14 may 2019

poetry

ApisTaur
ApisTaur

Eratorium

ech władcy piór pełni weny
wprawieni w słów rymowaniu
zdarzy się że dosięgniemy
pięt poetyckich tytanów?
 
czy prócz liryków ktoś czyta
wiersze tak żmudnie składane
nawet nikogo nie pytam
wnioski wysnują się same
 
cóż po Pegazie suflerze
nieprzeczytanych tomikach
wierszy złożonych w ofierze
która bez echa gdzieś znika
 
donkiszoteria poetów
takowej nikt nie ukrywa 
gdyż niezależnie od wieku
zdaje się być wiecznie żywa

Jaga
14 may 2019 at 15:58

Na wiatrakach słowa przenosić?/czy ciężkie wytoczy działa?/ nie daj poeto się prosić/ słowu jednemu choć chwała/ Niech lepiej myśl co przewodzi/ i więcej niż kolubryna/ chociaż wiersz różnic nie zgodzi/ musztrę może zatrzymać/ Kłaniać się trzeba poetom/ bo ducha raczej nie gaszą/ rozterką dzielić się przeto/ gdy inni na musztrę się łaszą :))

report

ApisTaur
14 may 2019 at 16:22

złość tylko i frustracja zanik myślących cholera/ czy postać w buncie natchnionych ma durny wygląd rapera?/ prostota wpadła w prostactwo im durniej tym bardziej trendy/ romantyk? wyśmiać frajera dziś normą wczorajsze błędy//:)

report

Jaga
14 may 2019 at 20:27

Chwilami bezsilność nas dusi/ niech się poeta wypłacze/ i choć to baran wciąż kusi/ daremnie dziś beczy i kwacze/ "Poeta pamięta", pamiętać będzie/ "róbmy więc swoje" głośmy orędzie :)))

report

jeśli tylko
14 may 2019 at 16:14

do pięt? - ech, mozolnie montujemy drabinę na obcas.. ;)

report

ApisTaur
14 may 2019 at 16:26

chodzę bezobcasowo// ;)

report

milena
14 may 2019 at 21:49

za Poetą :..."czasami człowiek musi, inaczej się udusi...":))

report

ApisTaur
15 may 2019 at 14:22

nie wiem gdzie lepiej by "spuścić parę/ z piórem przy biurku czy w barze z browarem?//;)

report

smokjerzy
15 may 2019 at 09:05

do pięt - wysoko, na dno - szybko, a do tego duża powierzchnia dla pisania ;)

report

ApisTaur
15 may 2019 at 14:26

trzeba uważać idąc wzwyż po śladach/ by nie wylądować w jakowyś pośladach//;)

report

byłem...
15 may 2019 at 10:06

...

report

ApisTaur
15 may 2019 at 14:26

odtrzykropkam//

report

bosonoga - Gabriela Bartnicka
15 may 2019 at 20:15

największy problem z prostego faktu wynika, że na jednego poetę przypada ćwierć czytelnika :)

report

ApisTaur
15 may 2019 at 22:08

spokojnie bosalku/ maluteńką chwilę / i nasza ćwiarteczka/ stanie się promilem//:)

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register