30 października 2012

Propozycja Konkursu Poetyckiego na Trumlu

Zalążek tego pomysłu zamieściłam w swoim dzienniku pod tytułem: „Tak sobie myślę”, ale powtórzę również tutaj, żeby (mam nadzieję) był bardziej widoczny i dotarł do większej liczby osób.
Na Trumlu nie było jeszcze żadnego konkursu, więc może czas, żeby coś zorganizować?
Oczywiście, jeżeli Admiralicja nie wyrazi sprzeciwu.

Krótki zarys konkursu:

– dwójka Organizatorów, którzy wymyślają hasło przewodnie Konkursu – dwa słowa kluczowe, które powinny być zamieszczone w tekście tylko jeden raz.
– Autorzy przysyłają wiersze na adresy mailowe Organizatorów, gdyż na pw mogłaby ulec zmianie wersyfikacja, Organizatorzy publikują je anonimowo w temacie na forum, opatrując kolejnymi numerami.
– przysyłane utwory nie powinny zawierać błędów ani literówek.
– czas trwania Konkursu – listopad 2012.
– głosowanie tajne Użytkowników na pw Organizatorów przez dwa pierwsze tygodnie grudnia, potem ogłoszenie zwycięzców.
– Organizatorzy nie biorą udziału w głosowaniu.
– w zależności od liczby utworów będzie można głosować na dwa, a nawet trzy wiersze, co zostanie podane przed rozpoczęciem głosowania.
– liczą się trzy pierwsze miejsca w Konkursie, w razie remisu decyduje głos Administratora, jeżeli zgodzi się na takie rozwiązanie – oczywiście nie znając Autorów wierszy.
– każdy Autor – Użytkownik zarejestrowany na Trumlu – może przysłać dwa wiersze.
– wiersze nie powinny być wcześniej nigdzie publikowane i nie ujawniamy ich autorstwa, tak samo jak Organizatorzy nie ujawniają nikomu nicków biorących udział w Konkursie osób.
– Autorzy muszą wziąć udział w głosowaniu, ale nie wolno im głosować na siebie.
– jako nagrody proponuję zaofiarowanie na ten cel jakichś artystycznych wyrobów chociażby z galerii „Handmade” lub swoich tomików wierszy. Ze swojej strony deklaruję malowane szkło czy porcelanę jak również książki.

Jeżeli macie ochotę się pobawić, kochane Trumle, to podajcie propozycję kandydatów na Organizatorów, a jeżeli o czymś zapomniałam w tym krótkim zarysie regulaminu Konkursu, to uzupełnijcie.
Można też zadeklarować własne propozycje nagród – oczywiście, jeżeli ten pomysł wypali.
A teraz czekam na Wasze i Administratora zdanie w tej sprawie. :)

W związku z dyskusją na temat głosowania użytkowników, poddaję do rozważenia sugestię wyboru 3- lub 5-osobowego Jury spośród nas (oprócz Organizatorów), które będzie oceniać konkursowe wiersze, przydzielając każdemu utworowi punkty w skali od 0 do 6 - oczywiście nie znając ich Autorów.
Ta opcja jest o tyle korzystniejsza, że nie angażuje się wtedy użytkowników, z których być może nie wszystkim będzie się chciało głosować.
Ale możemy też wziąć pod uwagę drugie głosowanie do Nagrody Publiczności.

Myślę, że się z tym zgodzicie, więc jeżeli ktoś chce podać kandydatów na Jurorów, to proszę bardzo.
Jeżeli natomiast ktoś chciałby zostać Organizatorem, dźwigając ten zaszczytny ciężar razem ze mną (o ile nikt nie zaprotestuje przeciwko mojej samowolce), to także proszę o zgłoszenie się w komentarzu pod tym tekstem - nicki danych osób niezwłocznie zamieszczę pod spodem.


