3 december 2011

blues wkurzonego intelektualisty

życie mnie wkręca w paralaksy
względności toczą czarne dziury
za hiperbolą hiperbola
i w nieskończoność krakelury
mgławice constans
nie przypadkiem
bo ciągle dręczą mnie de iure
 
świat wokół zapadł w pętlę czasu
jak perhydrolem wybarwiony
din pokkers snik aż chce się mówić
sypnąć czymś jeszcze – taki moment
alas, poor Yorick
nie hałasuj
hic – drogi błaźnie – sunt leones
 
dum spiro spero? lepsza prawda
einmal ist keinmal – niczym brewiarz
otwarta wciąż na grze de facto
kiedy nad głową wisi stelaż
wpisania koła
w zwykły kwadrat
i ciągle ktoś na oślep strzela
 
życie mnie skręca śrubą wahań
ciśnieniem skacząc w manometrze
codziennych potknięć – kakofonia 
przetwarza oko i soczewkę
w niej pryzmat tylko
różnych zasad
dra til helvete – ja to pieprzę
 
 


din pokkers snik, dra til helvete - przekleństwa norweskie


number of comments: 25 | rating: 9 |  more 

Miladora,  

Cześć, kochane Trumle. :))) Gadulec nie działa, więc witam się w ten sposób. Dobrego wszystkim. :D

report |

Wieśniak M,  

Witaj Miladoro:)))))))))))))))))))))))))))))))))

report |

Darek i Mania,  

lata Cię nie było -witaj odmieniona :)*

report |

Darek i Mania,  

widać że norweskie fiordy Cię porwały (powietrze )

report |

Szel,  

jestes wreszcie Miladoro!!!!!!!!!!!! zbieraj za kare buziaki **********

report |

ike,  

"rozwiązań koła " --> na dzień dobry- paraintelektualanie, Mi--> kwadratur koła; a może , też a propos-badzo- kur-watur ?; hej

report |

28brrr10,  

kiedy życie skręca śrubą wahań to i słowa na kredowym papierze nie wiele znaczą, kakofonia w końcu musi przybrać ramy partytury pomyślności, czego życzę:

report |

Withkacy,  

i gitara ;)

report |

Ania Ostrowska,  

nie szkodzi że połowy w ogóle nie zrozumiałam :) ciesze się, że znów jesteś z nami :)

report |

Bogna Kurpiel,  

I ja Też :)))

report |

laura bran,  

trulllullalluullallu i Miladora tu :)) mnie też coś czasem jak nie wkręci to wpieprzy... całkiem po męsku ;)) hej :)

report |

Miladora,  

Kochani jesteście, Trumlaszki. :))) Dzisiaj tak na szybko, ale znowu zacznę przylatywać na tej swojej miotle. :) Zmieniłam tytuł na bardziej pasujący - w końcu ten blues to przecież zabawa. ;) AdFujek - dobrze odczytałeś, bo to o kwadraturę koła chodzi, tyle że nie chciałam dosłownie - poprawiłam, bo faktycznie miałam z tym problem. ;) Buziaki dla wszystkich i do szybkiego zobaczenia. :*********))) Dziękuję, Kochani! :)

report |

Jarosław Trześniewski,  

de iure dręczą nas bluesem / za scianą Yorick w czaszkę stuka / a Miladora pisze wiersz / doprawi gorzko lyżka dziegciu/ solą na rany/ boskim metrum :)))

report |

Miladora,  

Dzięki, Natali i Jarosławie - Yorick to bestia jest nielicha, on lubi w wierszach się przemykać. ;)))

report |

Florian Konrad,  

helvete- to zdaje się oznacza piekło :) no i- kultowy blackmetalowy sklepik Euronymousa :))))

report |

Miladora,  

Ano - "idź do piekła", a raczej "idź do diabła", co absolutnie nie jest do Ciebie kierowane, Florianku. :))) Brrr, tylko nie heavy metal... ;) Dzięki. :)

report |

Alutka P,  

a dlaczego po norwesku?

report |

Miladora,  

Bo mniej znane, Alaczku. ;))) I ich niecenzuralność nie rzuca się tak w oczy. Zwłaszcza pierwszego... ;) Buźka serdeczna. :)

report |

lajana,  

Prawdziwa uczta intelektualna! :-)) Pozdrawiam!

