27 marca 2014

poezja

Wieśniak M
Wieśniak M

w mini

noc - słońce świeci pod spódnice
ćmią uliczne latarnie -  księżyce
oddając ciepło całą resztką  sił
szukają wokól po omacku
bylebyś był
gdzieś był?
 

ApisTaur
27 marca 2014 o 08:56

wiele księżyców / jak napisano / pod którym trzebaby stanąć ?//:-)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 09:04

czy aby nie archaizm to aby- trzebaby (dawniej ) dziś trzy baby :)))

zgłoś

ApisTaur
27 marca 2014 o 09:11

masz rację /gdzieś wcięło mi spację / ale bym chyba nie dał rady / tak na trzy baby //:-)

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 07:25

Człek chodzi na dwóch nogach/ do jazdy potrzebuje podparcia na cztery/ a przecież jeszcze piąte w zapasie!-do cholery!:)))

zgłoś

Hania
27 marca 2014 o 09:01

To chyba jakiś sen w mini:)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 09:05

zawsze mam zagwozdkę/ czy nie śnie/ i wtedy szczypię się w kostkę :)))

zgłoś

Hania
27 marca 2014 o 09:06

:)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 09:07

:))

zgłoś

.
27 marca 2014 o 09:06

jak mniemam ławka była pusta :)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 09:07

ławki bywają jeszcze rezerwowych ;)))

zgłoś

jeśli tylko
27 marca 2014 o 09:07

mini spałeś? poduszeczka za krótka? :))

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 09:08

ech, wcale nie mam poduszeczki, tylko jakieś...coś:))

zgłoś

jeśli tylko
27 marca 2014 o 09:24

to stąd to mini :))

zgłoś

jeśli tylko
27 marca 2014 o 11:38

No to podpinam :)) (a wiesz, że to można wydrukować na poduszce? ;)))))))))))

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 17:26

Dziękuję:))- już widziałem, bardzo koherentne:)))))

zgłoś

jeśli tylko
27 marca 2014 o 21:43

eee, czy to tak, jak grecki profil? ;)))))))))))))))))))))

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 21:51

Grecy to ostatnio raczej nie profilem skierowani:))))

zgłoś

e.
27 marca 2014 o 09:32

w grudniowych dzieciach wciąż tli się wspomnienie wiosny... :)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 20:40

:))- zgadza się przecież i ja grudniowy:))

zgłoś

e.
29 marca 2014 o 17:28

:) no wiem, przecież :))

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:29

:))) no wiem że wiesz:)) no żesz:))))

zgłoś

Aśćka
27 marca 2014 o 10:05

ćmi mi minimalnie :)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 20:40

mała forma czasem cieszy:))))

zgłoś

Aśćka
27 marca 2014 o 22:47

O to glownie mala forma!

zgłoś

Eva T.
27 marca 2014 o 11:10

"gdzieś był?" ;)))

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 21:40

tak, taka gra słów Evo:)))

zgłoś

issa
27 marca 2014 o 11:14

heh. jak envy zajmuje się nieraz mikrochirurgią foto-graficzną, tak Tobie czasami zdarzają się karkołomnie mikrochirurgiczne teksty: wydają się igraszką, i zarazem niespokojnym pytaniem o to, czy rzeczywiście o niej są. ot, świat staje na głowie bezceremonialnie - concors discordia vel discors concordia ;)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 21:46

:)) karkołomne:)))- no tak rzeczywiście, wsród błahostek życie człowiecze. A gdzie jeden dostrzeże drzewo drugi skupi się na cieniu...albo jakoś tak:))- Dzięki issa:)))- dobrości!:)))

zgłoś

issa
27 marca 2014 o 22:46

:d Ty wiesz, jaki to niebezpieczny tekst-kameleon, kiedy się go przekłada, dosłownie, jak najwierniej, na obrazy? Bardzo było zabawnie, kiedy to robiłam. i Tobie, i Tobie dobrości :)

