17 december 2015

Och, Ziuty!


przeinaczą fakty głosząc święte prawdy
klepią jak automat patos w każdym słowie
od tempa różańców nabrały już wprawy
zawsze nawiedzone kobiety kruchtowe
 
zaglądają w okna pod kołdry sąsiadek
która się nie modli która spina zadek
ciągle są na straży do ocen gotowe
nie odpuszczą grzesznym kobiety kruchtowe
 
mocno wierzą w cuda wchodzą pod kropidła
chcą synów w kapłaństwie przed pokusą schować
choć dla niepokornych szykują imadła
głoszą bogobojność kobiety kruchtowej
 
z buźką wciąż kamienną niczym Buster Keaton
i duszą pojemną chyba w geny wrytą
oprócz tego w górze czci ziemskiego boga
wierna jak kundelek kobieta kruchtowa


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 17 | rating: 0/15 | report | add to favorite

Comments:

Jestem,  

I dobrze,niech M.G. nie myśli,że jest sam...

report |

bosonoga,  

tak, musimy stworzyć tłum :))) Dzięki za przycupnięcie!

report |

sam53,  

nawet ten układ rymów podoba sie :) pozdr

report |

bosonoga,  

tak, w drugiej i czwartej jest inny układ rymów niż w pierwszej i trzeciej. Dziękuję, rzadki gościu i pozdrawiam :)

report |

Damian Paradoks,  

a tak chciałem nauczyć się przesuwać korale różańca widząc jak zgrabnie to szło mojej babci. Zmarła i z nią różańcowa zabawa ;)

report |

bosonoga,  

Też miałam "różańcową" babcię, ale większy związek emocjonalny miałam z tą drugą - "nie - różańcową" :) Pozdrawiam, Damianie.

report |

Teresa,  

Ziuty- hipokrytki! Osaczają i szepczą po kątach, pozdrawiam!

report |

doremi,  

zaglądają do serc także ludzkich sumień/nikt ich zachowania szybko nie zrozumie/i patrzą z uporem czy popiół na głowie/taki mają zwyczaj kobiety kruchtowe//

report |

Ananke,  

:) świetny tekst ! nie brak mu humoru i sarkazmu

report |

zuzanna809,  

...Ziuty godne są podziwu, szacunku oraz miłości... która nie ma cech ziutek to... społeczny jest wyrzutek....:((( Nieziuta pozdrawia.:)

report |

jeśli tylko,  

Lekko, zgrabnie i z przytupem :)

report |

bosonoga,  

Teresa, Fasolka, Ananke, zuzanna, jeślinka - dziękuję Wam dziewuszki i życzę miłej nocki!

report |

Wieśniak M,  

bóg jest z nami/ w papeterii z donosami/ narodził się podczas sumy/i teraz na krzyżu mógłby pękać z dumy/ patrząc na paciorki wlepionych w bliźniego oczu / - O masz! sąsiadka patrzy! i ten tam, się napatoczył...:)) Miłego Bosonóżko :)

report |

bosonoga,  

Widzę – patrzą ))) może mam jeszcze parę dni, by usunąć niegodne prawdziwej Polki wierszyki / po tym, co się stało tej nocy, wierzę, że wkrótce cenzura przyszykuje dla niepokornych wnyki. Dobrego, Wieśniaczku!

report |

Hosanna,  

te kobiety mają swój urok choć w swojej prostocie zachowują ząbki drapieżnika - strażnika. Czuję w wierszu trochę lęku przed nimi. Mogą być niebezpieczne szczególnie w małym zamkniętym środowisku. Mogą się wydawać brzydkie tak są upraszczające pod swoje prymitywne kopyto. Budzą wiele negatywnych emocji. I być może nikt ich nie kocha. Wiersz paradoksalnie pobudził mnie do jakiejś czułości dla nich ;) bardzo podoba mi się fragment wiersza 'chcą synów w kapłaństwie przed pokusą schować "

report |

bosonoga,  

Rozumiem, ale zdecydowanie z żadną z Ziut nie chciałabym się... zaprzyjaźnić :))) Dzięki za przycupnięcie pod tekstem!