liczba komentarzy: 104 | punkty: 0 |  więcej 

Miladora,  

Zapraszam na forum do zapoznania się z propozycją konkursu poetyckiego na Trumlu i wstępnym regulaminem. :)

zgłoś |

deRuda,  

oszywiście jestem na tak :)))

zgłoś |

Miladora,  

Bardzo się cieszę, Rudasku. :)))

zgłoś |

Szel,  

dobrze ze przenioslas pomysl na forum, co prawda i tu rzadko zagladam, ale czesciej niz do dziennikow :) jesli o konkurs to byl tu jeden na ekfraze, ale na zadny temat...tu niby temat nie jest zadany tylko dwa kuczowe slowa, dlatego wydaje mi sie ciekawy, no i nie ujawnianie nazwisk, to podobaloby mi sie jeszcze bardziej nawet po zakonczeniu konkursu :)wygralby wiersz i tylko wiersz, a za nim anonimowy autor, ktory pozniej moglby sie ujawnic albo nie :) wiadomo ze jako organizator bylabys i jurorem !

zgłoś |

Miladora,  

Dzięki, Szeleczko - myślę jednak, że lepiej, gdyby jurorami byli użytkownicy głosujący w sposób tajny na wybrane wiersze. ;) Gdybym była organizatorem, znałabym autorów, a to nie byłoby sprawiedliwe. ;) Zaraz dodam stosowną adnotację w regulaminie. :)

zgłoś |

Szel,  

niby skad mialabys znac autora jesli sie nie podpisze? wolalabym zeby uzytkownicy nie brali udzialu w glosowaniu, niektorzy maja wiecej niz jeden nik, a sa tu tez pary...to glosowanie moglobybyc rozwnie nieprawdziwe jak i ranking co go tam widze u gory na belce :)

zgłoś |

Miladora,  

Organizatorzy muszą znać autorów wierszy, żeby móc potem zamieścić ich nicki w zakończeniu konkursu, ale skoro nie wolno im głosować ani ich ujawniać, to nie szkodzi to konkursowi. :) A tajne głosowanie użytkowników jest chyba jednak optymalnym wyjściem. :) I jeszcze jedno - znając nicki, organizatorzy mogą w każdej chwili potwierdzić autorstwo wierszy danych osób, nie mówiąc o tym, że jest to też gwarancją, że to te osoby napisały wiersze, a nie ktoś inny. Każdy zresztą dostałby potwierdzenie wysłania utworów. :)

zgłoś |

hossa,  

kuj Mila żelazo, kuj :) bo super pisze się zadaniowo;) można zaszaleć ( jak również w pięknym stylu dać plamę;d)

zgłoś |

Szel,  

o to mi wlasnie idzie, zeby to byl inny konkurs niz wszystkie inne o jakich slyszalam, autor by sie sam na koniec ujawnil albo nie, zaleznie od woli...a i organizatorzy mieliby frajde nie majac pojecia czyj wiersz typuja :)

zgłoś |

Szel,  

O! widze Florcia...jest bardzo wymagajacy, moglby byc nastepnym z organizatorow :)

zgłoś |

Szel,  

Florian Konrad, nie badz zyla i dorzuc swoja grafika w bonusie dla zwyciezcy :)

zgłoś |

Miladora,  

Hossia - pewnie że się fajnie pisze zadaniowo - to zawsze dobre wyzwanie. :))) Szeleczko - organizatorzy powinny zostać bezstronni - z boku, i tylko zawiadywać konkursem, żeby wszystko się dobrze udało. Może też być opcja, że wybiera się kilkuosobowe jury konkursu i oni przyznają punkty utworom - od 1 do 6 na przykład, ale także nie znając nicków autorów. To kwestia do rozpatrzenia, jak byście Wy woleli. :)))

zgłoś |

Florian Konrad,  

haha, mógłbym być jurorem poezji klozetowej, ludziska przesyłaliby wiersze w stylu ,,Tu jest kibel a nie raj..." Tylko do takiego sędziowania się nadaję. ,,Konkurs antypoetycki imienia kudłatego brodacza Floriana Konrada" :)))) Wymagający? A gdzież tam, czasami zbyt szczery. Grafikę? Nie czynię takowych, rysunek mogę wysłać :))))

