16 january 2016

dygo.Ty

Gdybyś tylko chciał - byłabym o tramwaj później. 
Mógłbyś tak łatwo dogonić słowa,
do których tęskniły puste już oczy.
 
Przypominają mi trochę okna bez firan,
co zasłaniają się już tylko pogodą.
Przeklęta mgła - znów nic nie widać. 
 
Nie, to nie deszcz. Choć zbiera się na burzę
od lat mleko rozlewa się po podłodze
o 4:30. Nikt inny nie pije kawy. 
 
No może poza tobą, ale skąd mogłam o tym wiedzieć?
Wtedy wszystko wydawało się takie zbyt wczesne.
 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 16 | report | add to favorite

Comments:

mironiek,  

niezły, zastanawia mnie jednak tęsknota oczy do słów... i wywaliłbym ''puste'', bo nie tworzą - wg mnie- istotnego elementu wiersza

report |

eyesOFsoul,  

mironiek, nie wiem czy masz tak samo, ale słowa: zostań, bądź, kocham cię, jestem... tworzyły we mnie radość, iskierki w oczach. Tą nieznaną cechę, w której jeśłi nawet usta nie drgnęły to oczy nie mogły zapanować nad tą emocją. Kiedyś czułam się takim odludkiem-odrzudkiem. Tak bardzo ważne było, żeby ktokolwiek mnie dostrzegł. Żeby komukolwiek mnie brakowało. Stąd też i wers o tęsknocie słów, w których oczy zdradzają emocje. A co do pustych - zastanawiałam się czy nie przesadziłam. Ale kiedy wywaliłam z teksty to słowo - brakowało mi podkreślenia, że tamta pustka była winą nie tylko mojego niechciejstwa, ale i jego braku zaangażowania. Zastanowię się jednak jeszcze nad tą pustką. Dziękuję, rzadko ostatnio piszę i... to naprawdę miłe, jak ktoś mi nieznany tak dobrze odbiera tekst. :)

report |

mironiek,  

to naprawdę miłe, jeśli widzę konkret autora pod swoim komentarzem :)

report |

alt art,  

tonic się rozlało..

report |

eyesOFsoul,  

alt art, to nic. to noc. to ja.

report |

alt art,  

no wiem, dziewczyna stworzona z kawy i mleka..

report |

eyesOFsoul,  

Mój mąż ostatnio mi mówi: kawa z mlekiem. - Siedzimy w kuchni, piję herbatę w kubku. Więc nie rozumiem o co mu chodzi. - Mówi: No pomyśl. To trochę odległe czasy. Myślę: odległe czasy? Kawa z mlekiem? No nie wiem, o co mu chodzi. - No nie wiem - mówię. - Miałaś kiedyś taki nick - podpowiada mąż. - Jaki? - pytam. - No kawa z mlekiem. Kurde, no zapomniałam. Faktycznie kiedyś miałam taki nick. Co prawda nie w serwicach poetyckich... Ale faktycznie miałam. Tępa głowa ze mnie, bo zapomniałam.

report |

alt art,  

błogosławieni pamiętliwi, nie dla nich piszą historię..

report |

eyesOFsoul,  

jak nie dla nich, to dla kogo?

report |

alt art,  

dla tych, co zapominają..

report |

jeśli tylko,  

co zasłaniają się już tylko pogodą. - jak stawy ścięte mrozem..

report |

eyesOFsoul,  

jeśli tylko, aż sprawdziłam, czy czasem z jakiegoś innego tekstu nie ukradłam "co zasłaniają się już tylko pogodą" - ale przysięgam, że pisałam to sama. ;) Aż z tym dokończeniem, można by zrobić już kolejny tekst.

report |

jeśli tylko,  

nie, nie sugerowałam, ze to zapożyczyłaś, dopisałam skojarzenie :) pozdrawiam :)

report |

Ananke,  

świetny klimat, podoba mi się każdy wers

report |

eyesOFsoul,  

Ananke, cieszy! Dziękuję! :)

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

codziennie o 4:30 prawie kazdy ze swiatow odlicza minuty do kolejnej wojny

report |other poems: tytuł roboczy, (jej) Ciernie, Skrzydła (nie mam nic ponad), do Meredith, bez sprzężeń, aorta, ptaki, O mnie, *** (kiedyś znajdę tytuł), potrzeba czasu, "Kiedy ocean robi za pretekst*", ***, nierówności Tindera, wszystkie moje kolory, Twój ostatni ślad, zagubi_ona, *** (każdy ma prawo do przerwy), *** (przepraszam), depres_ja, *** (ludzie), grzeszny, Zuzka, (***) chciałabym powiedzieć, *** (weź ze sobą narzędzia), Alzheimer, ogłoszenia drobne, choroba XXI wieku, jak książka, spowiedź, kolejny raz, trafiony zatopiony, *** (4 z 365), Rzecz o niej (2), Ona, * (tu stał tytuł historii), pesymist(Ka), dwu_znaczności, ziemia obiecana, (...) z nieodzowności., (...) zbyt wiele czerwonych świateł., (...) jestem błędem., wrześniowa, On(i), Nie nazwał mnie piękną, nag(ość), trójką(Ty), *** [z kim dzisiaj umierasz?], *** (chciałabym powiedzieć), sta(de)bilności, początki, *** [zima], o umieraniu, vol.2, *** [Co masz na sobie?], Mnie nie ma, pozory/upadki, ty przecież lubisz, za[s]powiedzi, tabletka, to nic. naprawdę nic, tata zawsze chciał mieć syna, dygo.Ty, jaskółki nisko latają, wychodzę [z siebie], podwójne espresso, znasz to, związki, wyspa., niewidoki, Popełniam "się" w deszczu, mat, milczę i chyba umieram w tym bez-słowie, ktoś między nami, między nami, Zanim nie będziesz, Lilak (I), Ciążnieję, Kocha(ś), Wypełnienie, Calineczka, [podrażnienia], [połówka], Kompas, Szpilki w raju, Rzecz o niej, Na wieki, [gorycz], liścik, przystanek w podróży, z pamiętnika Marilyn Monroe, [gęsto], wydra_pana, pętla, monolog: .M-brion, geo. metr i ja, Potrzebuję historii o kolorach, Nie skończyłam cię kochać, nowotwór, próżnia, panacea, tętno, ciemna czekolada, spędza sen z, po_między, Jestem,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register