|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (426) Proza (10) Dziennik (159) Grafika (3)
Pocztówka poetycka (17) O autorze Znajomi (84) | |
kobiety mówią nie ma miłości. w ogrodach
nie kwitną kwiaty. ogrody trzeba zamknąć,
niech zrosną się z ziemią.
nie ozdabiam już ust, nie pachnę nowością
- to woń, która przechodzi mężczyznę od
stóp do wyrzeczenia siebie. niedobrze.
kiedy człowiek patrzy tylko w dół.
śni się, za każdą tęsknotą.
na koniec snu odchodzi. a przecież bliskość
jest na zawsze. o ile na zawsze nie znaczy tyle,
ile chce się.
nie ma tak, że dotykasz stopami dna,
a łeb wystawisz do słońca.
nie uwierzysz ale mam nadzieję.
on to wie, i idzie do mnie.
nie ozdabiam już ust, nie pachnę nowością....
zgłoś
"nie ozdabiam już ust, nie pachnę nowością. to woń, która przechodzi mężczyznę od stóp do wyrzeczenia się siebie. niedobrze. kiedy człowiek patrzy tylko w górę. " - jeżeli kocha tak naprawdę to zapach dla niego jest ciągle tak samo odurzający, tak samo piękna dla niego pomimo upływu czasu... a czas weryfikuje tylko prawdziwość tych uczuć (ale i inny temat tu do mnie krzyczy...)
zgłoś
"nie ma tak, że dotykasz stopami dna, a łeb wystawisz do słońca. "- najgorzej gdy dno / nie ma końca //:)
zgłoś