21 sierpnia 2012

Dzień dobry

To chyba jeden z nielicznych polskich portali internetowych mających tak kameralny charakter. Podejrzewam, że się w dużej mierze znacie ze sobą, być może nawet osobiście. Debiutuję tutaj zdjęciem, które mam nadzieję się Wam spodoba. Rozejrzę się po okolicy i jeżeli z kolei mnie się tutaj spodoba zostanę na dłużej i od czasu do czasu umieszczę w galerii jakieś swoje zdjęcie. Witam wszystkich serdecznie. Jacek.


Vrba,  

Witam w imieniu. Większość pewnie już śpi i przywita Ciebie jutro. Powodzenia :)

zgłoś |

sisey,  

E tam, śpi. Siedzimy za kanapą. Grywasz w salonowca, Jacku? :>

zgłoś |

implicite,  

W pierwszej chwili chciałem powiedzieć, że jestem proletariuszem, któremu obce są zabawy możnych, ale po sprawdzeniu w Wiki gra zaczęła mi się podobać. Jeszcze nie grałem w salonowca, ale na pewno się to zmieni.

zgłoś |

Vrba,  

Nie wiem jak inni ale osobiście nie znam nikogo i też tutaj jestem od niedawna.

zgłoś |

Wieśniak M,  

Witaj Jacku:))- rozgość się, wszyscy znamy się głównie stąd:)))

zgłoś |

Vrba,  

albo skądinąd :)

zgłoś |

implicite,  

Szkoda, że w profilu nie można zaznaczyć miejscowości.

zgłoś |

hossa,  

Cześć:)

zgłoś |

Vrba,  

Jest notka ale... nie wiem jak to / działa bo nie korzystałam :)

zgłoś |

deRuda,  

witam dzieńdobry, ja nie znam tu nikogo osobiście, ale myśle, że to nie przeszkadza w kontaktach trumlowych, a Vrba ma racje jeśli wejdziesz w 'konto' i 'ustawienia' pojawia się 'notka' i tam można umieścić swoje informacje i odnośniki do innych stron :) pozdrawiam

zgłoś |

filo,  

A tam - wprowadzacie Jacka w błąd, a skąd wiecie czy Wasz sąsiad nie siedzi na Trumlu? ;) Witaj Jacku :)

zgłoś |

Vrba,  

Filo. Mój na pewno nie. Znam go :)

zgłoś |

filo,  

:))) no to dalszy -zza rogu ;)

zgłoś |

Vrba,  

Chlip, a jeśli nie ma rogu? Żubry się wyprowadziły :))

zgłoś |

filo,  

a to już wiem, skąd przyszły do mnie...

zgłoś |

deRuda,  

mój to na pewno nie :) ale to dlatego, że jestem w zawieszeniu, mieszkam po trochu, a nie w jednym miejscu :) Vrba cholerka jak nie ma rogu to trochę lipa, a ni nie skąd zaglądać, ani gdzie sie skryć, ani skąd wyskoczyć z zaskoczenia ;)

zgłoś |

Vrba,  

Dorotaruda, ani co wypić... ;)

zgłoś |

Vrba,  

Filo, a podobno od przybytku nie boli...

zgłoś |

filo,  

ani na kogo wilkiem popatrzeć...

zgłoś |

deRuda,  

o masz filo zwabiła żubry wszystkie ;)) no i nawet cżłowiek nie może się schować za rogiem

zgłoś |

deRuda,  

hihi że o wypiciu nie wspomnę :D

zgłoś |

filo,  

no cóż, zostaje Wam w moje dzikie strony zawitać, a rogów ci u nas dostatek i jest z kim wypić...

zgłoś |

jeśli tylko,  

witaj :) bądź :) tu nie ma znaczenia, skąd kto jest, nie spotykamy się "geograficznie", a raczej według sposobów postrzegania i opowiadania świata słowem czy obrazem. Podobieństwa, ale i kontrasty, zaskoczenia lub dopełnienia. Jestem tu może ze 2 miesiące. :)

zgłoś |

filo,  

co Ty opowiadasz Jeśli Tylko - gdy spytam skąd jesteś - napiszesz - stąd i ja napiszę - że jestem stąd, czyli jesteśmy ze wspólnej wsi - prawda? ;)

zgłoś |

jeśli tylko,  

jesteśmy stąd i tym, co tu piszemy :) nie wiem jak dla innych, ale to dla mnie fajne doświadczenie pozbyć się "pozostałych kontekstów" i nie zwracać na nie uwagi u innych ludzi. Fantastyczny kontrast np z pracą ;))))

zgłoś |

filo,  

nie strasz, że jesteśmy tym co piszemy bo wpadnę w kompleksy i zamknę się w sobie...