report |

Miladora,  

No Bóg zapłać, Lajanko - ten wkurzony intelektualista we mnie domagał się jakiejś satysfakcji i musiałam ulec. ;))) Buziaki, Kocia. :)

report |

Małgorzata Krupińska-Nowicka,  

Bardzo dobrze podałaś swoje dylematy. Miło było zajrzeć, pozdrawiam...:)))

report |

Miladora,  

Dzięki serdeczne składa ten łobuz intelektualista, Małgosiu. :))) Buźka i dobrego. :)

report |

Konrad Redus,  

może ktoś kiedyś to zaśpiewa, a ja w 1 z 10 będę znał autorkę tekstu, może na nagranie trzeba unijne dofinansowanie, w końcu to sprawa kultury

report |

Miladora,  

Jeżeli kultura przewiduje dofinansowywanie norweskich przekleństw, Konradku. :))) Jak dobrze, ze Cię nie odstraszyły. Buźka - prawdziwy nalot mi zrobiłeś, jak widzę. Dzięki. :)

report |other poems: villa-viola-nella, villanero, villa luna, kolęda, culo-miot, ech villa villa villanella - czyli dzyndzel bell, uliczka, księżyc w sosie grzybowym, kalafonia, kanon, rozdreszczak, barkarola, odwyrtka, somnambulizm, zimoląg, diminuendo, two horses blues, Saint Peter blues, kantylena, blues tramwajowy, chanson, villa-tabacco-nella, fish and blues, tango, smok i wiosna, Szewczyk i Smok, smoczy sen, jesionka, night and blues, cholerniec, oddam za bezcen tytuł z puentą, oktober, villanella insula, villanella frigida, chili blues, sakramencki blues, zimowe wino, blues w barze Paradise, paradise, kwity, bluebezsens, Niebiański Klub Bluesowy „Zaświaty”, chłodnienie, smocza zima, Wiatr i czarownica, Mikołaj, Myszobajka dla Mani – ciąg dalszy, Myszobajka dla Mani, romans jesienny, wlokę się przez dni jesienne, blues zaduszkowy, chronometr – cinque stagioni, i po co mi to było, kalejdoskop próżni, sennienie, jarzębiniak, kobiałka z bluesem, offertorium, malowanie czasu, blues za obola, ultimatum blues, z pewnością, klątwiec, pewnego dnia, krakowski gniotek z łokciami w tle – czyli przewodnik po mieście, niewymierność, non-sentimental blues, Agitobabologia, beztwarz, babolandia, pantomima, akwamaryn, nieskończeniec, Chałą marsz, bajdurka, miód i melisa, do diabła z liryką, pejzaż na dwie smugi w jesiennym zaokniu, Pergola, zdrowie panie Juluś, tarnina, blues testamentalny, wesele niewyspiańskie, jak zazwyczaj, antyśpiewajka z elementami w tle*, zaśpiewajka, la volta, step nieakermański, wkręcanie w dzień zaczyna się od kawy, alhambra, kroplomierz, drzeworyt, uletniość, kadr, wrześniowość, przekichaniec, jesienny banał z podszewką, blackhat club, jesienny banał bez podszewki, blackhat, wrzeszczeć pod mostem, villanella z zielonym tłem, kluczenie, walkabout blues, i tylko ptaki, ballada o imponderabiliach, bajka o puchatym słoniu, tryptyk – zima, tryptyk – jesień, tryptyk – lato, lot nad rzeką Lete, nakarmić wiatr, skrawki, λυρικό ταξίδι – liryczna podróż, rozświetlanie, listnienie, awruk – contrafactum, awruk* i Safo, memory, hyde park story, miejsce końca, bieda blues, sceneria, obsydian, samowolka, w ostateczne brnę na ugiętych nogach, blues przedszkolaka, zawczoraj, rondo kapelusza z woalką, fuck’n blues, wiosenna rymowanka nieambitnie wciśnięta w wersy, sen jest niczym tylko…, byleby blues, song debilki, lunapark, rondeau, codzienny blues, green grass blues, summertime, thanatos, przy kominku, kręgi, dialog, rzecz o swobodnym tworzeniu – contrafactum, infinita, kauzyperda blues, ściśle według przepisu, zimowy blues, przedwiośniec, mewa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1