zgłoś |

Szel,  

ta opcja mi sie podoba ! teraz chyba trafilas w sedno :)

zgłoś |

Szel,  

Milacia zanotuj! Florek spec od poezji klozetowej z przyjemnoscia odda rysuneki na rzecz kazdego kto wezmie udzial w konkursie :)

zgłoś |

Miladora,  

O, Floruś. Jak fajnie. :))))) Szelcia - to w takim razie nie mam nic przeciwko temu, by wyłonić 3- lub 5-osobowe jury konkursu spośród nas (z wyjątkiem organizatorów) i zaraz zamieszczę stosowną propozycję w regulaminie. :) Może to nawet wygodniejsze rozwiązanie, niż liczenie na głosy użytkowników. :)

zgłoś |

Florian Konrad,  

ostatnio przyszła mi na myśl myśl, że cholernie szkoda, iż w Polsce nie ma żadnej ulicy, placu, parku, szkoły, ani też pomnika GG Allina :) Domagam się zmian!!!!!

zgłoś |

deRuda,  

ooo szkoda, fajnie byłoby głosować :(

zgłoś |

Szel,  

mozna zrobic jedno glosowanie tajne w ktorym typuje jury, i potem drugie jawne dla wszystkich w ktorym jury nie bierze juz udzialu...i na koncu oglosic oba wyniki :) co to jest GG Alina ?

zgłoś |

Miladora,  

Jasne, Szeluś - może być drugie głosowanie i Nagroda Publiczności. :)))

zgłoś |

Florian Konrad,  

właśnie ! Nagroda publiczności!! A GG Allin to taki piosenkasz (nie mylić z piosenkarzem) który ... zresztą,, co tu dużo gadać-http://www.youtube.com/watch?v=kiOl2iV1MU8

zgłoś |

deRuda,  

konkurs z jurorami to powazna sprawa :) dla mnie za wysokie progi, ale na pewno pokibicuję uczestnikom :)))

zgłoś |

Wieśniak M,  

Jak pojawiłem się na Trumlu trwała właśnie schyłkowa era konkursowa, więc właściwie się nie załapałem, teraz jestem na tak, choć nie wiem czy wezmę udział, ale myślę że może to ożywić nieco portal:))- Także trzymam kciuki:)))

zgłoś |

Miladora,  

Dzięki, Wuńku. :))) Do licha, teraz widzę, że wersyfikację tekstu diabli wzięli i stracił przejrzystość, a w dodatku zniknęła funkcja "edytuj" i nie mogę tego poprawić. Ktoś wie, jak temu zaradzić? :)

zgłoś |

Wieśniak M,  

zacisnąć zęby i liczyć że nikt nie zwróci na szczegóły uwagi;)))

zgłoś |

Miladora,  

A to ciekawe, Wuś, bo raz widzę tekst przejrzysty, tak jak go zamieściłam, a raz kompletnie połączony ze sobą. :))) A jak Ty widzisz? Jest dobrze, gdy wchodzę przez "forum", a nie z profilu.

zgłoś |

Wieśniak M,  

wodzę jako zwarty prostopadłościan;)

zgłoś |

Miladora,  

A wejdź przez "forum" na listwie albo "forum" z mojego profilu. Bo ja mam raz tak, raz inaczej. :)))

zgłoś |

Wieśniak M,  

na wiele sposobów to samo, ale mnie to nie przeszkadza zupełnie, przeczytałem i wszystko jasne:)))

zgłoś |

hossa,  

ano:)

zgłoś |

Miladora,  

No to się cieszę, Hossia. :)))

zgłoś |

jeśli tylko,  

Nie powinnam się wypowiadać, bo ja "niewierszowa", ale zastanowił mnie zapis "utwory nie powinny zawierać błędów ani literówek". Co to oznacza dla wiersza zawierającego takie "walory"? 1) odrzucenie z konkursu, 2) korespondencja z organizatorami w celu ich usunięcia, 3) publikacja utworu jaki jest, a autor (i nikt inny) nie ma prawa argumentować, że byłby lepszy, ale przez ten głupi błąd itd.

