16 march 2011

tęsknota

najpierw wyleciałeś, potem napisałeś;
mówiłem, że ty tu, ja tam, i że będzie
problem. zaczęłam odliczanie. potem

snuję się po mieście. szukam naszych śladów.
są wszędzie. nienawidzę tego miasta bez ciebie.
wracam. wącham pościel: sanktuarium keiko mecheri.
 
związałam się z laptopem jak krucha żona złotnika
z oknem, której piękną formę gościec przykuł do łóżka,
non stop odświeżam pocztę,, płaczę
 
wbrew twoim prośbom; nie chcę, żebyś była
smutna, nie po to się poznaliśmy, żebyś była
smutna - a ja myślę, że po to.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 16 | rating: 0/9 | report | add to favorite

Comments:

Leszek Lisiecki,  

Zdarzyło się, że ja byłem z tej drugiej strony "laptopa" - tylko wtedy nie miałem jeszcze internetu - prawie pół roku w Niemczech z dal od wszystkich.... Wspaniale opisane również moje uczucia...

report |

JoT Eff,  

Tym bardziej mi milo, że udało mi się opisać tęsknotę, w wierszu, w taki sposób, że i mężczyźnie udaje się w nim znaleźć.

report |

Sara,  

druga zwrotka brzmi mi jak w listach Osieckiej do Przybory gdy pisała z Paryża: "Zostawiłeś mnie samą w pustym mieście w którym pełno jest Twojej nieobecności"

report |

JoT Eff,  

Ładne spostrzeżenie, dziękuję. Może trochę w tym utworze otarłam się o jej klimaty, nie zaprzeczam.

report |

Wanda Szczypiorska,  

No i na pewno z życia wzięty, niewymyślony

report |

JoT Eff,  

Na pewno pani Wando. Ja nawet imion nie zmieniam. Tu akurat żadnego nie ma, oprócz marki perfum, ale nawet ta jest zgodna z archiwum IPN, jak to zwykłam mawiać. No i żona złotnika jak żywa (trochę tylko teraz, przesadzam z jej żywotnością). Cieszę się, że pani to czuję, od początku mojej przygody z poezją na nieszufladzie.

report |

Jarosław Trześniewski,  

Bardzo Joasiu. Wywal drugi przecinek w ostatniej frazie 3 cząstki.

report |

JoT Eff,  

Jarku, wywaliłam, czasem tak utkam materiał niepotrzebnymi ściegami. Bardzo dziękuję.

report |

Nesca,  

Ostatnio przyłapuję się na tym, że wchodzę tu głównie dla ciebie. Ale dziś nie wybaczę ci, że opisałaś mi moją własną historię lepiej niż bym sama potrafiła. Z tym że to ja wyjechałam. No i Nesca z reguły nie płacze:) ps. w zakóńczeniu 'ja myślę że głownie dlatego'? samo mi się nasunęło i chciałam zasugerować, ale nie mylić z wtrącaniem. pozdrawiam:)

report |

JoT Eff,  

Oj nie wierszę, na pewno świetnie by ci poszło opisywanie. Ja też nie należę do beks, może dlatego, że tak mnie dziwi każda łza piszę o nich. Jeśli chodzi o zakończenie, to jednak zostanę pryz "po to" - lepiej i dosadniej mi gra. I proszę sugerować, wtrącać, często się poprzyglądam, poprzyglądam, popróbuję i bywa, że wykorzystuję uwagi. Za każde jestem wdzięczna. A niech tam - pozdrawiam:)

report |

Towarzysz ze strefy Ciszy,  

kto nie wyjedzie moze nie do konca sie doszukac tutaj zyciowego doswiadczenia ukrytego... ale moim zdaniem jest

report |

JoT Eff,  

jest, jest. dziękuję.

report |

Rebeka Sowa,  

czekanie zawsze jest po coś, podobnie jak smutek jest z jakiegoś powodu. znam to

report |other poems: Wandale i Wanda, Kindermädchen, Kopciuszek i przeznaczenie, Bożenka, Jadwiga i Rhein, Tryptyk nowej emigracji, Czasowinda, Karma dla psa, czyli straszna historia z morałem, W poszukiwaniu straconych, siedem tłumaczeń, podrywacz, wiersz polski, Powrót sąsiada z naprzeciwka, czyli gallus gallus domesticus - "KURA TO ISTOTA ŻYWA", Na trzecim piętrze rusza się firanka., podobieństwo do osób, które żyły, jest możliwe, „Piękne i jedna gruba”, zapiski przedśmiertne, * * *, czasowniki atakują, ***, Niezmienność, Kiedy nie zasypiam, ważka, hotel na środku drogi, kamelie, erupcja, wiersz dla synka - przełożyła M. Chojnacka, regulamin, nie jestem trzeźwa, nie, nie, nie, Sztuka wyboru, Lektor, zwiastun, Dwanaście prac przeciw przemocy domowej, Klucz, podróż do krainy słodyczy, mój wiersz noir, wizyta, o wujaszku Józiu, * * * (dziwna ta miłość), a u mnie tato ciągle lato i kwitną maki, a numer mój sześćdziesiąt osiem, Joanna Fligiel, "O, jakżeś uszczęśliwiony, że Jezusa w rękach masz", Cześka ( tytuł roboczy - nie ma świętych dla lesbijek), ciąg dalszy nastąpił, Przydrożni święci mieszkają w muzeach, migawka, Boże Ciało, Rozpacz, Nomada, Dorotka, Cyganiak, To jest miłość, nie ma na to tytułu, polski chłopak po odprawie w Pyrzowicach, ląduje na Victoria Coach Station, Rezonans, to co zapamiętałam nie ma dowodu tożsamości, Sprzątanie, umieć być szczęśliwym, Dziedzictwo, czyli traktat o patrzeniu przed siebie, tęsknota, Ja, trzy, pięć, osiem, Studium samotności, Bąbelki, kolor dzieciństwa, spreadshirts, bezsenność, Kapelusz, Tłusty czwartek, Tajemnice przeciwgruźlicze, czyli Szopen z pozycji ryczki, Wspomnienie w tempie rubato, *** (Starość ma oczy słońcem zmęczone), Wujek Chlebny w Czeladzi, po tym jak zobaczył swój guzik w księgarni - memoriał, * * * (wiem, co to miłość), ale jest niedziela, Krótka historia nordycka, * * * ( w domu bez wiary nie ma cudów), Geny, Makatka, Świat - Fiat, dziewczynka i dziewczynka, konieczność, Kamikaze, Nadzieja, Być jak pchła, Trzeba uśpić psa, Brahms, pani Ania sprząta, czyli definicja szczęścia, ...- - - ... ( ratujcie nasze dusze), Wojtyto, Trzecia, to będzie smutny wiersz, o sensie życia, w tonacji czarno-białej, Krajobraz nadreński, o literackiej uczciwości i o tym, jak wiedźma potraktowała Whartona, Nawroty, czyli o Ewce z pierwszego piętra, której nie boją się tylko gołębie., powroty, Lekcja miłości, nie wg. Antoine'a Watteau, burżujka,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register