14 july 2011

mam taki sen

pełen bezchmurnego nieba
na wyspach szczęśliwych
w rzekach miodu
w skałach chleba
uśmiechu drzew
zwierząt umileniu
brody nie porastającej
wąsów niegoleniu
gdzie nic nie dzieli
szczerość mieszka
pomiędzy wierszami
ech!
jak tu go do końca wyśnić
by zdążyć
przed
muchami


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 17 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

zazdroszczę Ci pogodnych snów :) mnie nawiedza koszmar o lataniu. lecę nad miastem, rozumiesz, nagle pikuję w dół. widzę jadący pociąg i walę centralnie w dach wagonu. ląduję na pomoście, zabijając jakiegoś Bogu ducha winnego kolesia :(( dasz wiarę? :)) śni mi się to od lat.. cholera.

report |

Wieśniak M,  

Qrcze Kasiu:))), jedyna interpretacja jaka mi przychodzi do głowy jest taka. Latasz niczym Supermen , odczuwasz potrzebę dokonywania rzeczy wielkich, o jakiech zwyczajnemu człowiekowi się nie śni ( kto wie czy nie jesteś z innej planety ), ale może nie jesteś ( niepewność)- to ten koleś na dachu;)))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

:D - czasami mam wrażenie, że nie pasuję do Ziemian, to fakt ;))) ten koleś jest w środku. przebijam dach/raczej przenikam przez dach i ląduję mu centralnie na czuprynie :)) skutki są opłakane. czuję żal, ból i wyrzuty sumienia. co gorsza - kiedy lecę, wiem już co się stanie, ale nie mam na to żadnego wpływu :(

report |

Wieśniak M,  

zadziwiają mnie powtarzające się sny. Wierzę że mają jakiś ukryty sens, choc same w sobie są bez sensu.Bo raczej mało prawdopodobne abyś rzeczywiście akurat na tym kolesiu wylądowała;))). Kasiu , to koszmar więc współczuję. A czy ten koleś to ktoś znajomy?

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

nie. obcy mężczyzna, którego twarzy nie widzę. sensu też nie dostrzegam, ale niepokoi mnie ten sen. po przebudzeniu czuję się koszmarnie.

report |

Wieśniak M,  

Hmmmm.....może spróbuj wspomóc się jakims sennikiem.....na wszelki wypadek:))))

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

sen mara - Bóg wiara i już mi lepiej :) dziękuję za pogawędkę, Wieśku. lecę, nie zaśmiecam pod wierszem, pa :)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

Nieznajoma; dziękuję za próbę interpretacji. coś w tym może być. czasami ranimy ludzi, chociaż tego tak naprawdę nie chcemy. nieroztropność, albo trudności w porozumiewaniu się, dobrym siebie zrozumieniu. nie wiem. może stąd brak wpływu (we śnie) na to, co się dzieje w tym koszmarku. uciekam, bo mnie Wiesiek przechrzci na kasicę - i będzie miał rację :)

report |

slonce1907,  

jak ja bym chciała tak śnić... w trakcie czytania miałam przed oczyma własną imaginację beztroskiego raju. Dzięki!

report |

Wieśniak M,  

Życzę więc kolorowych snów:))))

report |

Istar,  

ech Wieśniaku jak to jest z tymi snami? ja co noc wędruję w dziwnych przestrzeniach i światach. dzis urodziłam chłopca. ale o nim zapomniałam. ostatkiem sił przyssany do piersi /kiedy przypomniałam sobie o nim i dopadłam przerażona łóżeczka gdzie leżał sam, zbyt długo/ zaczął różowieć ... koszmarne sny :)

report |

Wieśniak M,  

Każdy miewa koszmary, niektórzy nawet nie senne niestety:(, sen o dziecku wydaje się wskazywać na poczucie winy w/ g mnie, ale jak zaczyna różowieć to dobrze przecież, więc może to tylko lęk przed problemami?:))). Dzięki Istar:)))