zgłoś |

Wieśniak M,  

też tu trochę przyznam rację, rozumiem że staramy się pisać bezbłędnie ale nie powinno to dyskwalifikować utworu, można pocztą zwrotną zasugerować poprawę może( piszę jako chroniczny błądziciel);)

zgłoś |

Szel,  

ja tak jak Wies celuje w bledziorach, ale postaram sie ich nie zrobic zeby mnie przez to nie rozpoznano :)

zgłoś |

jeśli tylko,  

no i tu jest kwestia ingerencji organizatorów w utwór, bo nawet wskazanie (konkretne) błędów jest już ingerencją, niestety. Nawet z niektórymi ortograficznymi bywa problem, bo czasem powodują zmianę sensu (a może tak miało być?), interpunkcja to już spore pole do popisów interpretacji, a gramatyka - ho, hoo ;) a co dopiero dalej.. ;)))

zgłoś |

Miladora,  

Chodzi mi o to, żeby autorzy sprawdzali teksty przed wysłaniem, czy nie ma w nich ortografów na przykład albo literówek, bo to w jakiś sposób obniża wartość utworu, Jeślinko, a więc także ich szanse. ;) Trochę staranności jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a dobrze, gdy dba się o poziom prezentowanych prac, bo to w końcu portal literacki. ;))) Oczywiście nie będzie żadnych dyskwalifikacji i to tylko uwaga mająca na celu dobro autorów. ;) Zresztą w przypadku jakichś błędów tego typu, co zresztą każdemu może się zdarzyć, organizator zawsze może zapytać autora o zgodę na poprawienie literówki. To nie będzie przecież jeszcze żadną ingerencją w tekst, tylko zwykłą kosmetyką. :)

zgłoś |

Miladora,  

Żadnych innych ingerencji w tekst nie biorę pod uwagę, bo byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do innych autorów. Tu nie będzie żadnych ścinek interpunkcyjnych czy gramatycznych, bo to przecież konkurs-zabawa, a nie mistrzostwa świata. :)))

zgłoś |

jeśli tylko,  

ależ nie idzie o ścinki tylko o ogólny "ogląd wiersza" przez czytelnika :))) myślę, że pewne sprawy warto wyjaśnić, choć pewnie znakomita większość dojdzie do wniosku, że przesadzam :) jestem za jak najmniejsza ingerencją, dzieło autorskie :)

zgłoś |

Miladora,  

Oczywiście - nie ma mowy o żadnej ingerencji, Światełko. Najwyżej poprawie literówki, gdyby się jakaś zdarzyła. :)))

zgłoś |

Florian Konrad,  

Jakakolwiek ingerencja w oryginalny zamysł autora, artysty (nawet amatora)jest wysoce niewskazana, co innego zwrócić uwagę gapie, że ma literówkę, czy ,,orta". Ale żeby nie było jakichś kretyńskich wymogów, że np wszystkie tytuły mają być po polsku- a ostatnio tak jest na najgorszym z portali- Portalu Pisarskim- gdzie odpisano z moderacji, że tekst łaskawie mogą mi ,,opublikować", czyli łaskawie wyświetlić na ich zakichanej stronie dopiero, gdy PRZETŁUMACZĘ TYTUŁ NA POLSKI (jak u Barei, słowo daję). Rozum iem, że jeśli ma to być konkurs na najlepszy wiersz np o kurczaczkach, to wszystkie wiersze nie na temat, np o pieskach są z góry odrzucane, ale gdy jest to konkurs ogólnie na najlepszy wiersz- łapy precz, zero ingerencji.

