27 october 2012

Dowidzenia...

Żegnam sie z Wami.
Nie pasuje mi. Własnie ten kameralny charakter forum, Czyli tkzw. TWA. ( Towarzystwo Wzajemnej Adoracji)
Ktos , kiedys mnie tu zaprosił. Na innym forum. Wpadłam, i o Boże ! Fajne to jest! Nawet przyciągnęłam tu nowego usera. Tak, ten zachwyt trwał około miesiaca.
Ale do rzeczy.Tworzycie zamknięta grupę, która sobie daje punkty, czasami nie wiadomo za co. Chyba, że za komentarze? Prawda?
Mnie to nie bawi, nie mam czasu na codzienne komentowanie. Więc jestem do tyłu. Jak to mówią, doopa zawsze z tyłu.
Zobiłam kiedys eksperyment. Polubiłam mnóstwo prac , do wielu sie dopisałam.
Efekt- nazajuyrz mialam około setki głosowań.
Bez sensu. Nie głosujecie na prace, zdjęcie, grafikę, Glosujecie "po znajomości". (do poezji i prozy nic mi, bo nie czytam), ale głosujecie , bo....
W rankingu prac cięzko dostrzec nowy nick. A jest tak wiele świetnych fot,a Wy to olewacie. Bo ludzie nie udzielaja sie na forach, czy tez komentarzach.
Ranking to juz zupełny ODLOT.
20 nicków, czasem trafi sie ktos nowy, a na Trumlu ile userów? Rafał?
Dlatego mówie Wam: Żegnajcie.


number of comments: 39 | rating: 0 |  more 

gabrysia cabaj,  

wpisem zachęciłaś mnie, bym obejrzała prace

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Nie lubię słowa "żegnam".. od razu czuję że ktoś mówi że jestem gorsza. Proszę bardzo, skoro jesteś lepsza to idz tam gdzie Ciebie docenią (życzę tego Tobie Teklo z całego serca).. Na usprawiedliwienie mam tylko tyle, że na Truml.com jest coraz więcej autorów i dużym problemem jest ogarnąc to wszystko.. Doba musiała by trwac 64 godz. aby wszystkich docenic i zauważyc.. Dlatego uważam, że tylko cierpliwośc i szacunek dla innych otwiera nam taką drogę.. myślę też że życie jest zbyt krótkie aby miec fochy.. skąd wiesz że jutro Ciebie nie docenią?albo że jeszcze będziesz istniec? Uważam że lepiej jest odejśc po cichu, niż obrażac innych.. po co te cyrki? Nie znam się na zdjęciach, grafice (nawet na poezji) ale widzę że masz piękne zdjęcia - tylko skąd brac czas aby byc przy każdym?pozdrawiam i dużo uśmiechów życzę w życiu.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

tekilo* wkradł się błąd... sory.. dodam jeszcze że fajnie by było gdyby nie było "rankingu"...uważam że nie byłoby zazdrości, która nie jest dobrym doradcą..

report |

Wieśniak M,  

Masz prawo do własnych decyzji.Osobiście nie przypominam sobie abyś kiedykolwiek było pod moimi pracami, choć ja byłem kilkukrotnie u Ciebie. Podobnie jak An nie znam się na grafice, i zwyczajnie po ludzku albo mi się coś podoba, albo nie.Jest rzeczą normalną że akcja( komentarze) wywołuje reakcję. Budowanie z tego teorii spiskowych jest bezsensu.Podobnie jak ranking prac.Pamiętaj że oceniają użytkownicy tego forum.Przeważnie osoby zajmujące się poezją( której nie piszesz i nie czytasz). Statystyki są brutalne ale to właśnie poezja jest najczęściej odwiedzanym działem.Byłem pod Twoimi pracami i wiem że sądząc z punktacji( ot choćby - hellowen- albo należysz do TWA sama , albo to co napisałaś wyżej mija się z prawdą.Truml to równie dobre miejsce do prezentacj swoich prac jak każde inne, wszędzie spotkasz ludzi. Masz prawo szukania własnej przestrzeni i miło że na pożegnanie powiedziałaś kilka słów. A zatem - dowidzenia i powodzenia:)

report |

gabrysia cabaj,  

trochę źle się stało dla dobra twórców, że admin zwiększył limit prac w każdym dziale do pięciu - na poezji polskiej to tylko jedna wklejka na tydzień, na nieszufladzie jedna dziennie, ale tylko od autorów zależy, czy szanują swoje prace, czy wlepiają na maxa, ile tylko można, co już każdą następną czyni mniej ważną, mniej wartościową.

