23 december 2015

Wiersz dla synka

szczerze? miałem durną nadzieję że będziesz inny
krew z kości, szaroperłowe włosy, wieczny buntownik
o ego cierpiącym na gigantyzm
harley nie przerobiony ze skutera
 
a tu- walizka średnio świeżych kartofli
pokurcz dmuchający w szklany wiatraczek
beznikotynowe papierosy z odpustu
(pierwsza paczka za darmo
oferta ważna do wyczerpania zapasów) 
 
przezywają cię jakoś w szkole?
e, każdy -obok. po co przejmować się zatłuszczoną gębą
nawet już nie wiadomo kogo przedstawia
 jakiś śródbywatel
 
pewnie to farbowaniec, nielegal zza Buga
(czarnorynkowa wartość- dwie kopiejki, pół funka kłaków, smar
by było czym zaklajstrować luki w metryce)
 
 nie zaciągaj bo kiedyś się powiesisz na jęzorze
 twardo, jak po sznurku:
brzy-do-ta-brzęk- roz-rzy- nać- grzech-po-grzeb
seplenie dozwolone, choć nie polecam
 
współczuć? jeszcze czego! szkło ci w oczy
żarówka- kwoka zbyt nisko, aż się upieczesz
 
matka wrzuci swoją połowę do konterenera PCK


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 5 | rating: 0/5 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

przez dziurkę od klucza w zardzewiałej furtce nocy czarnej w oczy nam; plejady energooszczędnych żarówek może nawet lamp led; to słońce co w plecy..

report |

zuzanna809,  

... inteligencją nie dorastam do pięt, więc to pewnie zaszczyt nie będzie, że jestem pod wrażeniem

report |

Florian Konrad,  

raczysz żartować?????? czemu piszesz tak wiernopoddańczo i na klęczkach? i to jeszcze pod tak słabym, nieco prostackim wierszem? :))))))) Wyluzuj, głowa go góry, jam nie Miłosz, ani inny Szymborski :) Zaszczytem jest dla mnie, że ktokolwiek czyta moje tekściory. A jak chwali- podwójna radość!

report |

zuzanna809,  

.. jaka wiernopoddańczość? Jakie klęczki? To była z mojej strony ironia - każdy ma inteligencję rozwiniętą w różnych kierunkach, do tej - w Twoim kierunku mi daleko, tak jak Tobie do mojej...:) No też przytoczyłeś wieszczów! Miłosza nie lubię, Szymborską owszem - ale dziwne by było, gdybyś pisał podobnie. W ogóle to nie bądź tak fałszywie skromny, piszesz z polotem, masz nowoczesny, niebanalny styl, i doceniam to, chociaż nie nie lubię długich i niełatwych tekstów, bo trzeba się zmóżdżać, żeby dojść, o co chodzi....a podobno o...kozy:))) Ale miło, że Cię ucieszyłam. Twoje wiersze czytam, ale trudno mi je komentować...punktować...jeszcze pomyślisz, że się podlizuję:((( Pozdrawiam. A dziękuję za odwiedziny z ochrzanem - uwagi słuszne, choć ostre. Ale ktoś taki musi być, byśmy się nie zasuszyli w swej rzekomej "znakomitości":))))))))))))))

report |

Florian Konrad,  

no i spotkały się dwie ironie- jedna nie załapała drugiej :) bywa. Ochrzan? nie pamiętam. Komentuję różne teksty. Często. Uwagi krytyczne są potrzebne-zgadzam się

report |other poems: Barwy ukryte, Krótki wiersz o miłości, Oduracja, Fonogram, Etalaż, Feston, Drobić, Pangea proxima, Bezklas, Petroglify, Prefiguracja, Disjecta membra, Do strachliwych świat należy, Pato, Mursz, Anoksybiont, Eleusa, Obryw, Przezmysł. Klechda staropolska., Narkozy, Zwalcz mnie, Huncwoteria, Pajęczynki, źródełko, Nieujrzanka, Latentny, Chlornament, Inkrustacje, Wniebogłosek, Toksynowiec, Bajka o skalaniu, Dysgeniczni, Eskapizm, Przyjmij się, Krystalicznie. Albo ostrzej., Amorfia, Egzorta, Mistagogia, Zbieranie pyłu, Milionsierdzie, Wielowadzie, Ekskryptyda. Albo nie., Demarkacja, Uwierzytelnić, Papierowe dzieci, Prozemat, Decentrycznie, Handlarka roszczeń, Defenestranci, Blanknot, Cytofag, Anarchiada, Kladogram, Okładki zastępcze, Dawnogrzesznica, Pointylizm, Impertygen, Antyfonarz, Eschatopatia, Amartiotrofizm, Rozludnienie, Współsprawca, Rozchwyt, Wykroina, Determinant, Abisomental, Korelat, Nauczyciel snu, Katoptromantyk, Polifiletyzm, Apatryda, Rekwizycja, Judź, Teatrzyk udziwnień, Rosa naftowa, Ranielica, Diamentonizm, Strumieniowanie, Albinoscencja, Intersemiotyka, Nie obstawiać w Lotto, Antyfiliacja, Szczątki, asamblaże, Podwielokrotność, Kultywar, Procesualnie, Kinksteria, Ekssekracja, Eliminator slajdów, Cuckold, Lemniskata, Plantacja chwastów, Erodowani, Astroturfing, Antywyznanie, Deeksploracja, Czarne segregatory, Flatter, Neoplazma, Rozkradnę, Wymuszka, Uszebti, Setlista, BIOSy, Biblioklazm, Dyshymenium, Magnituda, Zastępujesz, Beneficjentka, Pieniężenie, Z wbudowaną, Detencja, Zrywanie parkietu, Docenzurować!, Współdysonans, Attentyzm, Oksydan, Wzór do prześladowania, Odrzuć połączenie, Znak próbny, Stany nieneutralne, Sen polifazowy, Fejsualizm, Przydrożnie, Głowizna, Strona przeglądowa, Dobarwianie, Intersygnał, Lot godowy, Protip, Probólowo, Epizootia, Znacznik. Wiersz półdestrukcyjny, Eklezjogenna, Urągowisko, Hipergamia, Anatomie, Przecinka, Tryptyk nowomiejski III., Tryptyk nowomiejski II., Tryptyk nowomiejski I, Horror feminae, Ekshalator, Kundys, Dunya, Mikrobiom, Radiacja, Mesith, Zrywanie się do lotu, Półsymbioza, Manananggal,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register