report |

Teresa Tomys,  

fajnie, lekko.

report |other poems: bliżej ciągle dalej, rewanż, Czarna dziura, Wiadomości, czyli koń by się uśmiał albo zapłakał, Endorfiny Haliny, Na Sarmatę czy na Kim Una?, w koło Macieju, Przystań, nirodha 2, Niezborność, horror z czarną kiecą w tle, Villanella z echem, Rankor, Villanella z przymrużeniem oka, Villanella rzewna, Pielgrzymi, Pestki, A kysz!, I komarzyce jak wampirzyce, oćma, bez znieczulenia, Dobrodziej, Poranek, Limeryk z ostatniej chwili, Villanella na cztery łapy, Wodzirej, Durna Maryla, nirodha, O(d)puszczenie, A gazda nazywał się Bujok, Niejedna, Przyśpiewki na niedzielę, Villanella Mammina, kiedyś, Ząbkowanie, zakłócenia, krótki fim z tonami słońca, schyłek, A w Skolimowie jesień coraz krótsza, Remake, Genom dwubiegunowy, znowu w lesie (bajka na dobranoc), Bez słów, GAD, Kapłan, zostań, limeryk ułomny(ej), Och, Ziuty!, nie dziękuj na zapas domniemanym bogom, Za - duszki, haiku wyb(i)orcze, haiku empatyczne, Vilanella z laską, Gniazdo, Cudnie (bez czasowników), jest cudnie!, Fatamrugana, a bóg pruje ściegi, bajorko, zaćmienie, na spodzie przedwakacyjnych snów, niedopatrzenie, matce, a stopy miała jak Kopciuszek, nie dorasta mu do pięt, Barejanella, Vilanella z jajem, grunt to tupet!, harcerzyk, słodki ptak młodości *, Błękitnella, nenufary nad Soliną, czyżby do nieba?, spokój znajdziesz w ciszy (2), "masz takie oczy zielone", spokój znajdziesz w ciszy, skomlenie, figlarny anioł, żona Cichego, gdy sznur za słaby, bestia, zaprosiłeś mnie do przyjaciół, Jasna Polana powoli zmierzcha, granatowo-białe wypustki, naszyjnik, A co - nie mogę? (drabble 4), uwierzyłam, rozbrat, Dziadunio, Bez gorsetu, każdego roku na ulicy Wielkanocnej, ersatz, Podkolorowanie, Przedostatnia stara panna, Miał na imię Czaruś, odrobina miodu wśród brei z manny, A niech (ktoś) to licho porwie!, Skandowanie po ka - to - li -cku, Echo, nie pamiętam, czy wtedy padał deszcz, niezbadane są wyroki, Modlidło, nie żałuje niczego, portret naszkicowany, rosyjskie miewam sny, de gustibus non est disputandum, to se ne vrati, kolekcja, Małe jest piękne!, dwanaście godzin z życia marchwiowej, utrwalona na fotografiach, rytuał, gotowe na wszystko czyli rzecz o babskiej przyjaźni, minus dwadzieścia, maligna, wstręty, "Niech żyje bal", tylko " młodość uśmiecha się bez powodu", "najpiękniejsze jest to, co jeszcze nieskończone", z pierwszych szelestów stronic, Ostatni będą pierwszymi, femme fatale, o tym, co mówiła babcia, marzenia malarki, rozmyślania zgryźliwej, Tylko on!, przejście, hieny, modliszki, czarne wdowy*, ***, konkubina, kreacje, cyrk, Wynurzenia nad grobowcem, Schody do Niego, Pokażę wam figę z makiem, swąd przypalonej padliny, Dziwak, Radosnego Alleluja!, myśli jak koty - najczarniejsze w nocy, Kaziu - zakochaj się!, babski comber, skazani na ciszę, całe życie kobiety, Po omacku, Ukarany, Babuniu, Aż trudno uwierzyć, Przykurzony anioł, Inną być, Kobiecina,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register