report |

jeśli tylko,  

masz rację z liczbą prac. Zdarza się, że ktoś bywa raz na jakiś czas i wrzuci 5 prac hurtem. Ale pracowite codzienne wypełnianie limitu "bo mogę" to po prostu pomyłka, tłok, forsowanie ilości na niekorzyść - wszystkiego.

report |

jeśli tylko,  

czy ranking jest naprawdę aż tak ważny? żeby o czymś decydował? aż tak? Owszem charakter rankingu jest w dużym stopniu towarzyski, co wynika (chyba) z tego, że wiele osób często chodzi "za komentarzami", chcąc i pogadać (jesteśmy zwierzętami towarzyskimi). Więc prace gadane są często wyżej punktowane. Albo nie ma się czasu zwiedzać wszystkiego. Ale co z tego!?! Ktoś tu kogoś królem punktów ogłaszał? A ja oceniam wg tego, co widzę/czytam, a nie warkoczyka wpisów pod. Niefachowo, na własny gust. Twoje prace - grafiki - oglądam, doceniam stronę techniczną, bardzo, ale klimatycznie, tematycznie to zupełnie nie mój ton. Więc nie punktuję, czy to Twoja praca czy nie. Owszem, zdarza się, że wchodzę na konta konkretnych osób, sprawdzając co nowego, ale najczęściej idę po ostatnio dodanych. Albo po "odświeżeniach" powyżej (to fajny pomysł :) No i taka to klanowość (w moim wydaniu). A z rozwiązań idealnych i dzielących sprawiedliwie to funkcjonuje tylko demokracja (oczywiście).

report |

deRuda,  

ogladałam Twoje prace i punktowałam i komentowałam, ponieważ pojawiają się nowe osoby nie zawsze można do nich dotrzeć, więc jeśli ktoś nowy pojawia się u mnie pod pracami, to logiczne, że pędzę zobaczyć co robi - dzięki temu go odkrywam, sugeruję się tylko swoim gustem, Twoje prace podobały mi się, szkoda, że się wycofujesz... co do punktacji, nie jest dla mnie konieczna, ale rzeczywiście czasami nie umiem skomentować czyjejś pracy i punkcik daje mi możliwość poinformowania autora, że byłam i że podoba mi się, ranking nie ma znaczenia, tu nie jest konkurs, więc obecność wyżej niżej jest mało istotna, jeżeli nie znalazłaś tu swojego miejsca - szkoda, może gdzieś indziej poczujesz się lepiej - czego prawdziwie życzę :) pozdrawiam Dorota

report |

Jaga,  

Mogę się podpisać pod każdym słowem Doroty.

report |

filo,  

Szkoda, bo Twoje prace lubię i podziwiam, wielu prac i zdjeć nie komentuję, często są to prace ludzi, którzy się nie udzielają. Giną w natłoku, ale Wirgiliusz czuwa i wiele cennych - poza rankingiem - jest w wybranych. To pozwala dotrzeć do nich. Osobiście nie zaglądam do rankingu - nie ma tu nagród.

report |

Natali,  

Po to jest wiele portali, aby każdy mógł decydować w którym chce być ``czynny`` // nie zaglądam do rankingów, bo to nie jest dla mnie wyznacznik zainteresowania, zalowałam,gdy zrezygnowano z liczydła // pozdrawiam

report |

Magdala,  

Każdy portal ma wady i zalety. dwa razy podchodziłam do Trumla, to co mnie w pierwszej chwili odstręczyło, po dłuższej obserwacji i przywyknięciu do specyficznej edycji i ekspozycji - zatrzymało. 5 prac jednego dnia to zbyt dużo, ale tak jak wspomniała Gabrysia wybór należy do autora, czy chce narażać się na nieczytanie trzeciego w kolejności tekstu, czy oglądania trzeciej pracy plastycznej czy fotograficznej. zaletą Trumla, co Ty poczytujesz za wadę jest możliwość komunikowania się w dość luźnej formie. wszelkie reżimy tematyczne, czy konwencjonalne ponad miarę kończą się swoistą "śmiercią" forum. Cenię sobie tę specyficzną atmosferę Trumla, brak ewidentnych konfliktów, poniżania w imię dobra literatury. każdy pisze jak chce i umie, a czy przyjmie uwagi - to już jego wybór. Czasami wystarczy odpocząć, kilka razy "wynosiłam się" i wracałam... dla kilkunastu osób. Dobrze się tu bawię i znakomicie czuję, za co dziękuję Wam Trumlaki. Tekilo życzę Ci powodzenia i szczęścia w szukaniu swojego miejsca.

