|
| |
|
ALL WORKS
Poetry (801) Prose (73) Diary (269) Photography (24)
Postcards (3) Handmade (24) About me Friends (94) | |
rybak miał dość ryb i powiedział nara
niech kto inny teraz łowieniem się para
ja wolę zboża żąć wyprowadzać osła
wieść gruchnęła po wiosce jak jakaś doniosła
choć zwyczajna przecież zdziwić mógł jej tryb
lecz ja ją rozumiem
też nie lubię ryb
hihihi dobre:) pominąwszy fakt ze tez nie lubie ryb:)
report
:)ryby się cieszą:)))- dziękuję BEA:))))
report
też nie przepadam, ale zdarza się - jadam..
report
alcie rymnąłeś :))
report
potknąłem sie; może dlatego..
report
jak ładnie :))
report
już się podniosłem..
report
zjeść czasem zjem lecz nie łowię:))
report
a ja ryby lubię :)) zwłaszcza latające :)
report
też Ci lubiem, to rozumiem..
report
bo nie jestem rybą ;))
report
Latające to mechatroryby- nie do jedzenia tylko szorowania jak tak wyląduje na podwórku czasem:)))
report
no pacz: ile Ci masz zaletów..
report
Wiesiu, jakże to do szorowania ;)) alt bo ja to jedna wielka zaleta ;))
report
co się zaleca przy zalecie?:))))
report
jak tam wielka; circa 160..
report
to zależy czy przyłożyć do szprotki czy do tuńczyka:)))
report
hihi ;)) 160 cm zalety to chyba sporo :))
report
la mię starcy..
report
Gdyby nie częstowały ością, można by jeść...z czułością.
report
taaaak:)))- ości precz:))))
report
Wieś/ to "żżąć" to nie czasem "zżąć" lub "żąć"?// Niejeden od tej pory / przed swą chatą siedział/ i mruczał pod nosem/- ale zjadłbym śledzia//;))
report
i rozpaczali ludzie / a wtym starcy dzieci/ że choć mlekiem i miodem / to puste są sieci:)))
report
chyba żąć:)))- dzięki Apisie:)))
report
( a niektórzy rybacy to całe życie łowią brzanki i im się to wcale nie nudzi :))
report
taaaak, większość zaiste całe życie :))))
report
bo to może być taka determinacja łowiecka;d
report
:)))- w pewnym sensie stary człowiek i może:)))
report
się uda:))) Wieś, no łobuz jesteś i już :) dobrego wieczorku:)
report
Dziękuję hosso :)))- I Tobie:))
report
Mądra decyzja. Respekt! :)
report
:)))- godna historii:)))
report
Tak :) Rybak tez tylko czlowiek :)
report
właśnie :)))
report
jutro tzw. śledzik przecie i co tu podać, jak ryb nie jecie:-))
report
Warto i coś do śledzika :)))
report
:)))) Aleś mi fraszką dogodził/ ryby od dziecka mi niemiłe / żniwiarza mogę wymodzić/ osła wypchnąć, znajdę siłę ;))
report
dziękuję Jagusiu ))-owoce morza niech zostaną na miejscu :)))
report
morskie odmęty domem frutti di mare/ wcinam więc nabiał, rzeka mleka mi czarem ;)) Dziękuję i ja :)
report
rzeka mleka u hossy się wylewa/ i się obawiam że też rybami śpiewa;)))
report
wszak rybak też człowiek/ chodzi mi po głowie/ myśl niewyszukana/idę zgiąć kolana
report
siłownia czy nieszpory..
report
pokutny
report
nie biczuj się różańcem; więcej czułości dla siebie..
report
rozumiem Aniu/ wybacz lekką formę/ lecz zaskoczł mnie rybak/ przekraczając normę :)
report
osiemset lat to czas niemały/ by normy się rozsypały :)
report
Nie nie zabija wzmacnia / i w rozsypaniu racja :)
report
baranków też już nie będzie pasał,/ jedno osioł mu zostanie, bo sobie pohasać..
