24 may 2011

Psia kołysanka dla Kipu

Tuż pod księżycem wyje pies:
- Gdzieeeeeeeeeee mooooooooja, moooooooja bajka jeeeeeeeest?
Ach! Pieski toświat: Kociak w śnie,
a pies w zaświecie – kurde, źle!
 
Więc odpowiadam – pieski świat.
Nawet nie warto składać łap.
Wiem, czasem też mnie trafia tak,
więc wyjmy razem – jaaaaaaaaaasny szlaaaaaaaaaaaag!
 
Ale przy wozie, jak snu szept,
zawsze w dal biegnie jakiś pies.
Gwiazdy mu złocą blaskiem sierść
i pod księżycem snuje pieśń.
 
O mondo cane w świetle gwiazd
pozawieszanych niczym schab,
krainie łowów, gdzie śpi czas
i gdzie kot dawno wypadł z łask.
 
A gdy zmęczony wtula się
w poduszkę chmurek – dobrze jest.
Księżyc zawiesi nad nim pled,
okryje go, niech zaśnie też.
 
Ukołysz, Kipu, swego psa,
Niech już nie wyje – też chcę taaaaaaaaaaaaaaak!
Pozwól rozciągnąć się na płask
i niech mu gwiezdny szumi las.


 
Z dedykacją dla Linki-Sznureczka, pierwsza zwrotka Jej autorstwa.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 14 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

Miladora,  

Do kompletu z kocią, żeby psy nie wyły. ;))) Dobrego, Sznureczku Kipu. :)

report |

laura bran,  

chyba się dzisiaj nie zabiorę za pracę, Milo, rozkojarzają mnie Twoje bajki, skąd tyle wiesz o psiakach ? ;)) boskie to wycie :))

report |

Miladora,  

To wył akurat wilczur Sznureczka Kipu. :))) Więc musiałam mu czymś mordkę zatkać. ;)

report |

laura bran,  

Ach! Pieski toświat: Kociak w śnie, a pies w zaświecie – kurde, źle!

report |

laura bran,  

a to w takim razie księżyc okazał się być łaskawszy, jak zwykle jedynym przyjacielem psa ;( uuuuu i nie podniosę się ze snu ;)

report |

laura bran,  

lubię wilczki, swoje chłopaki ;)

report |

bosonoga,  

Obydwie kołysanki urokliwe i napisane z polotem. Do poduszki zabieram jednak psią, bo szczególnie uwielbiam psiaki... Buziak Miła Dorko!

report |

Miladora,  

Dzięki, Bosonóżko :))) Zabieraj, co chcesz. ;)

report |

Miladora,  

Jarosławie, skoro nie wyjesz, to już jest dobrze. :)))

report |

issa,  

O, powędrowała kołysanka dalej w świat:) Kołysanka i Pies - wędrowni, choć niebezpańscy;d Bliski mi gatunek;) Buziak kipuański.

report |

Miladora,  

Jasne, że powędrowała. ;))) Miała między innymi spełnić rolę wabika. Wiesz, taka kość... ;))) Buziak sznureczkowy. ;) (leć na pocztę trumlowską, na rany) ;)))

report |

issa,  

No, nie odebrałam. W ogóle nie doszłam do miejscowej poczty:d Dopiero się rozglądałam, trochę gapowato, czasem rozdziawiając buźkę;d Okej, lecę.

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register