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 07:21

mam swoje ulubione miejsca grzybowe, w lesie, na Mazurach. \miejsca pamiętające świetne zbiory. Wracam do nich po latach ilekroć jestem w pobliżu, licząc na powtórkę. I często się udaje. :))) Podobnie mam z wierszami, tekstem. Lubię kiedy słowa mienią się w czytelniku. Odkrywają w znajomych słowach nowe myśli:))Kiedy piszesz o karkołomności- pewnym ryzyku odczytania być może nie pomyśli autora, to uważam że taka karkołomność jest jak najbardziej dopuszczalną dla mnie. Nie piszę bezrefleksyjnie. Staram się dostrzec pułapki. Czasem jednak ich nie dostrzegę. A czytelnik wychwyci. Jeśli podzieli się ze mną, to mam całkowicie nowy wiersz:)) Mój a jakby nie mój. :))) Miłego dnia Isso :)))

zgłoś

issa
28 marca 2014 o 13:21

że tak podmucham na zimne: myślałam o ryzyku spoza błędów i zaułków :) wściekle logiczne to żyjątko w mini ;d rzekłabym, że w sam raz do ćwiczeń z akrobatyki zdarzeń plastyczno-lirycznych

zgłoś

issa
28 marca 2014 o 13:31

aaa... i ten, no...co to ja chciała... i zapomniała... a! miłego i Tobie, i Tobie :)

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 20:12

hmmm, a ja lubię myśleć że wcale nie zapominasz, a zostawiasz jedynie na szczęśliwy finał:)))- dzięki:)))

zgłoś

issa
29 marca 2014 o 09:56

tak powiadasz. okej. to i ja spróbuję tak pomyśleć :)

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:22

:))

zgłoś

Jerzy Woliński
27 marca 2014 o 12:15

czemu noce takie krótkie :)

zgłoś

Wieśniak M
27 marca 2014 o 20:45

słaba strona wiosny;)))

zgłoś

Jaga
27 marca 2014 o 22:32

"gdzieś był, bylebyś był"...

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 09:31

tujajem:)))

zgłoś

Teresa Tomys
28 marca 2014 o 07:26

fajne

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 09:31

Dzięki Teresko :))

zgłoś

mua
28 marca 2014 o 08:39

eeee to mini mini już czytałem ;)) to tylko o tych co " podlatarnią " ?? czy tak ogólnie ? ;))

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 09:32

Z założenia jest do wielokrotnego czytania :)))- hej mua :))

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 20:35

dajesz rybko bardzo dobry przykład:))))

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 20:39

To ja poczuję się z Wielkiej Litery:)))

zgłoś

bosonoga - Gabriela Bartnicka
28 marca 2014 o 09:40

"w mini noc - słońce świeci pod spódnice , pozwól Wiesiu, że się tym fragmentem zachwycę :)

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 09:43

:))) dziękuję bosonóżko :)))- pozwól że polecę podpięcie do mini :)))

zgłoś

piórko
28 marca 2014 o 13:39

W mini stukoczą obcasami i szepczą ja z tobą ja z wami. :))

zgłoś

Wieśniak M
28 marca 2014 o 20:13

:))))- dziękuję piórko:)))

zgłoś

Drwal
28 marca 2014 o 20:53

podspódnicowy delikatny cieniu / w marzeniu sennym tiulowym / ukrywany pod sklepieniem fałd / przed słońca okiem brązowym / bielą nieopalony alabastrowy mat

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:23

o masz:)) dzięki Drwalu:))))

zgłoś

zuzanna809
29 marca 2014 o 02:29

:)))

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:24

:))))

zgłoś

xyz
29 marca 2014 o 17:53

a dla mnie to po prostu: piękny wiersz ;)

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:26

:))) Zoi:)))- dzięki bo i... na Rezeba!- mnie się też podoba:))))

zgłoś

Ananke
31 marca 2014 o 20:38

;))

zgłoś

Wieśniak M
31 marca 2014 o 21:27

;))

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się