zgłoś |

Miladora,  

Nie musisz się obawiać, Floruś - żadnych kretyńskich ograniczeń nie będzie. :))) I żadnej ingerencji. :)))

zgłoś |

Monika Joanna,  

wiesz, co myślę :))

zgłoś |

Miladora,  

Wiem, Łobuzico. :)))))

zgłoś |

Monika Joanna,  

za jakie grzechy tak mnie nazywasz?! :))))))))))

zgłoś |

Miladora,  

Za te jeszcze niepopełnione, Moniś, do których niewątpliwie jesteś zdolna. :)))))

zgłoś |

Monika Joanna,  

no nie, zaczynam się bać Twoich roztrzepanych myśli :)))))

zgłoś |

Konrad Redus,  

ja wiem za jakie i nazywa Cię prawidłowo :P

zgłoś |

Monika Joanna,  

Kondziu, ostatnio robisz się nieznośny :>

zgłoś |

Miladora,  

Trafił swój na swego? :)))))

zgłoś |

Monika Joanna,  

jak widać, Miladorku :)))

zgłoś |

Bożena Brzozowska,  

Miladoro trzymam kciuki za powodzenie konkursu!:) jeżeli organizatorzy konkursu będą zainteresowani - przekażę swoje dwa tomiki: 'kompromis w oprawie' (2004) i 'w kropce' (2005) ostatni tomik nie wydał się jeszcze:) może nie jest to poezja najwyższych lotów ale są tacy co twierdzą że wrto ją mieć. Osądzicie sami:)

zgłoś |

Miladora,  

Dziękuję, Bożenko - wciągam Cię natychmiast na listę ofiarodawców. :) Czy masz zdjęcia tych tomików w galerii, żeby można je było zobaczyć? Zaraz sprawdzę. :) A przy okazji gratuluję wydań. :)

zgłoś |

Miladora,  

PS. Mam nadzieję, że weźmiesz udział w zabawie. :)))

zgłoś |

Miladora,  

Bożenko - dlaczego nie promujesz się w dziale "moje książki"? :) Jest już taka opcja na Trumlu - zobacz czerwone "nowości" na górnej listwie, a potem zrób zdjęcia tomików i zamieść w galerii, żeby były widoczne Twoje dokonania. :)

zgłoś |

Bazyliszek,  

jestem za Miladorko, tylko zastanawiam się nad jurorami. Jeśli maja to być trumlowcy, to z nickiem czy bez, wielu autorów można poznać po ich stylu. Czy jest opcja aby ktoś z "boku"?:)))

zgłoś |

Wieśniak M,  

Bazyliszku:))- to tylko zabawa, sam nie mam większych szans w oczach szanownego jury, ale przecież antynagrody nie będą przyznawać chyba:)))A prawdą jest że przynajmnie część uczestników portalu ma rozpoznawalny na tyle styl że dla jury nie będą anonimowi.:))

zgłoś |

Miladora,  

Owszem, można poznać, ale to przecież nie jest aż tak ważne, Bazylku. :) Wybrani jurorzy na pewno nie będą się kierować nickami, nawet jeżeli kogoś rozpoznają. :)

zgłoś |

Szel,  

nawet gdyby konkurs spalil na panewce Mila( w co nie wierze)..a widzialam taki bardzo podobny...i okazal sie chybiony dla orgnizatora tez..poniewaz liczne wpisy swiadcza o tym ze jestesmy zintegrowana niezawistna spolecznoscia tu...:)

zgłoś |

Miladora,  

Ja też nie wierzę, Szeluś - poznałam Was już na tyle, żeby wiedzieć, że lubicie się wzajemnie i lubicie się bawić i rozmawiać - no to porozmawiacie wierszem tym razem. :))) A miesiąc na napisanie dwóch wierszy to sporo czasu, więc każdy może zdążyć. :)

zgłoś |

Bazyliszek,  

to było tylko pytanie:)))))

zgłoś |

ratienka,  

Kiedy i gdzie ukażą się 2 hasła - klucze, myślę, że tutaj u Ciebie? Nie wiem czy wezmę udział, ale pomysł bardzo dobry Miladorko. Pozdrawiam cieplutko. :)

