11 june 2011

tato

wracam do wspólnych wycieczek
których nie było
do lunaparku zoo

ubierałem cię od stóp
do wyssanych z palca historii

poranione opuszki  wliczałem
w koszty wzrostu

niepewny wciąż siadam
Po próżnicy ojca


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 18 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

poruszający/smutny/bolesny wiersz, Wieśku. ciekawie oddane. tak nam się na trumlu sentymentalnie zrobiło. to się udziela - wiem po sobie :)

report |

Wieśniak M,  

ach, bo jakiś bolesny jestem ostatnio :(, dziękuję Kasiu :))

report |

issa,  

Hm, no to żeby nie było temu Wierszowemu Mężczyźnie samotnie, przyjdę, jak to Kipu (a czasami dźwiedź;) - ze sznureczkiem. Ale nie żeby ze sznurem dla wisielców. Cieńszym, znaczy z nitką, ariadyczną, powiedzmy:) czyli, podlinkujęsię. Dobrego, Wieśniak:)

report |

Wieśniak M,  

Dziękuję isso. Od razu raźniej :)

report |

Istar,  

jeśli ktoś tak zawsze uśmiechnięty, otwiera przede mną /też/ pewną szufladę pełną smutku i pozwala do niej zajrzeć , to mogę być tylko wdzięczna za zaufanie, piękny Wieśniaku...

report |

Wieśniak M,  

Uśmiech to czasem straszliwa broń, bywa że samobójcza. Dzięki Istar :)

report |

Miladora,  

Poruszający, Wu. Ja nie miałam szczęścia doznawania takich wspomnień. To akurat przemknęło poza mną, bo nic nie dostając, niczego nie musiałam zwracać. Tak też bywa. ;) A teraz mam sugestię - "poranione palce wliczałem" - "palce" masz powyżej, może daj tutaj "poranione opuszki wliczałem"? Buziak. :)

report |

Wieśniak M,  

Dzięki Miladoro :). Niezrozumiałem pierwszego zdania. "Nie miałam szczęścia" - zachodzę w głowę co oznacza ?. Palce zauważyłem, czułem że je zauważysz.;).Opuszki powiadasz ?- trochę delkatne...

report |

Miladora,  

Opuszki są delikatne, dlatego poranione bolą bardziej. ;) Co do pierwszego zdania - jeżeli się nie ma takich wspomnień, nawet jeżeli bolą, to się jest uboższym o coś, co można było przeżyć z drugim człowiekiem, a czego się nie przeżyło, bo po prostu nie interesowało go cudze życie. Ale miałam piękne dzieciństwo i tak, i żadne kompleksy mi nie zostały. Najwyżej podświadomy nawyk nieobdarzania uczuciem ludzi, którzy je nie podzielają. ;)

report |

Wieśniak M,  

Rozumiem. Przepraszam za to ciągnięcie za język. To wiersz o deficytach, niezaleznych od okoliczności.Jeszcze raz dziękuję :)

report |

Magdala,  

"ubierałem cię od stóp do wyssanych z palca historii" - to zachwyciło, ale może wywalić inwersję? "ubierałem cię od stóp do historii wyssanych z palca" ? jednak z inwersją - lepiej! zostawiamy ;D ale mam pomysł na drugie palce. po prostu je wywalić. wynikają z kontekstu. ojciec to drażliwy temat, nie lubię tego. uniosłeś. gratuluję :))

report |

Wieśniak M,  

Dziękuję Magdalo, za uczestnictwo pod wierszem. na razie zgodnie z sugestią Miladory zmieniłem paluszki na opuszki ;). Powiszą trochę, a może zostaną? :) Temat dla mnie nie jest drażliwy. jest oczywistą oczywistością- jak mawia klasyk ;)

