18 march 2016

Jak niedziela - to Bruksela

A w niedzielę - do Brukseli, zamiast do Kościoła.
Tydzień minął. Powiedzieli. Teraz Unia woła.
Python Monty na dwa fronty? Medal ma dwie strony!
Cztery kąty, a piec piąty. Świat jest pokręcony!
 
Odeślemy, a weźmiemy kogo nam potrzeba!
Wymienimy łeb za łeb! Jakbyś dał i nie dał.
Zwiększą pewnie się wydatki, lecz do innej ręki.
Przełożą ludzie manatki do nowej udręki.
 
Karuzela się zakręci. Będą nowe szlaki.
Dołączy, kto nie ma chęci. Zapłacą tępaki.
Szczyt i banał wpuszczą w kanał wielką ludzką rzekę,
a jeżeli się przeleje - przymrużą powiekę.
 
Jest niedziela. Kurs - Bruksela. Schulz czeka z Junckerem.
Rada Tuska grosz wyłuska. Angela za sterem.
Gest  dla Turka i powtórka: - Zapłacimy, "ale..."
Głosu z naszego podwórka nie słuchają wcale.
 
Dla nas kiecka jest wenecka zamiast czarnej togi
i muzyka penderecka w formie zapomogi.
Wymóg twardy, a miliardy toną w Adriatyku.
Jeden sędzia i orędzia. O co tyle krzyku?


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 3 | rating: 0/1 | report | add to favorite

Comments:

Damian Paradoks,  

czy brukselka nadal jest jadalną? ;)

report |

mua,  

ta ... tyle, że niektórzy zaczynają nią wymiotować . Myślę że gdyby teraz zrobić referendum - to wychodzimy z unii za lub razem z Anglią i Grupą Wyszehradzką jak nic. A przy okazji drugi temat w referendum to konstytucja . Choćby Trybunał stanu dla tych 8 oszołomów z obecnego Trybunału konstytucyjnego. Oni według obowiązującej Konstytucji nie mogą być postawieni pod Trybunał stanu. A obecnie nie robią nic od pół roku. I jak myslę, nawet po zmodyfikowaniu Konstytucji powiedzą my będziemy działać według starej heheh. A co ? prawo nie działa wstecz!!!

report |

Damian Paradoks,  

było referendum we Francji za czasów Chirac - Sarkozy. Naród wypowiedział się dużą większością przeciw Europie. Sarkozy unieważnił wybór narodu. Teraz widać wynik tego ;)

report |other poems: O normalności nieświadomości, Z czym do ludzi?, Z wyciągniętą ręką w kampanii, TV Fokus pokus, Czytnik z kanału, W kakao, Uśmiech, Koronarografomania, O Tomku, co psom szył buty, Więcej tego samego!, Prognoza, Trans sfer z Chin, B.B.W.R., Po zew, Po żydowsku, Mały elf, Antywirus, Korona, Spóźniona zima, Właśnie!, Życie za życie, Maski, Dura lex.. i Kleks, Na wniosek..., Uwiąd starczy, Przepraszam,czy tu biją?, Zenek blues, Odwracanie kota ogonem, Szpica, Czterogwiazdkowy Marszałek?, Kasta, Strachy na Lachy, Nie ma takich krajów..., Mgły polarne, Zasada wzajemności, Słowo, Retrospekcje, Superprodukcja, Cztery dni po wojnie, ..., Trzynastką na Okopową, Chata z kraja, Wojny Świateł III, W piku - bez liku, Trzech -, Brzmienie ciszy, Na pańszczyźnie elit, Wojny Dronów, Literówka, W Nowym Roku..., Żal pupę ściska, Z dwójką... a nawet dwiema!, Nie ma mowy!, Pociąg, Dyplomacja i łowy, Śmierdziel w ogrodzie Eden, Nieekologiczna babcia, Niewiniątka?, W szopce, O wyższości "na wysokości", Boże Narodzenie 2019, Odbicia od bicia, Dyskretny urok inteligencji, Z pamiętnika, ...in excelsis, Mędrcy Świata, Pod lipą Unii, Łańcuch, Pancry, Alfa i Omega Trzy, Fachowcy, Rozmowy kontrolowane, Drewnianym młotkiem..., W oparach Veolii, CUS - Centrum Usług Społecznych, Nikt się tego nie spodziewał..., Demontaż, Ostro w Ostrawie, Dobroczynność przedświąteczna, Oglądalność, "Kamienie wołać będą" (Łk 19,28-40), IV-ta?, Tańcząc z gwiazdami, Anarchia, Prawo "na lewo", W ciągu średniego ciśnienia..., Pełzający Przewrót Pałacowy, Spuścić z łańcucha... czyli Bykiem w Europę, Na górze, Wołanie na puszczy, Nie rób wariatów z wolontariatu! (z profilem psychologicznym sprawcy) ., P r a w o r z ą d n o ś ć, Forum, Biją Naszych???, Idzie grudzień..., KOMPROMITACJA, Nie płacz!, Śmiech na sali, Starzyk, Ptakoluby, "Wszystko jest możliwe!", Ślad węglowy systemu, Sposób, Urbi et Orbi, Zręby polskiej wersji dobrobytu, Gorzka bajka, Laska Marszałka, Chór, Narodowy Długi Marsz, Na przystanku w dobrobycie, Marsz Niepodległości, Ayahuasca, Marazm, Zatrzymanie i uwolnienie, Stres i zwyczajna deprecha, Akademia Mniemanologii Stosowanej, Gdy skończył się kiełbasa..., Zlodowacenie, § 22, Niezwyczajnie - Nadzwyczajnie, Wykopki, Niesiemy Cię Nasza Polsko..!, Stres sukcesu, Złota Polska Jesień, Wolty rewolty, Względność czasu i ekranu, Psalm czekających, Cichosza, Asy kampanii przed ciszą, Starość wyborcza, Wróżyła babka na dwoje, Co nas dzieli do niedzieli?, Jabłko z drzewa Wiadomości, Wytrzymamy osiem dni..., W galarecie po żydowsku, Refundacja, Szlachetne zdrowie..., Smutny wierszyk w internecie, Do Wesela... dwa tygodnie!, Kumulacja, Debata d... i bata, Na grzyby - opary poszły w las, Ptasie media - ptasie plotki, Kabaret, Zadać bobu..., Vege, Sok z buraka, Chór Czejanda, Niespodziewany koniec lat, a..., Nośnik,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register