zgłoś |

Miladora,  

Hasła zostaną podane jak tylko Rafał Muszer zgodzi się zostać drugim Organizatorem i wymyślimy owe słowa-klucze - dopiszę je w regulaminie Konkursu. :) A temat konkursowy zostanie otwarty w sobotę, gdy Rafał przywróci stosowną opcję. :) Ratienko - mam nadzieję, że skusisz się na zabawę. :)))*

zgłoś |

ratienka,  

Pewnie skusiłabym się, tylko, że nie mam nic nowego, zobaczę, może coś skrobnę... Pozdrawiam serdecznie Mila, jesteś wspaniałą organizatorką! :)

zgłoś |

Miladora,  

Na pewno coś skrobniesz, Ratienko. :))) Właśnie wymyślamy z Anią Ostrowską słowa-klucze. :) Serdeczności :)

zgłoś |

sisey,  

khm, dwa słowa? A proszę: lewą, marsz. W wypadku remisu proponuje jednak rozstrzygnięcie w Lasku Bielańskim, na rękawiczki zamszowe.

zgłoś |

Miladora,  

Bracie - odbierz pw, a potem przeczytaj dokładny regulamin. :))) I zacznij ostrzyć ołówek. ;)))

zgłoś |

filo,  

Może pomogę a może nie. Brałam kiedyś udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez użytkowników forum. Sami-sobie. Kazdy chętny przesyłał zdjęcia do organizatora, a następnie były one publikowane bez podawania autorów oczywiście. Każdy mógł zagłosować na trzy zdjęcia. Nie wiem czy komukolwiek przychodziło do głowy głosowanie na swoje. Po terminie głosowania zliczane były punkty i publikowna punktacja - wszystkich. Póxniej omawialiśmy wadfy i zalety każdego ze zdjęć na zasadzie komentarzy pod nimi. Zwycięzca wymyślał temat kolejnego konkursu. W takim wypadku ta forma konkursu mogła zachować formę zabawy,a raczej nauke poprzez zabawę. Nie było nagród materialnych - nawet najdrobnijszych. Oczywiście poezja to nie fotografia, ale chodzi tylko o zasady przeprowdzania konkursu. Nie wiem czy pomogłam, czy tylko przeszkodziłam :)

zgłoś |

Miladora,  

Dzięki, Filonko. :))) Tak, znam i tego rodzaju konkursy-zabawy. Sprawdzają się. :) Tak tylko pomyślałam, widzą dział "handmade" i książki naszych użytkowników, że może miło byłoby zadbać o nagrody-pamiątki, a w tym przypadku również o fachowe jury. A swoją drogą głosowanie o nagrodę publiczności także będzie. :)))

zgłoś |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Ciekawy pomysł.. myślę że fajnie będzie oceniać bez nicków... będę kibicować..

zgłoś |

Miladora,  

A ja myślę, An, że się jednak skusisz i weźmiesz udział w konkursie. :))) Dokładny regulamin jest w moim następnym dzienniku. :)

zgłoś |

Istar,  

przedni pomysł Mi :) będę wierną kibicką :)*

zgłoś |

Miladora,  

Wierną kibicką? ;) Raczej czynną Autorką, Iskierko. :))) Myślisz, że Ci odpuszczę? ;)

zgłoś |

Istar,  

nie, nie, Mi, to konkurs poetycki a ja wierszy nie piszę :* nie potrafię

zgłoś |

Miladora,  

Jeżeli Ty nie piszesz wierszy, Iskierko, to nie pisze również nikt z nas. :)))

zgłoś |

Istar,  

mocno naciągane Mi :**

zgłoś |

Miladora,  

Nie aż tak, żeby coś pękło, Iskierko - a jak już, to mam nadzieję, że słoik z wierszami. :)))

zgłoś |

Miladora,  

Mamy następną fundatorkę nagrody konkursowej - Ania Ostrowska upiecze domowe pierniki świąteczne dla jednego ze zwycięzców. :)))

zgłoś |

Paganini,  

Teraz takie wieści, bym normalnie startował za te pierniki, no chyba, że dla jurora kochającego słodycze też się kilka znajdzie :D

