29 november 2012

gdy pada - pocałunki

w deszczu
pomarznięte słowa
przemoknięte dusze

kocham
nie odejdę
spijam kroplę deszczu z sinych ust kochanka


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 21 | rating: 0/19 | report | add to favorite

Comments:

Sede Vacante,  

Bardzo mi się podoba. Taka "widokówka" poetycka, tak bym to nazwał, która nie ma za zadanie niesienie jakiegoś konkretnego przesłania, konkretnej opowieści, lecz pokazuje pewien klimat, uczucie rozanielenia. Bierze się widokówkę, ogląda ją i ona po prostu jest ciekawa, albo nie. Ładna, lub brzydka. Zdjęcia mają w sobie często głębsze przesłanie, a widokówki po prostu śliczne, ciekawe widoki. Oczywiście nie umniejszając wagi wierszowi. Ale właśnie to kilka słów o miłości, jednak tak świeżych, romantycznych, że wzbudzają uczucie zadowolenia w sekundę. I za to dziękuje.

report |

Anna Maria Magdalena,  

dziękuje bardzo :)

report |

gabrysia cabaj,  

sine usta kochanka...hm...kojarzą się z nieboszczykiem, więc gdzie tu ślicznie?

report |

Anna Maria Magdalena,  

sine usta nie tylko nieboszczyki maja :)

report |

Sede Vacante,  

Mi sine kojarzą się ze zmarzniętymi. Dosłownie i tylko tak. Usta usta ogrzeją więc pocałunkiem, siność przeganiając. Dla mnie pięknie.

report |

gabrysia cabaj,  

to po co te dusze? tylko mylą czytelnicka:)))

report |

Sede Vacante,  

Może najprostszy zabieg - wskazanie człowieka, jako duszy opakowanej w ciało, spacerującej po deszczu. To niby to samo, co po prostu człowiek - ale pisząc "dusze" wskazujemy pewien stan uczuć, zatracenie się w miłości, strachu, tęsknocie, smutku czy o czym tam autor pisze. Taki stan, gdy jesteśmy "poza ciałem", czyli ogarnięci bez reszty tym, co w sercu. Tak mi się wydaje. I jak pisałem, zabieg prosty, ale sprawiający, ze jakoś miękko wchodzi w serce wierszem tymże. Nie zawsze najważniejsza jest logika :)

report |

Anna Maria Magdalena,  

dokładnie tak :) bardzo trafnie postrzegasz :) dziękuję

report |

sisey,  

Całkiem fajne i aż prosi o leciutką korektę: "w deszczu / pomarznięte słowa / przemoknięte / / kocham / nie odejdę / spijam z sinych ust kochanka/ STOP Taki lekki noir, bo można i tak czytać, że mu się zeszło (choćby z zimna). Pozdrawiam. Zapunktuję a konto. :)

report |

AS,  

droga AMM, jeden z moich mistrzów mawiał, że skalpel w ręku poety jest równie ważny jak jego pióro; korzystając z jego rady proponuję Ci taką oto - nieprzegadaną wersję Twojego wiersza: w deszczu / pomarznięte słowa / przemoknięte // kocham / nie odejdę / spijam kroplę deszczu z sinych ust; ma to taką zaletę, że oprócz zwięzłości tworzy się ładna przerzutnia międzystrofowa (przemoknięte kocham); i jeszcze jedno - myślnikowi należy się spacja z obu stron, więc popraw proszę pisownię w tytule; pozdrowienia:)

report |

Anna Maria Magdalena,  

dzięki za podpowiedz :))

report |

Bazyliszek,  

wiesz:)))))

report |

Anna Maria Magdalena,  

:) wiem i nie wiem

report |

alt art,  

odwodnisz kochanka..

report |

sisey,  

hmm, a dusze nadal straszą. kobiety...

report |

Anna Maria Magdalena,  

oj straszą :))

report |other poems: Wzięła maj z zaskoczenia, Mamie, 434., Kruche życia., ..., Korona nie czyni Matrona, Korona, Litery, Uwięziona, 426, Leniwie, 425 myśl bezmyślna, Dla siebie kawałek nieba, Opuściłeś mnie, Narcyzm, Kawaler nieosiągalny, Powroty bywają długie, Epoki, *, może lepiej milczeć, samotność, stracimy, ponad czasem, łzy 1, łzy, bum, poczęcie bez rozwiązania*, z rozpaczy wyciągasz mnie, tańcząca gwiazda, idę, papla, nie zawsze na ,,tak,,, dawne myśli, połączeni, ostatnie wołania, przy Tobie jestem, tęsknota *, w..., spadająca..., gdy pada - pocałunki, (...)76, może już czas..., widziałam..., kiedy opadały ręce- Modliłam, :*, jak wytłumaczyć dlaczego włosy wypadną?, podobni, dzieci nie piją alkoholu, depresyjnie, :D, umieć wspominać i zrezygnować, Jesienne pejzaże, pustka, (...)75, (...)74, ja służącą, tajemnica jesieni, nawet nieobecny- jesteś, (...)73, twoja dłoń moim azylem, (...)72, (...)71, wino-wina moja, zagubiona, kiedy nadejdzie, (...)70, drugie oblicze człowieczeństwa, Nic na P..., przez brudną szybę-czułości, niebajkowo, spojrzenie, ból, wataha, na opak spełnione, jesienna, ***, gość, Kopciuszkowy sen, niepotrzebne, smutno w lesie, pies nie człowiek a żal, w kominku, pamiątkowo..., Dziś, (...)69, nocne milczenia, na działce popołudniami, nocami..., Mięta miłości, zwada, (...)67 (brak pomysłu na tytuł), (...)66, Wiaterek, (...)65, kiedy się jąkał..., ...??, zagubiona droga twojego ciała, hotel, doznania przed 30, poranki, jesteś romantyczny, zapłatą za serce- jego brak, młoda dusza choć nie te lata, nocne mary, nie ma już jej, ***, :), wspominki, strachem miłości, nie koniecznie romantycznie, (...)64, (...)63, wystawa, (...)62, kici??, ta noc się nie kończy, (...)61, popsuta rybka..., Topola, nie moje lata, T...1, nic nie powiem, Tango...Ciebie brak..., bilet, Tomaszu..., T, brak, pocałunki, (...)60, (...)59, (...)58, pogubiona", zostań, jezioro, zgadywanka, grzeszyłam, :P, łzy, bezimienna, zaginiona, :), (...)57, galerie, pycha, ja kukiełka, taka karma, moja złota myśl, zegarek tyka, do..., butelka..., to już nie moja droga...,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register