18 may 2014

18 may 2014, sunday ( Level 15 o trudnych wyborach )

Kiedy przyjdzie taka chwila, w której pomyślę, że jestem dorosła i wiem, co robię? Kiedy przestanę zasypiać z dziesiątkami obietnic na ustach, o których zapomnę następnego dnia po przebudzeniu? Kiedy przestanę narzucać sobie pierdyliardy reguł, które złamię, jeszcze przed ich wypowiedzeniem? Chyba nigdy. Tak samo jak nigdy nie przestanę podejmować złych decyzji; kiedy będę miała do wyboru włóczęgowate spacery z facetem i upicie się z przyjaciółką albo naukę na ważne kolokwium, nigdy nie wybiorę nauki. Bo żyję dla tych chwil, które zdarzają się tak rzadko, zwykle akurat przed ważnymi kolokwiami. Nie umiem, nie potrafię być w zgodzie ze sobą, zasadami, regułami i tym pierdolonym Wszechświatem, o którym trąbią natchnieni różowym pierdem zwolennicy Paula Coelho.
 
Świat nie jest w porządku wobec nikogo i jest to tak do wyrzygania oczywiste, że aż bolesne; że aż budzisz się w środku nocy zlany potem. Wino zawsze sięgnie dna, dobra piosenka się skończy, a miły facet przyśni się w jednym z tych snów, których się nie lubi; tych, w których mili faceci przestają być mili i wyzywają cię od najgorszych, w których z cytrynowych babeczek wychodzą gąsienice, a hipertroficzny obraz otoczenia rozrywa wnętrzności boleśnie, powoli, z pasją, i nie wiesz, po prostu nie wiesz, czy to jakaś cholerna prawda objawiona, czy pieprzona karma za fantazje bez pokrycia. Nie wiesz nic. 


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 4 | rating: 0/4 | report | add to favorite

Comments:

issa,  

:) "[...] w zgodzie ze sobą, zasadami, regułami i tym pier.dolonym Wszechświatem [...]". Jaki taki porządek może wyniknąć np. ze znaczenia słowa "pier.dolony". Wprawdzie słownik daje spis znaczeń czasownika, od którego pochodzi ten imiesłów z kwalifikatorem 'wulgarnie': 1. uprawiać seks 2. mówić nie do rzeczy 3. psuć; robić coś źle, niedołężnie 4. lekceważyć kogoś lub coś, no ale z nich, jednak, nr 1., tak może mieć w sobie brutalność, jak i czułość. I to jest jakaś realna droga do sensu. Mówię bez szyderstwa.

report |

alt art,  

gdy lumbrycydofilka podąża śladami sokratesa..

report |

Filip Kaczmarczyk,  

Zasada jest taka: najpierw życie, potem nauka.

report |

Filip Kaczmarczyk,  

Ale zaraz zaraz, jeśli zasada to już możesz złamać.

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register