zgłoś |

Vrba,  

Dziewczyny. Jeżeli jestem tym co piszę to...przepraszam wszystkich ;) Jeśli tylko - oprócz nicka jestem taka sama jak w realu (nie sklepie hihi)

zgłoś |

jeśli tylko,  

o masz! to jeszcze i mnie wypada po samokrytyczyć? to.. ratunku!! ;))

zgłoś |

filo,  

oj tam, oj tam... :D

zgłoś |

Vrba,  

O! I to jest prawidłowa odp. ojj tam :)

zgłoś |

Jerzy Woliński,  

w zakładce o autorze można o sobie napisać więcej,powodzenia Jacku:)

zgłoś |

Istar,  

Witaj :)

zgłoś |

implicite,  

"nie strasz, że jesteśmy tym co piszemy bo wpadnę w kompleksy i zamknę się w sobie..." (Filo) Ja z kolei zacząłbym się bać samego siebie. Przy okazji, co oznacza kolor kropki przy zalogowanych użytkownikach? Rodzaj aktywności?

zgłoś |

filo,  

ci żółci śpią :D ci na zielono grają w salonowca ;)

zgłoś |

filo,  

a niezalogowani udają, że ich tu nie ma ;) Niby są, ale za rogiem ;)

zgłoś |

Vrba,  

Wyszłam zza rogu ale zaraz tam wracam / niby nie zając lecz ucieka praca ;)

zgłoś |

filo,  

yhmmm, ja też się skupiam, bo jak się pomylę, to nie wiem co będzie, ale lepiej się skupiam, gdy pisze jednocześnie głupotki.

zgłoś |

sisey,  

Jacku, a jakie ma znaczenie, tu w necie, że jesteś z Lublina? Szczęśliwie możemy porzucić ograniczenia realu.

zgłoś |

implicite,  

Właściwie to od kilku miesięcy z Warszawy. A znaczenie? - Z kimś kto mieszka po sąsiedzku łatwiej się napić piwa.

zgłoś |

sisey,  

Ach, tu Cię boli. No cóż, to już problem, bo czas jakiś nie mieszkam już w stolycy. Kilka nicków by się jednak znalazło ;) Porzucić Lublin dla Wa-wy?! Hmm.

zgłoś |

..,  

spodoba tzn zostaniesz doceniony? ;)

zgłoś |

implicite,  

Chodzi mi o architekturę portalu, tzn. o jego intuicyjność obsługi. Na razie się uczę co z czym i dlaczego. Najważniejsi są jednak ludzie. Po jednym dniu zwiedzania czuję się mocno zbudowany. Przy okazji, jest tu jakiś Komendant?

zgłoś |

..,  

eeeeeeeee... znaczy kolegów szukasz? czaje, czaje. sisey napewno się nada ;)

zgłoś |

implicite,  

Przepraszam, że Cię rozczarowałem. Nie tyle szukam kolegów, ile kontakt wyłącznie internetowy uważam za niepełny.

zgłoś |

..,  

kontakt internetowy niepełny? tutaj dzielisz się ze swoją sztuką, a co może być bardzie pełnego. Wyloguj się z czata, a najlepiej idź spać człowiek...

zgłoś |

sisey,  

Hess, nie myl wolnomyśliciela z zamordystą. To, że mnie widać, wynika z faktu, że czytam, rozumiem i mam odwagę pisać wprost, co czuję.

zgłoś |

implicite,  

Hess, proszę mi nie organizować rozkładu dnia! Tobie łatwiej się dzielić sztuką, bo piszesz. A jak ja mam się nią dzielić, skoro zamiast papierowej odbitki mogę Ci pokazać jedynie marnej rozdzielczości internetową wglądówkę?