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Smutno i pięknie:)

report |

Wieśniak M,  

dziękuję An za czytanie :)))

report |

Hampelmann,  

Pisząc tak do ojca odwracasz trochę bieg czasu, tak to czuję. Na każdego to chyba przychodzi, mój syn też dużo będzie miał, niestety, do naprawy i jego syn i syn jego syna. Chyba, że się trafią same córy ;)

report |

Wieśniak M,  

Dziedziczenie oczekiwań, dziedziczenie błędu.Tak, masz rację, piszę to z perspektywy dziecka, które buduje rzeczywistość nie na faktach a na ich dojmującym braku.:)

report |other poems: zawierzony madce boskiej, ..a miał może jeszcze zęby?, liryka wnętrz, Wilburny, nieco syzyfowy, przełomowy, tęsknot przednówkowy, erotyk narodowy z lokowaniem produktu, archeowarszawski, uliczny, Tomkowi, Wierszyk do szkół pdst., wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza, wierszyk refluksyjny, huuu huuu haaa, Chodźmy do stajenki - bajka niewyklęta dla dzieci, wszelkie podobieństwa przypadkowe, MG 42, Światowe Dni Odzieży, jak wieś z ob.wieszczem, ukryta opcja, pamiątki z Wenecji, na choinkę mu taki prezent, re-sortowy, jakieś plany na jesień?, osąd kapturowy, karą darz jana, po miedzy, RODNAP, nasz kandydat, pank rólik, zwykłe przypadki psa fafika, intermarsze, życie z dreszczykiem pod starym prykiem, "wielka radocha przy pisaniu wierszyków dla..."- Aśćce, !!! z ostatniej chwili!!!, www.babcia.pl, cyborgi, że niby taki społecznie zaangażowany i nad wodą, styczspac, zdrowy wyrób limerykopodobny, party tura, dzynglobal dzynglobal..., noelogizmy, do szybkiego czytania, pamiątki z urwanych filmów, zadyszki, w ramach dialogu, kampania jesienna, dzień dobry, bajka też, jaskółka, ta sama jesień, bajeczka o ciśnieniu, translatyk, linowy, derudne bajdury, do kąta, ...jest wielki, oda do chmurki dymku z papierosa, "o odbiorze rzeczy" *, pełne magazynki, w pewnych kręgach, orety krymskie, buten tag, koszyk świadczeń, tuiterazm, maj day, końskie życie, stroiciel, z nadzieją ku niebu, o stawianiu kropek, wierszyk symbiotyczny, ech droga Ananke..., wiosna co ze snu się budzi, wariacja na pola rażenia, w mini, wielka mi gracja, barda z barci opowieści, białowiersz, e-day, trzy muzy, o zabawie ptaszkiem, ciśnienie, ...i po ptakach, bohaterek nie na miarę, ...powiedz Europie, zawsze to jakoś z górki, gniot dla niewymienionej, od...wilż, białe noce, kasaiku, złoto dla astrit, Do roty!, drag on błędny, Kamilowi, pamiątki, tripatinek, kar nawałowy, piąte życie, my anonimowi a....coś tam, [księga dojścia] - Gender, zżyczam to z siebie:), dychotemia, nie umierajmy nadziei, słów tyle co pod palcami, o maggi świąt, zastępstwo procesowe, podpierniczony u Ani, po byt, z pamiętnika kibica lokalnej drużyny, se przyświecam, ukołysanka, jakby co - to o budowie komórki będziemy, w inercji zmiany, bajeczka w scenerii leśnej wśród paproci o lisku chytrusku i małej koci, na pole on, misz mariaż, saga o misiu, 11 listopada, ludzkie zmartwienie, wstań i daj wstać, niech wżdy, dziennik ale noszący znamiona wiersza, forpocztówka, foto synteza, bezosobowy, punkt odniesienia, liryk plastyczny, na Rezeba, pacman, hyc, apel poległych, toccata..., jedyna we wszechnecie, przyjęcie za piętnaście dwunasta, zwykli inaczej, proszę nie regulować czytelników, gafy z szafy, z punktu g do..., z uwagi na.., wronin, objaw ja nie, jakiego nie znacie, udzienny, gra muzyka, pogłos, ogar, limeryda śmieciowa, teo logiczny,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register