25 january 2012

awangarda w salonie fryzjerskim

W '68 wynaleźliśmy rocka i wolną miłość. 
Niektórzy zażywali Sartre'a. W doniczkach 
rósł cannabis i pensje tych z zarządów
mieściły się jeszcze w świńskich portfelach.

Niestety Hendrix nie okazał się Gruzinem,
a Janis Joplin nieśmiertelną. Po czterdziestu
latach wciąż nie wiemy jak mają się do tego włosy.
Fakt, że nie wzięto pod uwagę żadnego Galilejczyka.

Średnia życia Cobeinów, to jakieś jeden w skali
Winehouse. Nikt jednak nie wie jak się urodzić
kolejnym jeźdźcem burzy. Pewnie dlatego
chłopcy od promocji śnią o ACTA. Pewnie dlatego
mają pełne ręce biberów.

Śnieg skrzypi pod szpitalem wariatów i może stąd
nie ufam kolesiom obwieszonym goldem gdy zawodzą
o swoich dramatycznych losach. Chciałbym
jedynie tak przystawiać palce do wierszy, jak Gieseking
w dwudziestym d-moll dotyka Mozarta. To już jednak
zupełnie inna historia.Więc jak, tniemy krótko?
/autor wie, jak nieczytelny bedzie to tekst za lat kilka/


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 24 | rating: 0/15 | report | add to favorite

Comments:

Konrad Redus,  

trwała ondulacja

report |

sisey,  

Wybacz, za mało lotny jestem - nie pojąłem.

report |

Konrad Redus,  

skojarzyło mi się ze zmieniającymi się gustami nastolatków, bo nowi idole, nowe trendy, ale wszystko na siłę i wbrew naturze, jak trwała ondulacja; BTW biber z małej sugeruje Twoje osobiste nastawienie do tego "artysty"

report |

sisey,  

O! I to jest komentarz. Edit: ktoś te trendy kształtuje, ktoś urabia nas, ktoś wmawia, że mam wzdęcia, a jeśli nie mam, to będę miał.

report |

Istar,  

ech sis, pociągasz

report |

sisey,  

Czy to zmowa? Wszyscy tak oszczędnie będą... ?;)

report |

Istar,  

tniemy do skóry?, świetnie improwizujesz z charakterem, doskonała fabuła i igraszki z faktami a są jakie są mydło się mydli a piana szczypie w oczy, wolna kultura siedzi za biurkiem i dyktuje wyrok za popularność, a gdzie sztuka? Gdzie korzyść pozaportfelowa? Ech sama przesiądę się chyba z Reno do wehikułu czasu kiedy to co dobre teraz kiedyś stanie się niepopularne, będą to grać kloszardzi a ojcowie trafią ad acta, dobrego sis

report |

sisey,  

Pięknie, i jakie cudne wahanie. Wiem jak trudno być buntownikiem, więc nie fuczę, bardzo. :)

report |

Bogna Kurpiel,  

Na jeżyka dobry wiersz Sis:))) Dobrego i ściskam :) Pogłaskam po obciętej główce za tych wariatów i skrzypiący śnieg;))))

report |

sisey,  

A mnie jest żal wszystkich długich włosów. Idę podglądać jesiony. Dobrego.

report |

Miladora,  

Jasne, że tniemy, Sis. :))) Masz - "pewnie dlatego/pewnie dlatego/pewnie stąd" - pewnie za dużo. ;) Aha - ma być "biberów", bo mnie się ta fraza kojarzy raczej z "biperów". ;) - "o swych" - dałabym "o swoich". Buźka, bo podoba mi się. :)

report |

sisey,  

Siostro, biber - od Justina Bibera, "wybitnego" małolata, który na Brit Award '10 obwieścił w wywiadzie, że w wieku czternastu lat był szczeniakiem, a rok później totalnie zmądrzał, czego dowodem miała być jego podróż do centrum NY :>

report |

Miladora,  

No wiem, kurka, Bracie. :))) Ale mi się ręce pełne biperów skojarzyły, więc sobie tak zagadnęłam. :)))

report |

sisey,  

Dobrze, spróbuje następną razą o dramatycznie pełnych biperów rękach. Pewnie to coś o kibicach wyjdzie. :> A może Ty spróbujesz? :)

report |

Małgorzata Krupińska-Nowicka,  

sisey, aktualne i mądre. W dodatku bardzo ciekawie napisane. Mam prośbę, możesz zdradzić fryzjera? Pozdrawiam :)

report |

sisey,  

MKN, uwierz, nie będziesz zadowolona. :D

report |

oczy jak pustynia,  

tylko końcówki, żeby się nie rozdwajały, facet (niezależnie od wieku) w dłuższych włosach wygląda jak artysta, nie tylko od 68 roku:-))

report |

sisey,  

Oj tak, wiem coś o tym. :D

report |

Teresa Tomys,  

opowieści fryzjerów zawsze są ciekawe.