zgłoś |

..,  

sisey, a kim jest wolnomyśliciel wśród zamkniętych? nie chce by wygladalo to na swego rodzaju puce, ale chyba Cie polubie :)

zgłoś |

..,  

jest tu niejedna fotografia która więcej mówi niż wszystkie moje wiersze, więc jeżeli nie chcesz spać to zjedz kanapkę

zgłoś |

implicite,  

Może następnym razem będę miał więcej szczęścia i zrozumiem Twój wiersz. A jeżeli nie to się po prostu nie przyznam. Tylko czy z takiego kompromisu będzie jakiś pożytek?

zgłoś |

..,  

na kompromis mozna isc jedynie w bitwie czlecze ;]

zgłoś |

filo,  

Hess mam dwa nagie miecze - chcesz?

zgłoś |

..,  

nie dzieki, chleb kroje nozem. Ale gdybys miala dwa nagie wiersze to z checia przyjme wyzwanie ;)

zgłoś |

filo,  

o to zły adres, u mnie nie znajdę ani jednego....

zgłoś |

filo,  

u mnie co najwyżej inna nagość

zgłoś |

implicite,  

Nie, tu mnie nie boli. W Warszawie mam wystarczająco dużo przyjaciół i znajomych. Ale dla mnie sens poznawania ludzi przez internet jest taki, że w perspektywie jest też możliwość osobistego kontaktu. A Warszawę wybrałem, bo chyba nie ma w Polsce bardziej toksycznego miasta. Na drugim biegunie mam Olsztyn, być może zapasowe miejsce do życia.

zgłoś |

sisey,  

Znam kogoś, kto ma podobne zdanie - bo net to duchy. Dziś są, jutro nie ma. A real ma gwarancję solidności. Pomacam, powącham, zobaczę. Słowem nie myśl sama, a opakowanie również. Dobrze Cię rozumiem?

zgłoś |

Vrba,  

Mam kilkoro znajomych poznanych najpierw w necie. Od lat znamy się również w realu. Takie spotkania zacieśniają znajomość, przeradzają ją w przyjaźń.

zgłoś |

filo,  

albo i w związki malżeńskie, ale panom to nie grozi, niech idą na piwo, nawet jeśli kiedys przejazdem tylko w Warszawie, Olsztynie czy innym Berline

zgłoś |

Vrba,  

Filo, bywa i tak ;)

zgłoś |

filo,  

yhmmm, umówilam się kiedyś na kawę i tak od 9 lat pijemy ją wspólnie

zgłoś |

Vrba,  

Fajnie Filo :)

zgłoś |

implicite,  

Chodzi mi o różnicę pomiędzy człowiekiem, który jest tylko literkami na ekranie a człowiekiem, który jest z krwi i kości. To jednak spora różnica. Oczywiście nie zawsze mamy szczęście poznać osobiście tych, których polubiliśmy przez internet, ale warto próbować.

zgłoś |

Vrba,  

Warto

zgłoś |

Magdala,  

podoba mi się Twoja lustrzanka. mam podobną na klisze 12 klatkowe 6x9. jest sprzed albo tuż powojenna (II światowa) ;)) Witaj.

zgłoś |

implicite,  

W formacie 6x9 zrobisz tylko 8 klatek. Majka robi zdjęcia w formacie 6x6 i na kliszy faktycznie mieści się 12 klatek. Z formatu 6x9 mam Erconę II z obiektywem Tessar z 1954 roku. To prosty dalmierz, który raczej przeszkadza w robieniu zdjęć, niż pomaga, ale plastyka obiektywu rekompensuje wszystkie niedogodności. Za to Majka... to prawdziwa dama wśród TLR-ów.

zgłoś |

Magdala,  

fajnie, że tu wpadłeś. zostań! :))

zgłoś |

implicite,  

Dzień dobry. Mamy czwartek, jutro o tej porze będzie piątek. Czy to nie dziwne?

zgłoś |

Paganini,  

Zaiste nie mamy poważniejszych spraw na głowie? Może przydałoby się trochę popracować?

zgłoś |

Vrba,  

Implicite. Nazwy dni tygodnia są tak starożytne, że najstarsi ludzie nie pamiętają skąd się wzięły. Ale to nazwy umowne. Witam.

zgłoś |

Vrba,  

Paganini, przecie pracuję od dawna... ;)

zgłoś |

implicite,  

Podobno powstały w czasach, kiedy jeszcze nie było internetu.

zgłoś |

Paganini,  

To były takie czasy?