report
Zaocznie odpocznie:))
report
dobrze, że są też rybacy, co wolą ryby w morzu niż w knajpie na tacy :))) Miłego dzionka!
report
dzięki bosonóżko:)))- a pewnie że dobrze :)))
report
a ja rybki zjadam, nigdy nie odmawiam... Twoje rymy widziałabym w wierszach dla dzieci... chętnie bym takie czytała...
report
:)))- no i teraz nie wiem czy tomoznacza że lubisz wiersze dla dzieci czy też jesteś dzieckiem:)))))
report
lubię wiersze dla dzieci, chętnie je czytam, nie tylko sobie :) może powinnam napisać "Twoje rymy widziałabym też w wierszach dla dzieci" ... masz ciekawe zgrane rymy, podobają mi się i zaskakujące puenty, jak morał w bajkach :)
report
:)))- ach to witam pokrewną duszę, bo mam do prostego rymowania słabość i czasem ocieram się o pisanie dla dzieci, choć często jest i dla rodziców....a nawet głównie dla nich, ale z ludzmi jak z dziećmi:)))- serdecznie pozdrawiam:)))
report
to nie jest wiersz dla dzieci
report
to nawet wiersz nie jest a zapis w dzienniku- aktualności:)))
report
a
report
też pozdrawiam, a do tych ryb na pewno jeszcze wrócę :)
report
a zapraszam:))- i tu i do innych:)))
report
a ja lubię rybki...podziwiać:)
report
podziwiać:)))))- i ja lubię:)))
report
rybka przede wszystkim lubi pływać o! :))
report
rzecz( nomen omen) w tym że lubinw mętnej wodzie i potrzebuje rybaka co wyłowi z sieci:)))))
report
absolutnie i kategoryczne nie mówimy rybakom łowiącym, a co dopiero sieciom i wędkom :)
report
nie znałam ani nie znam takiej, która lubi w mętnej; jeśli tylko nie jest żadną metaforybą
report
:))) oczywiście że meta:)))-
report
co w tym oczywistego? bo ja nie wiem
report
skoro noe znasz ( i ja nie znam) takich co lubią w mętnej wodzie to oczywiste że myślę o rybie w innym wymiarze - metaforycznym:)))-
report
nie ma takiego wymiaru. jest tylko wspólność ludzkich metarzeczy. są. czemu powiemy "kolanko" przy instalacji hydraulicznej pod zlewem? bo jest "tylko metaforycznym kolankiem"? serio? cokolwiek mówisz, jest zarazem i metaforą, i dosłownością - bez podstawy w dosłowności - metafora znika. staje się asensem
report
Więc tak niemetaforycznie rzeknę że jeśli ryba znajduje się w mętnej wodzie to znaczy że zagubiona zlękniona czeka na rybaka:)))-
report
e, mniejsza z tym. sorry, że zawracałam Ci głowę. a raczej - tutaj - palce. snickam
report
dzięki isso nie soraj bez potrzeby:)))
report
sorając zaspokoiłam moją nie twoją potrzebę - czysta socjobiologia; nie ma o czym mówić
report
Aaa no chyba że tak to i ja sorry:)))))
report
sam widzisz. sorry tu było naprawdę. czyli w dialogu
report
często wrzucam sorka ale nigdy bym sobie nie myślał że to samozaspakajanie socjobiologiczne hmmm trochę wyszedłem na egoistę narcyza;)))
report
hahahah. och. Wie Śniak, Śniak. śmieję się naprawdę. jeśli o to chodziło - to cel osiągnięty :)
report
:D
report
:) /hm. śmierć nie jest straszna, no nie?/
report
bez końca przecież:))
report
tak
report
trzeba wychodzić w morze. zawsze
report
choćby jako przynęta;)
report
jako cokolwiek. navigare necesse est, vivere non est necesse
report
to trochę jak z gonieniem króliczka:))
report
yhm
report
no...ale czas na mnie wracam na swoje płycizny znaczy do pracy:))- Miłego isso:))
report
i Tobie, i Tobie :)
report
:))
report
a ja ryby lubię, czekam jeszcze na tę złotą ;)
report