report |

sisey,  

Oczywiście, stąd fryzjer i magiel nigdy nie zagaśnie. ;)

report |

Alutka P,  

a JJ nieśmiertelna - czy nieśmiertelną ;)?

report |

sisey,  

A to mi klina zabiłaś, jako że obie formy wydawały się poprawne, ale masz rację - konsekwentnie musiałbym napisać Gruzin, a nie Gruzinem. Dziękuję. Podziwiam oko.

report |

Alutka P,  

czytam uważnie - Pozdrowczyk:) a oczy mam niczego sobie;)

report |other poems: szkic, ballada o ludziach na drzewach, to tylko, zima na Marsie, ..., szkłem w oku bawi się szaleniec, ja proszę pana mam dobrze, stos, żaden albatros, kołysanka dla Smoka, łaska obłędu, z bedekera pana jabłońskiego, nocny rejs do Hurghady, mgły zbyt przejrzyste, chciałbym zostawić ci wiersz, jak pamięć przejrzysty, wiersz o niechęci do uczestnictwa w nurcie, oglądając pejzaż z San Quirico d'Orcia, marynarze jeszcze nie, powiesił się szewc, nic tam, a to co widać to nic, w przyszłości zamierzam pisać już tylko tytuły*, e-gotyk, dochodzenie do wyobraźni, solo na saksofon barytonowy, zawiniątko, kapitułka dla mas, rozmowa z estetyką w tle, na uspokojenie, lekcja czytania, focus, Kordian F w ciąży pije, cóż to by była za miłość [update], romans którego nie było, w dniu dzisiejszym wylosowano... [update2], człowiek prywatny, do porządku dziennego, nasze never never, ich liebe You mon Munich, chili albo auto da fé, ona minie, oferta najnowszych telefonów, wiersz na raty, od klęsk, kiedy nadchodzi, obejrzyj za mną ten zachód [update], nigdy mi nie mów że piszesz wiersze, przyjdzie mi umrzeć na fortepian, na ryby, kojarzymisie, odchodzę, moje łóżko, zwiersz lekki i powiewny (update), wiersz na życzenie GLC za punkcik, o filozofii smaku słów kilka, pamiętnik człowieka rozsądnego, a słońce z papieru jego jest, mój drogi Bruno, błękitniejesz z papierosem, futerał, z dziennika rozbitka, nie przypadkiem w sepii, nie na życzenie publiczności, książę, kto my?, melanż mix i inne trudne wyrazy, utykanie na starych filmach, parapetówka solo, wieczór że do rany przyłóż (update), oczywiście mogło być gorzej, zawierzam [czekamy na pociągi], jesteś gotów, wieża Babel XXI, scenariusz męskiego wiersza, tutsi [cenzura] hutu, mało morskie opowieści, ekfratyk z jaśminem w tle, drzewieje się, awangarda w salonie fryzjerskim, głupiec, dawno cię nie widziałem, czytaj mnie z ruchu warg, o zmierzchu i bez przewodnika, już jestem przedtem, śpiewanka podróżująca, ok, mieliście rację, po schodach, kurs na zachód, audyt, nadmiar powietrza między nami, ja się o pana niepokoję, to tylko słowo o moście, wątpliwości faceta w ugrach, katedra języka, Betlejem zero jedenaście, jasełka w mieście P., nocny talk show, była sobie zima, co ty tam widzisz, ostatnia pięta Achillesa, z listów, sfumato, dom specjalnej starości, zupełnie o niczym, list motywacyjny, pieśń myśliwego, jeden z nas ja, Komunikacja zastępcza, lekcja autonomii, obcy w obcym mieście, hologram, wyjatkowo trwałe niby, re: w drodze do miasta, bezimienni, buty nie mają sensu,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register