zgłoś |

Istar,  

ja dorzucam słoik kiszonej kapusty (własnoręcznie) ;)))

zgłoś |

Miladora,  

Ja też nie mam nic przeciwko temu, żeby skosztować. :))) Trzeba namówić Anię, żeby upiekła i dla jurorów. ;)

zgłoś |

Miladora,  

Iskierko - to wcale nie jest głupi pomysł taka kapusta na Święta. :))))) Tylko czy będzie to można wysłać bez groźby stłuczenia się w drodze? :)

zgłoś |

Istar,  

więc nie słoik :) a coś z plastiku :)

zgłoś |

Ania Ostrowska,  

Paganini, masz załatwione :) pozostali jurorzy też :) Pierniczki będą cudownie smaczne i pachnące, przyozdobione własnoręcznie lukrem i czekoladą - mniam !!!

zgłoś |

Miladora,  

Hurra!!! :))))) No i teraz zaczęłam się zastanawiać, czy nie upiec swojej ekologicznej firmowej szarlotki. :)))

zgłoś |

Magdala,  

w plastiku się nie liczy :(( ma być ekologicznie, z dowozem do domu! :)

zgłoś |

Istar,  

Maguś, no właśnie miałam dorzucić dowóz ;))))

zgłoś |

Miladora,  

Iskierko - są takie wiaderka po serze na sernik - kilogramowe - bardzo praktyczne. W tym na pewno dałoby się wysłać. :))) Czyli wpisuję Cię na listę ofiarodawców, tak? ;)

zgłoś |

Magdala,  

no. to mamy jednomyślność w tym względzie. ufff. kto jest za? musi być 50 procent plus jeden :*

zgłoś |

Istar,  

tak Mi, wpisz :)

zgłoś |

Miladora,  

Wpisuję na listę darczyńców Iskierkę-Istar ze słojem własnoręcznie ukiszonej świątecznej kapusty. :))) Dzięki, Is, a Wy, Trumle, walczcie, żeby jej skosztować (tzn. kapusty, nie Istar). :)))

zgłoś |

Drwal,  

przepraszam czy może trafiłem akurat na deptanie kapusty, w wilię święta zmarłych.

zgłoś |

Istar,  

kapusta już dawno ukiszona Drwalu :) robi się to w połowie października :)

zgłoś |

Drwal,  

napewno ?

zgłoś |

Magdala,  

czyli Ty też za ekologią? szkło albo beczka drewniana? no. w końcu Drwal. człowiek z lasu.

zgłoś |

Istar,  

nie wiem czy na pewno, tak mnie babcia uczyła, że przed świętem musi się już kisić a dobrze kisić

zgłoś |

Drwal,  

no tom ukiszony... w lesie :)))

zgłoś |

Drwal,  

kobitki, ... jak śmiesznie wyglądają te Wasze pomalowane paznokcie w tej konkursowej beczce

zgłoś |

Miladora,  

Lepiej lećcie pod zgadywankę konkursową w dzienniku i zacznijcie się zastanawiać, ilu autorów będziecie w stanie rozpoznać. :)))

zgłoś |

ApisTaur,  

myślał/ gdy poezją swoją/ trafię w innych gusta/ to czy moim laurem/ kiszona kapusta?//;)

zgłoś |

deRuda,  

pyszna zdrowa witaminowa nie wkładać na głowę ;)

zgłoś |

Miladora,  

Dziękuję Laurze Calvados za wyrażenie zgody na uczestnictwo w Jury Konkursu. :) Lauro - odpisałam Ci na pw. :)

zgłoś |

Bożena Brzozowska,  

Miladoro wiem że jest dział: książki i umieszczę tam swoje tomiki, tylko muszę przygotować foty i opisy. Pozdrawiam:)

zgłoś |

Miladora,  

Możesz zrobić skany okładek - to się też sprawdza, Bożenko. :) A miło będzie móc Ci pogratulować dokonań. :)*

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1