|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (801) Proza (73) Dziennik (269) Fotografia (24)
Pocztówka poetycka (3) Handmade (24) O autorze Znajomi (94) | |
rybak miał dość ryb i powiedział nara
niech kto inny teraz łowieniem się para
ja wolę zboża żąć wyprowadzać osła
wieść gruchnęła po wiosce jak jakaś doniosła
choć zwyczajna przecież zdziwić mógł jej tryb
lecz ja ją rozumiem
też nie lubię ryb
hihihi dobre:) pominąwszy fakt ze tez nie lubie ryb:)
zgłoś
:)ryby się cieszą:)))- dziękuję BEA:))))
zgłoś
też nie przepadam, ale zdarza się - jadam..
zgłoś
alcie rymnąłeś :))
zgłoś
potknąłem sie; może dlatego..
zgłoś
jak ładnie :))
zgłoś
już się podniosłem..
zgłoś
zjeść czasem zjem lecz nie łowię:))
zgłoś
a ja ryby lubię :)) zwłaszcza latające :)
zgłoś
też Ci lubiem, to rozumiem..
zgłoś
bo nie jestem rybą ;))
zgłoś
Latające to mechatroryby- nie do jedzenia tylko szorowania jak tak wyląduje na podwórku czasem:)))
zgłoś
no pacz: ile Ci masz zaletów..
zgłoś
Wiesiu, jakże to do szorowania ;)) alt bo ja to jedna wielka zaleta ;))
zgłoś
co się zaleca przy zalecie?:))))
zgłoś
jak tam wielka; circa 160..
zgłoś
to zależy czy przyłożyć do szprotki czy do tuńczyka:)))
zgłoś
hihi ;)) 160 cm zalety to chyba sporo :))
zgłoś
la mię starcy..
zgłoś
Gdyby nie częstowały ością, można by jeść...z czułością.
zgłoś
taaaak:)))- ości precz:))))
zgłoś
Wieś/ to "żżąć" to nie czasem "zżąć" lub "żąć"?// Niejeden od tej pory / przed swą chatą siedział/ i mruczał pod nosem/- ale zjadłbym śledzia//;))
zgłoś
i rozpaczali ludzie / a wtym starcy dzieci/ że choć mlekiem i miodem / to puste są sieci:)))
zgłoś
chyba żąć:)))- dzięki Apisie:)))
zgłoś
( a niektórzy rybacy to całe życie łowią brzanki i im się to wcale nie nudzi :))
zgłoś
taaaak, większość zaiste całe życie :))))
zgłoś
bo to może być taka determinacja łowiecka;d
zgłoś
:)))- w pewnym sensie stary człowiek i może:)))
zgłoś
się uda:))) Wieś, no łobuz jesteś i już :) dobrego wieczorku:)
zgłoś
Dziękuję hosso :)))- I Tobie:))
zgłoś
Mądra decyzja. Respekt! :)
zgłoś
:)))- godna historii:)))
zgłoś
Tak :) Rybak tez tylko czlowiek :)
zgłoś
właśnie :)))
zgłoś
jutro tzw. śledzik przecie i co tu podać, jak ryb nie jecie:-))
zgłoś
Warto i coś do śledzika :)))
zgłoś
:)))) Aleś mi fraszką dogodził/ ryby od dziecka mi niemiłe / żniwiarza mogę wymodzić/ osła wypchnąć, znajdę siłę ;))
zgłoś
dziękuję Jagusiu ))-owoce morza niech zostaną na miejscu :)))
zgłoś
morskie odmęty domem frutti di mare/ wcinam więc nabiał, rzeka mleka mi czarem ;)) Dziękuję i ja :)
zgłoś
rzeka mleka u hossy się wylewa/ i się obawiam że też rybami śpiewa;)))
zgłoś
wszak rybak też człowiek/ chodzi mi po głowie/ myśl niewyszukana/idę zgiąć kolana
zgłoś
siłownia czy nieszpory..
zgłoś
pokutny
zgłoś
nie biczuj się różańcem; więcej czułości dla siebie..
zgłoś
rozumiem Aniu/ wybacz lekką formę/ lecz zaskoczł mnie rybak/ przekraczając normę :)
zgłoś
osiemset lat to czas niemały/ by normy się rozsypały :)
zgłoś
Nie nie zabija wzmacnia / i w rozsypaniu racja :)
zgłoś
baranków też już nie będzie pasał,/ jedno osioł mu zostanie, bo sobie pohasać..