report |

Magdala,  

sama napisałaś: do widzenia :) a więc: do widzenia! ;)

report |

Konrad Redus,  

nie ceń wszystkich swoją miarą :) miłego

report |

hossa,  

tekila, tylko proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora, do licha

report |

Ania Ostrowska,  

szkoda, ale trudno. wszystkiego dobrego tekilo, znajdź, czego szukasz :)

report |

Bazyliszek,  

abyś nie odeszła, jutro się rozpiszę, bo dziś oczka:)))))) http://www.youtube.com/watch?v=ws-YqUcD0LY

report |

Vrba,  

Osobiście nie jestem w stanie wszystkiego przejrzeć nawet u osób, które już troszeczkę poznałam. Pewnie mają mi to za złe a może sami też się z tym borykają. Oprócz netu jeszcze jest trochę innych spraw, miejsc, normalne życie. Truml jest duży, ludzi tutaj mnóstwo, nic dziwnego, że niektórzy lepiej się poznali, częściej odwiedzają swoje profile. Nie nazywałabym tego Towarzystwem Wzajemnej Adoracji, to tak jakbyś nazwała w ten sposób wszystkie przyjaźnie i koleżeństwa na świecie. Ty też nie wszystkich odwiedzisz/łaś na pewno. Czy inni czują się przez to pokrzywdzeni? Myślę, że rozumieją brak czasu, chęci czy zainteresowań w danym kierunku (w Twoim przypadku np. poezja). Sama chętnie przeglądam różne prace, nie zawsze zostawiam swój ślad. Rankingi to zmora, lepiej byłoby robić konkurs np. na najlepszą grafikę miesiąca, wiersz miesiąca, prozę miesiąca, zdjęcie itp, w różnych kategoriach. To znaczy ja tak myślę ale trzeba by sprawdzić w realiach. Mogę powiedzieć jedno - na każdym portalu znajdzie się coś co nie będzie odpowiadało niemniej każdy ma prawo szukać swojej drogi. Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia :)

report |

Miladora,  

Właśnie - też nie wiem, po co jest taki ranking, skoro on w dużej mierze nie odzwierciedla wartości publikowanych prac, a raczej jest probierzem popularności pewnych nicków. I proszę się na mnie nie obrażać, bo chyba część z nas zdaje sobie sprawę, że czasem naprawdę wartościowe rzeczy przechodzą bez echa, gdy te nieraz banalne i przeciętne wchodzą do ścisłej czołówki. Też bym wolała, żeby były jakieś konkursy - anonimowe w dodatku - a nie ranking, który czasem nie wydaje dobrego świadectwa naszym literackim gustom, zwłaszcza gdy promowane w ten sposób dzieła niejednokrotnie najeżone są licznymi błędami. Więc żeby sprawa była jasna, zaznaczam, że chociaż lubię wszystkie Trumle - nikomu za bezdurno ani z sympatii punktów nie daję. :)))

report |

Laura Calvados,  

Nie mam ochoty czytać wszystkich postów, ale i tak zabiorę głos: jestem tu od maja 2010, stale. Nie uczestniczę w klubach ani wzajemnych adoracjach, nie włażę nikomu do tyłka, ani nie uprawiam bicia piany. Mimo to znalazłam swoja niszę i miejsce w sieci, gdzie jest mi dobrze i czuję się 'u siebie'. Nie ma dla mnie znaczenia czy jestem na czele rankingu czy w jego dupie, czy mam sto głosowań pod pracą czy pięć. Nie klepię wierszy pod ludzi ani nie wklejam prac dla kogoś, czegoś. Nie muszę sobie niczego udowadniać, tym bardziej nikomu innemu. Takiego też podejścia życzę i Tobie, Tekilo. I każdemu innemu userowi też. Pozdrawiam, LC

report |

RM,  

i za to się napiję Tequili

report |

Paganini,  

Bardzo mądry głos w niemądrej dyspucie. Pozdrawiam, P.

