|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (801) Proza (73) Dziennik (269) Fotografia (24)
Pocztówka poetycka (3) Handmade (24) O autorze Znajomi (94) | |
w zakłamaniu trwając nie znają złodzieja
któren z bożej łaski albo czarciej woli
szczęście w płacz przemieni
w śmiech co słusznie boli
i tak pląs radosny na pradziadów grobie
w niewiedzy prawdę depcze i nie wspomni słowem
że czarne jest białym jako jest i w niebie
bo tego po latach sam nie jestem pewien
dlatego wzywam was ludzie do wspólnego dzieła!
jeśli to jest prawda to skąd nam się wzięła?
kto w niej maczał palce? za czyje precjoza?
niech zegnie kark hardy pod wzrokiem pomorzan!
pod mazowsza palcem i pogórza pięścią
pod ściana wschodnią ( a chociaż pod częścią)
pod presją wszyskich co z prawdą na sercu
najjaśniejszą nitką na wspólnym kobiercu
oto gdy nędza powszechna naród na kolanach
duch w narodzie zdeptany cicho wzywa pana
dochodzą nas wieści z dalekiego wschodu
o mocarzu złotym - zwycięscy zawodów
na skoczni średniej w ruskim mieście soczi
triumfem w narodzie łez szczęścia utoczył
nocy nieprzespanych w sumie nie policzy
a przecież nikt z sąsiadów nie widział by ćwiczyl!
więc skąd dobry wynik? skąd dwa dobre skoki?
i tak idąc konsekwentnie oczywistym tokiem
trza materię zbadać- nauczyć moresu
żądajmy komisji sejmowej!-
do zbadania sukcesu
wczoraj pod wierszem Wolfa dałam komentarz, by Polskę pisał z wielkiej litery - kurde! to było proroctwo, ponieważ już wieczorem telefony z całego kraju łączyły się w Wielkiej Radości, Wiesiu:)))))))
zgłoś
:))) Dał nam uśmiech wczoraj i niech z nami zostanie jak najdłużej. Wszystkiego dobrego Gabrysiu z okazji wspaniałego występu Kamila Stocha!:)))
zgłoś
i spełnienia marzeń:)))
zgłoś
klaskaniem mając obrzękłe prawice...:) chmurnie i gromowładnie:)
zgłoś
Dziękuję wojowniczko :))))
zgłoś
jakże jakże, najfańszy fani odnaleźli film z dziecięctwa jego i wszystko jasne, już nie trza komisji, toż on ćwiczył :))
zgłoś
ponoć w czas porodu wyskoczył z telemarkiem ;)))
zgłoś
cóż mogę tylko podpiąć pocztówkę :)
zgłoś
Dziękuję Jerzy dobry pomysł :))
zgłoś
kurczę ...czuję , że coś " przespałem " ;d
zgłoś
heh :))) nic straconego. Do znudzenia nadają powtórki :)))
zgłoś
choć jedna złota chwila/ choć potrwa ze dni parę/ co tam komisje sejmowa/ powiedzą, że za karę/ że ojciec nie ten i matka/ że ktoś nie czysto leciał/ że może to sąsiadka/ ze dług oddała w dzieciach/ póki co. trwaj wielka chwilo, trwaj/ nasz ci on, nasz kochany kraj ;))))
zgłoś
nie wnikam w tło wiersza, dla Kamila i to najważniejsze :))
zgłoś
tak niech świeci nam w mroku:)))
zgłoś
podoba się!!! :)) (Kamil ji jego medal też oczywiście ;))) Takie skojarzenie - niedawno przeczytałam książkę "Dziennikarz śledczy" - doceniam warsztat ,ale reszta jeży włos na głowie.
zgłoś
.. takie nasze, polskie: sukcesu się nie wybacza...
zgłoś
komisja musi być :)
zgłoś