Dziki Gon – mit ludowy rozpowszechniony w dawnych czasach w północnej, zachodniej i centralnej Europie. Głównym założeniem tego mitu, niezależnie od jego wersji, są łowy, w których udział bierze gromada myśliwych-zjaw, w pełnym rynsztunku myśliwskim, gnających konno jak szaleni przez nieboskłon, z towarzyszącymi im psami i innymi nieodłącznymi elementami polowań.
Ujrzenie Dzikiego Łowu uważano za przepowiednię jakiejś katastrofy, np. wojny czy plagi, a w najlepszym wypadku – śmierci tego, kto go ujrzał. Śmiertelnicy, którzy przecięli trasę Łowu lub nią podążali, mogli zostać porwani i zabrani do krainy zmarłych.
nie dam się zastraszyć tej jesieni..
zgłoś
Winter is coming:) (Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła!Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy:Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem I obleka w nadziei złote malowidła.:) albo Królowie Olch:)Noc padła na las, las w mroku spał,Ktoś nocą lasem na koniu gnał.Tętniło echo wśród olch i brzóz, Gdy ojciec syna do domu wiózł. :)
zgłoś
https://www.youtube.com/watch?v=ZNT5UTWEAY8 :)
zgłoś
Właśnie wlepiam się w Dziki Gon....na wszelki wypadek zamknę drzwi na klucz
zgłoś
wow świetne! uwielbiam tego typu klimaty, dla mnie rewelacyjna grafika !
zgłoś
super :)
zgłoś
niezłe
zgłoś
świetna praca :)
zgłoś
heheheh mua tu był
zgłoś
wracam tu
zgłoś
Oj, to mnie bardzo cieszy :)
zgłoś