report |

Istar,  

tak, bardzo mądry, ale nie każdy ma tyle wewnętrznej swobody

report |

Darek i Mania,  

ot i to jest komentarz wart przemyślenia Tekilo

report |

sisey,  

Powodzenia Tekilo.

report |

Laura Calvados,  

pijemy zatem za: a) rozluźnienie ciasnych gumek, b) za małych majtusiów i c) za dużych wobec siebie wymagań;)

report |

Miladora,  

Za to na pewno wypiję. :)))

report |

Paganini,  

A ja wypije, w sumie nawet nie muszę wiedzieć za co.

report |

RM,  

zapomniałaś o dziurawych skarpetkach

report |

Nevly,  

dzień dobry, przegapiłem coś? :)

report |

Bazyliszek,  

LC rozbawiłaś mnie tutaj i pod konkursem na fotkę:)))) a ja obiecałem się rozpisać, no ale nie będę gadał do obrazu:))) i kto tu kogo olewa?

report |

Emma B.,  

Tekilo lekko przesadziłaś. Wróciłam do twoich prac. Sprawdziłam ile pozbierałaś komentarzy i punktów uznaniowych i wydaje mi się, że zainteresowanie twoją twórczością było znaczne. Twoje prace zostały ciepło przyjęte. Wiele zdjęć interesujących. Prace graficzne technicznie bardzo poprawne, nie mniej sama podałaś źródła komponentów i inspiracji przyznając, że były kompilacją dzieł innych artystów. Tak jak wielu uczestników tej rozmowy nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich prezentowanych tu prac, przecież w realu też nie odwiedzamy wszystkich możliwych wystaw w mieście i nie bywamy na wszystkich przedstawieniach. Żeby być zauważonym trzeba się przebić, tobie udało się to nad wyraz. Lepiej mieć TWA niż TWZ - Towarzystwo Wzajemnej Złośliwości. Punkty jak noty w szkole nie zawsze są obiektywne.

report |

tekila,  

Dziękuję za wszystkie komentarze. Przepraszam, komp mi padł, więc nie mogłam wcześniej. Jesteście w większości bardzo miłym TWA. Jednak moja decyzja jest ostateczna. Żegnam i życzę weny. ps. Pomysł z konkursem jest świetny.

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

a co maja zrobic z uczuciami ci ktorzy Ciebie polubili?- ot tak zapomniec -wymazac z pamieci?

report |

Eva T.,  

A to szkoda, bo zagladalam do Ciebie chetnie, bez oczekiwania rewanzowego kciuka :) Nie chce poczuc sie tez do czegos zobowiazana :) Czy ranking jest wazny? Wydawalo mi sie, ze tego nie potrzebujesz, bo przeciez i tak to glosowanie jest mylne :) Dobrego wszystkiego Tekilo! :)

report |

Darek i Mania,  

a może trochę stonować i poznać osoby z poza rankingu( masz wiele racji ) też i ich dzieła jeśli jest TWA no to przecież możesz wymyśleć MA i mieć to co chcesz i z kim chcesz napisz do konkursu anonimowo albo wymyślcie konkurs z grafiką i zdjęciami chętnie pooglądam no chyba że masz dość no to nic na siłę -pozdrawiam ( tekila -nick, który przypadł mi do gustu:) )

report |

Redcherry,  

Konkurs z grafiką i zdjęciami to całkiem dobry pomysł;p

report |

Jerzy Woliński,  

myślę, iż różnice czasowe z Twoim miejscem zamieszkania, też miały wpływ na bieżące możliwości kontaktu, a bajeczne grafiki utkwiły mi na zawsze,

report |

Darek i Mania,  

i mnie też bardzo :))

report |

tekila,  

Zaczynam jeszcze raz. Bo poszło w kosmos. Wróciłam tu po kilku miesiacach na wezwanie Hossy :) Przeczytałam jeszcze raz wszystko. Fakt, miałam rację, ale zachowałam sie jak niedoceniona, ambitna "artystka" hahahaha. To juz jest poza mną. Nie wróce na Truml dlatego, że znalazłam inną formę satysfakcji twórczej. Piszę teraz tutoriale, czyli poradniki do Photoshopa. Ponad miesiac temu załozyłam swoje forum graficzno- fotograficzne i tam sie wyżywam. :) Także bardzo Wam wszystkim dziękuje i żegnam sie juz na serio. Niech Wam Wena twórcza sprzyja. Pa.I dziękuje za wszystko.

report |



other forums: Dowidzenia...,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1