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Mam zawsze fajne sny, podobnie jak ten:) Myślę że co nam zaprząta głowę w dzień, to w nocy umysł próbuje poukładac po swojemu .Najlepiej czuc radośc przez cały dzień.Tego można się nauczyc:)

report |

Wieśniak M,  

zazdroszczę An :))), ja rzadko miewm fajne:(. Dziękuję za obecność:)

report |

Natali,  

najbardziej "szczerość ... między wierszami " :)))

report |

Wieśniak M,  

:))) dzięki Natali:))))

report |other poems: nie śpij proszę, zawierzony madce boskiej, ..a miał może jeszcze zęby?, liryka wnętrz, Wilburny, nieco syzyfowy, przełomowy, tęsknot przednówkowy, erotyk narodowy z lokowaniem produktu, archeowarszawski, uliczny, Tomkowi, Wierszyk do szkół pdst., wierszyk inspirowany twórczością mi-styka Rymkiewicza, wierszyk refluksyjny, huuu huuu haaa, Chodźmy do stajenki - bajka niewyklęta dla dzieci, wszelkie podobieństwa przypadkowe, MG 42, Światowe Dni Odzieży, jak wieś z ob.wieszczem, ukryta opcja, pamiątki z Wenecji, na choinkę mu taki prezent, re-sortowy, jakieś plany na jesień?, osąd kapturowy, karą darz jana, po miedzy, RODNAP, nasz kandydat, pank rólik, zwykłe przypadki psa fafika, intermarsze, życie z dreszczykiem pod starym prykiem, "wielka radocha przy pisaniu wierszyków dla..."- Aśćce, !!! z ostatniej chwili!!!, www.babcia.pl, cyborgi, że niby taki społecznie zaangażowany i nad wodą, styczspac, zdrowy wyrób limerykopodobny, party tura, dzynglobal dzynglobal..., noelogizmy, do szybkiego czytania, pamiątki z urwanych filmów, zadyszki, w ramach dialogu, kampania jesienna, dzień dobry, bajka też, jaskółka, ta sama jesień, bajeczka o ciśnieniu, translatyk, linowy, derudne bajdury, do kąta, ...jest wielki, oda do chmurki dymku z papierosa, "o odbiorze rzeczy" *, pełne magazynki, w pewnych kręgach, orety krymskie, buten tag, koszyk świadczeń, tuiterazm, maj day, końskie życie, stroiciel, z nadzieją ku niebu, o stawianiu kropek, wierszyk symbiotyczny, ech droga Ananke..., wiosna co ze snu się budzi, wariacja na pola rażenia, w mini, wielka mi gracja, barda z barci opowieści, białowiersz, e-day, trzy muzy, o zabawie ptaszkiem, ciśnienie, ...i po ptakach, bohaterek nie na miarę, ...powiedz Europie, zawsze to jakoś z górki, gniot dla niewymienionej, od...wilż, białe noce, kasaiku, złoto dla astrit, Do roty!, drag on błędny, Kamilowi, pamiątki, tripatinek, kar nawałowy, piąte życie, my anonimowi a....coś tam, [księga dojścia] - Gender, zżyczam to z siebie:), dychotemia, nie umierajmy nadziei, słów tyle co pod palcami, o maggi świąt, zastępstwo procesowe, podpierniczony u Ani, po byt, z pamiętnika kibica lokalnej drużyny, se przyświecam, ukołysanka, jakby co - to o budowie komórki będziemy, w inercji zmiany, bajeczka w scenerii leśnej wśród paproci o lisku chytrusku i małej koci, na pole on, misz mariaż, saga o misiu, 11 listopada, ludzkie zmartwienie, wstań i daj wstać, niech wżdy, dziennik ale noszący znamiona wiersza, forpocztówka, foto synteza, bezosobowy, punkt odniesienia, liryk plastyczny, na Rezeba, pacman, hyc, apel poległych, toccata..., jedyna we wszechnecie, przyjęcie za piętnaście dwunasta, zwykli inaczej, proszę nie regulować czytelników, gafy z szafy, z punktu g do..., z uwagi na.., wronin, objaw ja nie, jakiego nie znacie, udzienny, gra muzyka, pogłos, ogar, limeryda śmieciowa,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register