12 września 2014

grafika

Evelinea Erato
Evelinea Erato

Dziki Gon

Dziki Gon

Dziki Gon – mit ludowy rozpowszechniony w dawnych czasach w północnej, zachodniej i centralnej Europie. Głównym założeniem tego mitu, niezależnie od jego wersji, są łowy, w których udział bierze gromada myśliwych-zjaw, w pełnym rynsztunku myśliwskim, gnających konno jak szaleni przez nieboskłon, z towarzyszącymi im psami i innymi nieodłącznymi elementami polowań. Ujrzenie Dzikiego Łowu uważano za przepowiednię jakiejś katastrofy, np. wojny czy plagi, a w najlepszym wypadku – śmierci tego, kto go ujrzał. Śmiertelnicy, którzy przecięli trasę Łowu lub nią podążali, mogli zostać porwani i zabrani do krainy zmarłych.

alt art
12 września 2014 o 16:36

nie dam się zastraszyć tej jesieni..

zgłoś

Aśćka
12 września 2014 o 17:13

Winter is coming:) (Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła!Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy:Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem I obleka w nadziei złote malowidła.:) albo Królowie Olch:)Noc padła na las, las w mroku spał,Ktoś nocą lasem na koniu gnał.Tętniło echo wśród olch i brzóz, Gdy ojciec syna do domu wiózł. :)

zgłoś

Aśćka
12 września 2014 o 17:35

https://www.youtube.com/watch?v=ZNT5UTWEAY8 :)

zgłoś

Wieśniak M
12 września 2014 o 17:32

Właśnie wlepiam się w Dziki Gon....na wszelki wypadek zamknę drzwi na klucz

zgłoś

Ananke
12 września 2014 o 21:18

wow świetne! uwielbiam tego typu klimaty, dla mnie rewelacyjna grafika !

zgłoś

Eva T.
12 września 2014 o 21:58

super :)

zgłoś

Rafał Muszer
13 września 2014 o 08:58

niezłe

zgłoś

deRuda
13 września 2014 o 20:45

świetna praca :)

zgłoś

mua
13 września 2014 o 21:14

heheheh mua tu był

zgłoś

Ananke
22 listopada 2014 o 18:53

wracam tu

zgłoś

Evelinea Erato
22 listopada 2014 o 22:32

Oj, to mnie bardzo cieszy :)

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się