zgłoś
Zaocznie odpocznie:))
zgłoś
dobrze, że są też rybacy, co wolą ryby w morzu niż w knajpie na tacy :))) Miłego dzionka!
zgłoś
dzięki bosonóżko:)))- a pewnie że dobrze :)))
zgłoś
a ja rybki zjadam, nigdy nie odmawiam... Twoje rymy widziałabym w wierszach dla dzieci... chętnie bym takie czytała...
zgłoś
:)))- no i teraz nie wiem czy tomoznacza że lubisz wiersze dla dzieci czy też jesteś dzieckiem:)))))
zgłoś
lubię wiersze dla dzieci, chętnie je czytam, nie tylko sobie :) może powinnam napisać "Twoje rymy widziałabym też w wierszach dla dzieci" ... masz ciekawe zgrane rymy, podobają mi się i zaskakujące puenty, jak morał w bajkach :)
zgłoś
:)))- ach to witam pokrewną duszę, bo mam do prostego rymowania słabość i czasem ocieram się o pisanie dla dzieci, choć często jest i dla rodziców....a nawet głównie dla nich, ale z ludzmi jak z dziećmi:)))- serdecznie pozdrawiam:)))
zgłoś
to nie jest wiersz dla dzieci
zgłoś
to nawet wiersz nie jest a zapis w dzienniku- aktualności:)))
zgłoś
a
zgłoś
też pozdrawiam, a do tych ryb na pewno jeszcze wrócę :)
zgłoś
a zapraszam:))- i tu i do innych:)))
zgłoś
a ja lubię rybki...podziwiać:)
zgłoś
podziwiać:)))))- i ja lubię:)))
zgłoś
rybka przede wszystkim lubi pływać o! :))
zgłoś
rzecz( nomen omen) w tym że lubinw mętnej wodzie i potrzebuje rybaka co wyłowi z sieci:)))))
zgłoś
absolutnie i kategoryczne nie mówimy rybakom łowiącym, a co dopiero sieciom i wędkom :)
zgłoś
nie znałam ani nie znam takiej, która lubi w mętnej; jeśli tylko nie jest żadną metaforybą
zgłoś
:))) oczywiście że meta:)))-
zgłoś
co w tym oczywistego? bo ja nie wiem
zgłoś
skoro noe znasz ( i ja nie znam) takich co lubią w mętnej wodzie to oczywiste że myślę o rybie w innym wymiarze - metaforycznym:)))-
zgłoś
nie ma takiego wymiaru. jest tylko wspólność ludzkich metarzeczy. są. czemu powiemy "kolanko" przy instalacji hydraulicznej pod zlewem? bo jest "tylko metaforycznym kolankiem"? serio? cokolwiek mówisz, jest zarazem i metaforą, i dosłownością - bez podstawy w dosłowności - metafora znika. staje się asensem
zgłoś
Więc tak niemetaforycznie rzeknę że jeśli ryba znajduje się w mętnej wodzie to znaczy że zagubiona zlękniona czeka na rybaka:)))-
zgłoś
e, mniejsza z tym. sorry, że zawracałam Ci głowę. a raczej - tutaj - palce. snickam
zgłoś
dzięki isso nie soraj bez potrzeby:)))
zgłoś
sorając zaspokoiłam moją nie twoją potrzebę - czysta socjobiologia; nie ma o czym mówić
zgłoś
Aaa no chyba że tak to i ja sorry:)))))
zgłoś
sam widzisz. sorry tu było naprawdę. czyli w dialogu
zgłoś
często wrzucam sorka ale nigdy bym sobie nie myślał że to samozaspakajanie socjobiologiczne hmmm trochę wyszedłem na egoistę narcyza;)))
zgłoś
hahahah. och. Wie Śniak, Śniak. śmieję się naprawdę. jeśli o to chodziło - to cel osiągnięty :)
zgłoś
:D
zgłoś
:) /hm. śmierć nie jest straszna, no nie?/
zgłoś
bez końca przecież:))
zgłoś
tak
zgłoś
trzeba wychodzić w morze. zawsze
zgłoś
choćby jako przynęta;)
zgłoś
jako cokolwiek. navigare necesse est, vivere non est necesse
zgłoś
to trochę jak z gonieniem króliczka:))
zgłoś
yhm
zgłoś
no...ale czas na mnie wracam na swoje płycizny znaczy do pracy:))- Miłego isso:))
zgłoś
i Tobie, i Tobie :)
zgłoś
:))
zgłoś
a ja ryby lubię, czekam jeszcze na tę złotą ;)
zgłoś