|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (801) Proza (73) Dziennik (269) Fotografia (24)
Pocztówka poetycka (3) Handmade (24) O autorze Znajomi (94) | |
rozmawiały kaczki w parku obok stawu
wplatając między chlebek ploteczkę z obawą
że ludzie którzy wyszli na alejki stadnie
czekają aż ptactwu z dziobów chleb niechcący spadnie
i że trzeba się spieszyć wyjadać okruszki
zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem
na dowód przykwaczały parę głodnych ludzi
którzy wyrywali sobie resztki z buzi
wzajem przytrzymując korpusy i głowy
w zmaganiu gdzie o litości nie mogło być mowy
chiba "i po ptokach"; chociaż licentia poetica, przecie..
zgłoś
Nie ma ptaka nad Ptaha a bociany są zwiastunem jego :)
zgłoś
kto by pomyślał, że ortodoksja tak lekkie pierze nosi..
zgłoś
dlatego góruje częstokroć;)
zgłoś
:)))
zgłoś
Dzięki za uśmiech :)))
zgłoś
zawsze będzie mi się to kojarzy z Poniedzielskim i jego wierszem " po ptokach jest, jak powiedział lotnik opylając las" - wydźwięk mniej sympatyczny niż Twój wiersz :) dlatego te kaczki w parkach i inne gołębie takie zdziwione wiecznie chodzą ;)
zgłoś
nerwowo ocieram pot z czoła/ drapię się w głowę i skubię baczki/ bo co jeśli się okaże że na szczycie drabiny siedzą sobie kaczki:)))
zgłoś
Wiosna, Wiesiu, wiosenka - tak wzmaga .. apetyt :))
zgłoś
podsyłam Ci wiosenną parkę (w parku :))
zgłoś
Piękna parka wygląda na sytą :)))
zgłoś
I zadowoloną :))
zgłoś
no z gardeł sobie nie wydziera chlebka;))))
zgłoś
:))))* kwaczenie ostatnio w modzie/ zostawić by kaczki choć na lodzie ;))
zgłoś
Lód tej zimy uzyskujemy tylko w warunkach laboratoryjnych :))))
zgłoś
myślisz Wiesinku, że i kwaczenie/ warto nagłośnić, niedopatrzenie ;)))
zgłoś
Jeśli kwaczenie nie przechodzi w kwik to tak :)))
zgłoś
matko i kwaczą i kwiczą / do tego głośno ryczą/ myślę sobie, ranny zwierz/ czytelniku,myśl co chcesz ;))
zgłoś
dzięki Jaguś:))))
zgłoś
i kaczka do kaczki rzecze śmiało - dla nas i ludzi okruszków mało :)
zgłoś
niech zwycięży lepszy/ dzielić nie ma co/ kto lata zbiera chlebek/ kto nie lata won;))))
zgłoś
Panie Wieśniaku, u nas na dzielnicy, jelonki powiadają: po jabłkach. ale jeśli kaczka w jabłkach, to na jedno wychodzi. pozdrawiam. ;)
zgłoś
Po jabłkach?:), nie słyszałem. Tak sobie myślę że w tej formie to powiedzenie mogłoby się narodzić w okolicy Grójca. Tam jest zagłębie jabłkowe:). //Tak się składa że spotykając się w necie, gdzie za nas występują avatary i nicki, niewiele o sobie wiemy. Zwyczajowe zwracanie się z realu w formie :Pan Pani może powodować czasem zabawne komplikacje. Bo cóż jeśli pod Wieśniakiem M ukrywa się kobieta?, a pod Normą Pert- mężczyzna? W zupełności wystarczy nick. - pozdrawiam:)
zgłoś
Przekazują sobie ptaki / to co niesprawdzone /a to kaczka dziennikarska / tak miesza ogonem //:-)
zgłoś
nikt ze spacerowiczów nie wie co znaczą kacze znaki/ już ten i ów rozumie źle i przynieść chce buraki;)))
zgłoś
I niejeden pasjonat z ołówkiem / chciałby rozwiązywać pływającą / po wodzie krzyżówkę //:-)
zgłoś
a i służba zdrowia ma kaczkę w obwodach/ i jak by co to ją pacjentom wprost do łóźka poda;)))
zgłoś
Prawda / widziałem takie zdarzenie / kaczka była w basenie //:-)
zgłoś
jak to się w życiu ludziom kaczy, kaczki odwrotnie, a ludzie inaczej..:)
zgłoś
Kaczka wspak wychodzi na to samo (znów ka-cz-ka ;))
zgłoś
Jednym słowem / kaczki to palindromy sylabowe //:-)
zgłoś
ludzie to normalnie dziwne jakieś są/ nieopierzone nieloty ale piórka sobie drą;))
zgłoś
za pirze - na powietrze świże ;)
zgłoś
:))))
zgłoś
Wiesiu! odczuwam brak (i nie mogę się przyzwyczaić) (inaczej niż w tym dowcipie :)
zgłoś
Jeślinko :)), jestem w stanie wyczekiwania na zagładę. Co i rusz mieszam obawy z newsami tv. Dawka jest tak trująca że nie próbuje jej nawet trumlić :))
zgłoś
Ty jak już coś wymyślisz...:-))))))))) a co do tytułu, sugestia alta trafna:-))
zgłoś
Witaj oczęta :))) to nie ja, to życie:)))))
zgłoś
że kaczka człowiekowi wilkiem z oczu ???
zgłoś
ptactwo wodne bywa niezawodne:)
zgłoś
"czy pojmujesz logike tych czynów ? nie ma litości dla .... " ;)
zgłoś
przegranych;))
zgłoś
nie ;) bardziej emocjonalnie ;)
zgłoś
:)))
zgłoś
"...trzeba się spieszyć wyjadać okruszki zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem":))))))) Trudno nie wyć ze śmiechu! Bążurek Wiesiu i Lobby;)
zgłoś
Bążurek idotegopanno :))Miło radować oczęta awatarkiem z kotem :)))
zgłoś