10 lutego 2014

poezja

Wieśniak M
Wieśniak M

Kamilowi

w zakłamaniu trwając nie znają złodzieja
któren z bożej łaski albo czarciej woli
szczęście w płacz przemieni
w śmiech co słusznie boli
i tak pląs radosny na pradziadów grobie
w niewiedzy  prawdę depcze i nie wspomni słowem
że czarne jest białym jako jest i w niebie
bo tego po latach sam nie jestem pewien
 
dlatego wzywam was ludzie do wspólnego dzieła!
jeśli to jest prawda to skąd nam się wzięła?
kto w niej maczał palce? za czyje  precjoza?
niech zegnie kark hardy pod wzrokiem pomorzan!
pod mazowsza palcem i pogórza  pięścią
pod ściana wschodnią  ( a chociaż pod częścią)
pod presją wszyskich co z prawdą na sercu
najjaśniejszą nitką na wspólnym kobiercu
 
oto gdy nędza powszechna naród na kolanach
duch w narodzie zdeptany cicho wzywa pana
dochodzą nas wieści z dalekiego wschodu
o mocarzu złotym - zwycięscy zawodów
na skoczni średniej w ruskim mieście soczi
triumfem w narodzie łez szczęścia utoczył
nocy nieprzespanych w sumie nie policzy
a przecież nikt z sąsiadów nie widział by ćwiczyl!
więc skąd dobry wynik? skąd dwa dobre skoki?
i tak idąc konsekwentnie oczywistym tokiem
trza materię zbadać- nauczyć moresu
żądajmy komisji sejmowej!- 
do zbadania sukcesu

gabrysia cabaj
10 lutego 2014 o 08:48

wczoraj pod wierszem Wolfa dałam komentarz, by Polskę pisał z wielkiej litery - kurde! to było proroctwo, ponieważ już wieczorem telefony z całego kraju łączyły się w Wielkiej Radości, Wiesiu:)))))))

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 08:53

:))) Dał nam uśmiech wczoraj i niech z nami zostanie jak najdłużej. Wszystkiego dobrego Gabrysiu z okazji wspaniałego występu Kamila Stocha!:)))

zgłoś

gabrysia cabaj
10 lutego 2014 o 08:56

i spełnienia marzeń:)))

zgłoś

Aśćka
10 lutego 2014 o 09:47

klaskaniem mając obrzękłe prawice...:) chmurnie i gromowładnie:)

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 10:30

Dziękuję wojowniczko :))))

zgłoś

deRuda
10 lutego 2014 o 10:13

jakże jakże, najfańszy fani odnaleźli film z dziecięctwa jego i wszystko jasne, już nie trza komisji, toż on ćwiczył :))

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 11:36

ponoć w czas porodu wyskoczył z telemarkiem ;)))

zgłoś

Jerzy Woliński
10 lutego 2014 o 10:25

cóż mogę tylko podpiąć pocztówkę :)

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 11:36

Dziękuję Jerzy dobry pomysł :))

zgłoś

mua
10 lutego 2014 o 11:39

kurczę ...czuję , że coś " przespałem " ;d

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 14:43

heh :))) nic straconego. Do znudzenia nadają powtórki :)))

zgłoś

Jaga
10 lutego 2014 o 12:31

choć jedna złota chwila/ choć potrwa ze dni parę/ co tam komisje sejmowa/ powiedzą, że za karę/ że ojciec nie ten i matka/ że ktoś nie czysto leciał/ że może to sąsiadka/ ze dług oddała w dzieciach/ póki co. trwaj wielka chwilo, trwaj/ nasz ci on, nasz kochany kraj ;))))

zgłoś

doremi
10 lutego 2014 o 19:21

nie wnikam w tło wiersza, dla Kamila i to najważniejsze :))

zgłoś

Wieśniak M
10 lutego 2014 o 20:26

tak niech świeci nam w mroku:)))

zgłoś

jeśli tylko
11 lutego 2014 o 11:06

podoba się!!! :)) (Kamil ji jego medal też oczywiście ;))) Takie skojarzenie - niedawno przeczytałam książkę "Dziennikarz śledczy" - doceniam warsztat ,ale reszta jeży włos na głowie.

zgłoś

zuzanna809
13 lutego 2014 o 15:46

.. takie nasze, polskie: sukcesu się nie wybacza...

zgłoś

budleja
13 lutego 2014 o 23:37

komisja musi być :)

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się