26 lutego 2014

poezja

Wieśniak M
Wieśniak M

...i po ptakach

rozmawiały kaczki w parku obok stawu
wplatając między chlebek ploteczkę z obawą 
że ludzie którzy wyszli na alejki stadnie
czekają aż ptactwu z dziobów chleb niechcący  spadnie
 
i że trzeba się spieszyć wyjadać okruszki
zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem
 
na dowód przykwaczały parę głodnych ludzi
którzy  wyrywali  sobie resztki z buzi
wzajem przytrzymując korpusy  i głowy
w zmaganiu  gdzie o litości  nie mogło być mowy
 
 

alt art
26 lutego 2014 o 10:59

chiba "i po ptokach"; chociaż licentia poetica, przecie..

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 11:05

Nie ma ptaka nad Ptaha a bociany są zwiastunem jego :)

zgłoś

alt art
26 lutego 2014 o 11:07

kto by pomyślał, że ortodoksja tak lekkie pierze nosi..

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 11:41

dlatego góruje częstokroć;)

zgłoś

deRuda
26 lutego 2014 o 11:14

:)))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 11:41

Dzięki za uśmiech :)))

zgłoś

deRuda
26 lutego 2014 o 12:33

zawsze będzie mi się to kojarzy z Poniedzielskim i jego wierszem " po ptokach jest, jak powiedział lotnik opylając las" - wydźwięk mniej sympatyczny niż Twój wiersz :) dlatego te kaczki w parkach i inne gołębie takie zdziwione wiecznie chodzą ;)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 17:00

nerwowo ocieram pot z czoła/ drapię się w głowę i skubię baczki/ bo co jeśli się okaże że na szczycie drabiny siedzą sobie kaczki:)))

zgłoś

jeśli tylko
26 lutego 2014 o 12:41

Wiosna, Wiesiu, wiosenka - tak wzmaga .. apetyt :))

zgłoś

jeśli tylko
26 lutego 2014 o 12:41

podsyłam Ci wiosenną parkę (w parku :))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 14:04

Piękna parka wygląda na sytą :)))

zgłoś

jeśli tylko
26 lutego 2014 o 16:24

I zadowoloną :))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 16:56

no z gardeł sobie nie wydziera chlebka;))))

zgłoś

Jaga
26 lutego 2014 o 12:42

:))))* kwaczenie ostatnio w modzie/ zostawić by kaczki choć na lodzie ;))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 14:05

Lód tej zimy uzyskujemy tylko w warunkach laboratoryjnych :))))

zgłoś

Jaga
26 lutego 2014 o 14:08

myślisz Wiesinku, że i kwaczenie/ warto nagłośnić, niedopatrzenie ;)))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 14:10

Jeśli kwaczenie nie przechodzi w kwik to tak :)))

zgłoś

Jaga
26 lutego 2014 o 14:13

matko i kwaczą i kwiczą / do tego głośno ryczą/ myślę sobie, ranny zwierz/ czytelniku,myśl co chcesz ;))

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 19:23

dzięki Jaguś:))))

zgłoś

.
26 lutego 2014 o 13:12

i kaczka do kaczki rzecze śmiało - dla nas i ludzi okruszków mało :)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 15:58

niech zwycięży lepszy/ dzielić nie ma co/ kto lata zbiera chlebek/ kto nie lata won;))))

zgłoś

.
26 lutego 2014 o 14:23

Panie Wieśniaku, u nas na dzielnicy, jelonki powiadają: po jabłkach. ale jeśli kaczka w jabłkach, to na jedno wychodzi. pozdrawiam. ;)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 15:53