zgłoś |

Vrba,  

Tak. Był kiedyś taki czas. Jeszcze niektórzy go pamiętają. Ale powstały wcześniej. Kiedy tworzyli się ludzie...

zgłoś |

Paganini,  

Czyli w czasie jak przekształcaliśmy się z małpy? Czyli małpy wymyśliły dni tygodnia?

zgłoś |

Vrba,  

Gdzie tam, wcześniej. Wtedy kiedy powstawał świat ;)

zgłoś |

Paganini,  

To kto w końcu je wymyślił? Bakterie? Bo nie wiem z kim sobie porozmawiać o tym cholernym poniedziałku.

zgłoś |

Vrba,  

Paganini. Nie wiem, nie było mnie przy tym. A najgorszy absolutnie to jest piątek ;)

zgłoś |

implicite,  

Internet powstał wcześniej, zanim przekształciliśmy się w małpy.

zgłoś |

Vrba,  

Za młoda jestem, nie pamiętam...

zgłoś |

implicite,  

Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami mamy dzisiaj piątek. Za osiem godzin weekend. Dzień dobry.

zgłoś |

Vrba,  

Uch, jakie to przewidywalne było. Dobry :)

zgłoś |

implicite,  

Czy jest jakiś limit wstawiania prac na dobę?

zgłoś |

Ania Ostrowska,  

jest na pewno, szczegółów nie pamiętam, ale powinny być w regulaminie

zgłoś |

jeśli tylko,  

jak wstawiasz zdjęcia to pojawia się komentarz (typu): możesz dziś wstawić jeszcze 5. Z innymi rodzajami jest podobnie.

zgłoś |

implicite,  

Dzień dobry w poniedziałek. Czy Wy też macie wrażenie, że weekend ciągnie się w nieskończoność, a dni pracujące mijają jak błyskawica?

zgłoś |

Laura Calvados,  

Nazwanie tego miejsca "kameralnym" to zdaje się lekkie przegięcie.... Może dwa lata temu było kameralnie.

zgłoś |

implicite,  

No, alle... Aktywnych na portalu osób jest zwykle kilka, a regularną aktywność zaznacza raptem kilkanaście. Przy czym mówimy o przestrzeni w internecie, a nie o czytelni na rogu ulicy. Jeżeli tych warunków nie można nazwać kameralnymi to jakie?

zgłoś |

Laura Calvados,  

Jeśli chcesz to widzieć w ten sposób, to proszę bardzo. Nie robiłabym zestawień tego rodzaju w trybie tak krótkiej obserwacji życia Trumla. Zdecydowanie za wcześnie porywasz się na raporty i podsumowania pisząc o tym ile osób jest codziennie zalogowanych, ile często, etc. To miejsce ma swoją bardzo specyficzną 'rytmikę' funkcjonowania... Poczekaj, zobaczysz.

zgłoś |

implicite,  

Rozbudziłaś moją ciekawość. Chętnie bliżej poznam "rytmikę" funkcjonowania Trumla. A skoro moje spostrzeżenia są pochopne to w takim razie zaniecham tabelek i wykresów, które miały być uzupełnieniem rzeczonego zestawienia.

zgłoś |

Laura Calvados,  

Proszę bardzo :)

zgłoś |

Alutka P,  

dzień dobry ;)

zgłoś |

sisey,  

gaduła :D

zgłoś |

implicite,  

Dawno temu zgubiłem drogę, która tutaj prowadziła i nie umiałem jej znaleźć. Wciąż trafiałem na Tumblra... Gdyby nie Mgła, która raczyła była skomentować moje zdjęcia, nie trafiłbym i teraz. Nawet hasło pamiętałem. Dzień dobry ponownie.

zgłoś |

jeśli tylko,  

a więc jakaś droga jednak prowadzi na Trumla ;))

zgłoś |




Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2010 truml.com, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.


kontakt z redakcją






Zgłoś nadużycie

W pierwszej kolejności proszę rozważyć możliwość zablokowania konkretnego użytkownika za pomocą ikony ,
szczególnie w przypadku subiektywnej oceny sytuacji. Blokada dotyczyć będzie jedynie komentarzy pod własnymi pracami.
Globalne zgłoszenie uwzględniane będzie jedynie w przypadku oczywistego naruszenia regulaminu lub prawa,
o czym będzie decydowała administracja, bez konieczności informowania o swojej decyzji.

Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. zarejestruj się

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1