywała się Wiosna, Los pan i władca, Wiersz o miłości, Zaśpiewam z tobą, Liberum veto, Wiosenna dziewczyna, Moja droga, Słoneczne miasto, Kawa, Mówisz komuna, Muzyka, Tulipan, Cóż ci dam, Ich dwoje, Wiosna, Pisz wiersze, Kochanie, Więc śnij, Wspomnienia, Boże, Chodź miła, Ból, Mam łódź, Wiosna, Właśnie, Świt, Łzy, Był czas, Tęsknota, Wrócę poświatą księżyca, Z Tobą, Sen, Epitafium – Władku M., Przedwiośnie2, Niewolnica, Kawa, Zmierzch, Chcesz, Całuj, Oda do stołu, Łąka, Nad brzegiem, Ślimak, Miasto które rosło ze mną, Szczęście, Czerwony szlak, Morze, W krainie książki, Wczesna wiosna, Polski tryptyk kwietnia, Wielkanoc, Jak motyle, Myśl, Tango, Serce, Pamiętasz kochanie, Wiadomość, Poeta, Dwie prawdy, Dla dziewczyny o oczach zielonych, Śpiew gór, Liczba Pi, Witaj, Przytul się, Cisza, Trzy siostry, Nie widziałaś wschodu słońca, Mój los, Twój świat, Z ognia, Na moje życie przebrzmiałe, Ile, Ona - kobieta, Czekam, Skończyło się, Przemijanie, Górska cisza, Królowa smaku, Lubię czerń, Ćmy, Dla Eli Podleśnej, Dzisiaj o 9,00 wzięli ślub, Przeszczep, Moje miasto Koszalin, Męskość, Dla zabawy, Damy, Usiądź przy mnie, Co będzie jak mnie zabraknie, Muza, Fiołek, Nadzieja, lipiec2009, Wenus, był dzień 1-02-2012r., Kosodrzewina, Ławeczka, Zaproszenie, Plucha, świat w kamieniu, w ogrodzie, Pytanie, Moja ścieżka, Miałem dom rodzinny, pamiętasz psa, Sen, Pamiętasz, Ptasia wiosna, Drozd, Mewy, Kawki, Sroka, Wróble, Siostrzyczko, Nowy Rok, Listy, Mówisz Polska, Kręta ścieżka, Los od Boga, Wigilia, Pobieliło Święta, Pogłaszczę cię kochanie, Ty, Bal, Był sobie raz, Koleżanka z podwórka,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register