Po jabłkach?:), nie słyszałem. Tak sobie myślę że w tej formie to powiedzenie mogłoby się narodzić w okolicy Grójca. Tam jest zagłębie jabłkowe:). //Tak się składa że spotykając się w necie, gdzie za nas występują avatary i nicki, niewiele o sobie wiemy. Zwyczajowe zwracanie się z realu w formie :Pan Pani może powodować czasem zabawne komplikacje. Bo cóż jeśli pod Wieśniakiem M ukrywa się kobieta?, a pod Normą Pert- mężczyzna? W zupełności wystarczy nick. - pozdrawiam:)

zgłoś

ApisTaur
26 lutego 2014 o 19:26

Przekazują sobie ptaki / to co niesprawdzone /a to kaczka dziennikarska / tak miesza ogonem //:-)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 20:15

nikt ze spacerowiczów nie wie co znaczą kacze znaki/ już ten i ów rozumie źle i przynieść chce buraki;)))

zgłoś

ApisTaur
26 lutego 2014 o 20:19

I niejeden pasjonat z ołówkiem / chciałby rozwiązywać pływającą / po wodzie krzyżówkę //:-)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 20:48

a i służba zdrowia ma kaczkę w obwodach/ i jak by co to ją pacjentom wprost do łóźka poda;)))

zgłoś

ApisTaur
26 lutego 2014 o 20:54

Prawda / widziałem takie zdarzenie / kaczka była w basenie //:-)

zgłoś

Aśćka
26 lutego 2014 o 20:19

jak to się w życiu ludziom kaczy, kaczki odwrotnie, a ludzie inaczej..:)

zgłoś

jeśli tylko
26 lutego 2014 o 20:25

Kaczka wspak wychodzi na to samo (znów ka-cz-ka ;))

zgłoś

ApisTaur
26 lutego 2014 o 20:31

Jednym słowem / kaczki to palindromy sylabowe //:-)

zgłoś

Wieśniak M
26 lutego 2014 o 20:51

ludzie to normalnie dziwne jakieś są/ nieopierzone nieloty ale piórka sobie drą;))

zgłoś

jeśli tylko
26 lutego 2014 o 20:59

za pirze - na powietrze świże ;)

zgłoś

Wieśniak M
27 lutego 2014 o 07:32

:))))

zgłoś

jeśli tylko
10 marca 2014 o 10:05

Wiesiu! odczuwam brak (i nie mogę się przyzwyczaić) (inaczej niż w tym dowcipie :)

zgłoś

Wieśniak M
10 marca 2014 o 11:05

Jeślinko :)), jestem w stanie wyczekiwania na zagładę. Co i rusz mieszam obawy z newsami tv. Dawka jest tak trująca że nie próbuje jej nawet trumlić :))

zgłoś

oczy jak pustynia
26 lutego 2014 o 20:56

Ty jak już coś wymyślisz...:-))))))))) a co do tytułu, sugestia alta trafna:-))

zgłoś

Wieśniak M
27 lutego 2014 o 07:33

Witaj oczęta :))) to nie ja, to życie:)))))

zgłoś

mua
27 lutego 2014 o 07:40

że kaczka człowiekowi wilkiem z oczu ???

zgłoś

Jerzy Woliński
27 lutego 2014 o 10:30

ptactwo wodne bywa niezawodne:)

zgłoś

xyz
1 marca 2014 o 20:26

"czy pojmujesz logike tych czynów ? nie ma litości dla .... " ;)

zgłoś

Wieśniak M
1 marca 2014 o 20:27

przegranych;))

zgłoś

xyz
1 marca 2014 o 20:31

nie ;) bardziej emocjonalnie ;)

zgłoś

Wieśniak M
10 marca 2014 o 09:48

:)))

zgłoś

idotegopanna
10 marca 2014 o 07:25

"...trzeba się spieszyć wyjadać okruszki zwiększając masę kaczuszki pod puszkiem":))))))) Trudno nie wyć ze śmiechu! Bążurek Wiesiu i Lobby;)

zgłoś

Wieśniak M
10 marca 2014 o 09:49

Bążurek idotegopanno :))Miło radować oczęta awatarkiem z kotem :)))

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się