|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (276) Proza (4) Dziennik (13) Fotografia (10) Grafika (7)
O autorze Znajomi (102) | |
ech władcy piór pełni weny
wprawieni w słów rymowaniu
zdarzy się że dosięgniemy
pięt poetyckich tytanów?
czy prócz liryków ktoś czyta
wiersze tak żmudnie składane
nawet nikogo nie pytam
wnioski wysnują się same
cóż po Pegazie suflerze
nieprzeczytanych tomikach
wierszy złożonych w ofierze
która bez echa gdzieś znika
donkiszoteria poetów
takowej nikt nie ukrywa
gdyż niezależnie od wieku
zdaje się być wiecznie żywa
Na wiatrakach słowa przenosić?/czy ciężkie wytoczy działa?/ nie daj poeto się prosić/ słowu jednemu choć chwała/ Niech lepiej myśl co przewodzi/ i więcej niż kolubryna/ chociaż wiersz różnic nie zgodzi/ musztrę może zatrzymać/ Kłaniać się trzeba poetom/ bo ducha raczej nie gaszą/ rozterką dzielić się przeto/ gdy inni na musztrę się łaszą :))
zgłoś
złość tylko i frustracja zanik myślących cholera/ czy postać w buncie natchnionych ma durny wygląd rapera?/ prostota wpadła w prostactwo im durniej tym bardziej trendy/ romantyk? wyśmiać frajera dziś normą wczorajsze błędy//:)
zgłoś
Chwilami bezsilność nas dusi/ niech się poeta wypłacze/ i choć to baran wciąż kusi/ daremnie dziś beczy i kwacze/ "Poeta pamięta", pamiętać będzie/ "róbmy więc swoje" głośmy orędzie :)))
zgłoś
do pięt? - ech, mozolnie montujemy drabinę na obcas.. ;)
zgłoś
chodzę bezobcasowo// ;)
zgłoś
za Poetą :..."czasami człowiek musi, inaczej się udusi...":))
zgłoś
nie wiem gdzie lepiej by "spuścić parę/ z piórem przy biurku czy w barze z browarem?//;)
zgłoś
do pięt - wysoko, na dno - szybko, a do tego duża powierzchnia dla pisania ;)
zgłoś
trzeba uważać idąc wzwyż po śladach/ by nie wylądować w jakowyś pośladach//;)
zgłoś
...
zgłoś
odtrzykropkam//
zgłoś
największy problem z prostego faktu wynika, że na jednego poetę przypada ćwierć czytelnika :)
zgłoś
spokojnie bosalku/ maluteńką chwilę / i nasza ćwiarteczka/ stanie się promilem//:)
zgłoś