9 june 2011

spodnie

Poranek na kacu choć nie piję, gdy pracuję
i przysięgam, że poszłam spać trzeźwa
I ten cholerny ból głowy. W słuchawkach Eldo mówi mi,
że mam założyć jego spodnie na godzinę.
Ja przecież właśnie noszę spodnie
i najmniej raz dziennie jakiś idiota odchodzi,
bo małolata mu nie będzie wydawać poleceń. O nie!
Szef się tylko zaśmieje, bo ego zostawił przed drzwiami.
On też ma dość. Dobrodusznie tłumaczę tym kretynom,
że wykonywanie poleceń mają w umowach.
Bardziej niż pracja po godzinach i klimatyzacja
dusi mnie tylko nadmiar testosteronu.
Załóż moje spodnie[...] zobaczysz jak żyję
Załóż moje, co?
Gdybym chociaż była feministką...
Moja macica - moja sprawa i nie trzaskaj drzwiami wychodząc.
Szef mówi, że prowadzimy bizness, a nie burdel
i to się ma nijak do płci. Jego posłuchają.
Jeszcze tylko parę podpisów i idziemy.
Założ moje spodnie... W domu także ja je włożę.


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 13 | rating: 0/0 | report | add to favorite

Comments:

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

lubię Cię czytać, nie wiem, dlaczego. piszesz tak swobodnie. naturalnie i trafnie. te wiersze do mnie po prostu mówią. popraw literówki.

report |

Nesca,  

béde wdzieczna jesli mi te literowki wytkniesz, bo ich nie widze:)

report |

Kasiaballou vel Taki Tytoń,  

Nesca, poprawiłaś, szachrajko :P ;)

report |

Nesca,  

jedná tylko, wiecej nie znalazlam:)

report |

Szel,  

z dokazywaniem to jest inksza inkszosc Nssco..ale podpis grozi kryminalem:)

report |

Nesca,  

nie strasz nie strasz:)

report |

JoT Eff,  

No i w ten sposób, lecąc po nowościach, dotarłam do mojej ulubionej autorki. I tu tekst jest o czymś, zgrabnie napisany. Nie żeby jakiś wymiatacz, ale nie da się napisać za każdym razem wymiatacza, przecież.

report |

Nesca,  

ten tekst już tu był, ale okoliczności zmusiły mnie do uporządkowania moich tekstów i ten poprawiłam jako pierwszy:) ps. ty też jesteś moją ulubioną autorką:)

report |

Ania Ostrowska,  

w ostatnim wersie wywaliłabym "ja"

report |

Nesca,  

trafne, ale to bardzo stary tekst i nie chcę w nim już grzebać:*

report |other poems: jestdobrze, Mr Smith- odświeżam, o dużych dziewczynkach raz jeszcze- odświeżam, nietakieproste, to nie tak, że nie mam serca, dobrze mi się udaje, forever unwritten -odświeżam, unthinkable - odświeżam, hazard -odświeżam, Alicja przez pół -odświeżam, o sierotce - odświeżam, sleep on the floor, zdecydowałam się wyspać, argumenty - odświeżam, zabawka, Mon - odświeżam, dobre na serce - odświeżam, pan ładny, ja ładna, Chciałam tego schematu, Chodź pokażę Ci moje siniaki, ranking przytulania, o obietnicę, never be your woman, pokarm dla węży, tylko już nie słuchaj, skała, paradoksalnie, węże jakieś, najmniej źle, jakie koszmary lubisz?, You can leave that ring on your finger, nie poddam się łatwo, ---, przestań, to chwilowe, nigdy tak nie mam, nie udawaj zaskoczonego, może lepiej nie oddzwaniaj, chwilowe, znudzona modliszka, przekonaj mnie, że się mylę, onsonly, daddy isues cd., not only on paper, Żadnych imion, wtorek, And I ain't sorry, bo gdyby tylko, homewrecker's lullaby, po którym razie mam spytać o imię?, nazywam ich datami zamiast imion, gubię się z porządnymi, zdjęcia z wakacji, new ink, new lust, i nagle dzwony dzwonią, Dosłownie Twoja dziwką, dla nich wszystkich, Marry him, mężczyźni też mogą być na raz, one down, takie kobiety jak ja nie czekają, zostań dam Ci majtki, there's always a first, świadomość - odświeżam, niewyspana Nesca, Let it burn, cała jestem pogryziona, ***, To ja jestem Annie Hall - odświeżam, bordo, zapach Amaretto, sugar rush, Postaram się, tak, nie, prawdopodobnie, sprawdzam, Tym razem nie zepsuję, niealfabetyczni, we could have, Gdybam, Boleśnie szczera Nesca, Chociaż czasami, dobrze jest, wiesz?, w kolorze nude, Jeden z lepszych wyborów, nie wyspałam się, dawno mnie nie było, niby nowe, korale ciszy, Rowera Błażeja, co nowego?, tik tak, Ból fantomowy, falling, let it be, karmazynowo, ***, ja się pytam: za co?, bad boys fuck right, ale o co chodzi?, odcień czerni, next time, damn, umieranie to też tylko konwenans, ***, Na Andrzeja pannom nadzieja..., karma- odświeżam, Opowiadałam Ci już - odświeżam, doliny - odświeżam, wystarczy, nie wszystko złoto i inne, daddy issues, mieliśmy stąd wyjść, być może Cię to obchodzi, motyw, z babskiego wieczoru, o uwieszaniu, I never thought that, czytaj nie pytaj, z pozdrowieniami, ***, bez tytułu, talking weddings, starałam się niebanalnie o umieraniu, kastrat, No mrs Smith, Rozmemłana Nesca, samiec alfa, zabawna anegdotka, nieostrożnie, bliźniak, :), Co się stało z Nescą?, z zaskoczenia, koronki w kajdankach, dawno nie było o lęku, czekoladowy książę- odświeżam, nieprzyzwoicie, de ja vu, game changer, is a bitch, na życiowo, I'm no good, ***, ***, mini mini, pozdrów ode mnie Królową- odświeżam, dlaczego tak?, po wakacjach- odświeżam, Nurtujesz mnie, zadzwoń proszę, make me wonder,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register