14 maja 2019

poezja

ApisTaur
ApisTaur

Eratorium

ech władcy piór pełni weny
wprawieni w słów rymowaniu
zdarzy się że dosięgniemy
pięt poetyckich tytanów?
 
czy prócz liryków ktoś czyta
wiersze tak żmudnie składane
nawet nikogo nie pytam
wnioski wysnują się same
 
cóż po Pegazie suflerze
nieprzeczytanych tomikach
wierszy złożonych w ofierze
która bez echa gdzieś znika
 
donkiszoteria poetów
takowej nikt nie ukrywa 
gdyż niezależnie od wieku
zdaje się być wiecznie żywa

Jaga
14 maja 2019 o 15:58

Na wiatrakach słowa przenosić?/czy ciężkie wytoczy działa?/ nie daj poeto się prosić/ słowu jednemu choć chwała/ Niech lepiej myśl co przewodzi/ i więcej niż kolubryna/ chociaż wiersz różnic nie zgodzi/ musztrę może zatrzymać/ Kłaniać się trzeba poetom/ bo ducha raczej nie gaszą/ rozterką dzielić się przeto/ gdy inni na musztrę się łaszą :))

zgłoś

ApisTaur
14 maja 2019 o 16:22

złość tylko i frustracja zanik myślących cholera/ czy postać w buncie natchnionych ma durny wygląd rapera?/ prostota wpadła w prostactwo im durniej tym bardziej trendy/ romantyk? wyśmiać frajera dziś normą wczorajsze błędy//:)

zgłoś

Jaga
14 maja 2019 o 20:27

Chwilami bezsilność nas dusi/ niech się poeta wypłacze/ i choć to baran wciąż kusi/ daremnie dziś beczy i kwacze/ "Poeta pamięta", pamiętać będzie/ "róbmy więc swoje" głośmy orędzie :)))

zgłoś

jeśli tylko
14 maja 2019 o 16:14

do pięt? - ech, mozolnie montujemy drabinę na obcas.. ;)

zgłoś

ApisTaur
14 maja 2019 o 16:26

chodzę bezobcasowo// ;)

zgłoś

milena
14 maja 2019 o 21:49

za Poetą :..."czasami człowiek musi, inaczej się udusi...":))

zgłoś

ApisTaur
15 maja 2019 o 14:22

nie wiem gdzie lepiej by "spuścić parę/ z piórem przy biurku czy w barze z browarem?//;)

zgłoś

smokjerzy
15 maja 2019 o 09:05

do pięt - wysoko, na dno - szybko, a do tego duża powierzchnia dla pisania ;)

zgłoś

ApisTaur
15 maja 2019 o 14:26

trzeba uważać idąc wzwyż po śladach/ by nie wylądować w jakowyś pośladach//;)

zgłoś

byłem...
15 maja 2019 o 10:06

...

zgłoś

ApisTaur
15 maja 2019 o 14:26

odtrzykropkam//

zgłoś

bosonoga - Gabriela Bartnicka
15 maja 2019 o 20:15

największy problem z prostego faktu wynika, że na jednego poetę przypada ćwierć czytelnika :)

zgłoś

ApisTaur
15 maja 2019 o 22:08

spokojnie bosalku/ maluteńką chwilę / i nasza ćwiarteczka/ stanie się promilem//:)

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się