23 june 2011

Poszukiwania wiersza wierszem

może i ja bym coś napisała
ale jestem kobietą
i nie wiem czy to dobrze

mogłabym udać nieszczęśliwą kochankę
ale to już zostało ograne
w każdym teatrze z trawy

więc wymaluję krajobrazy
ale moim jedynym
rzucającym się jak dzień w noc
tak samo w oczy
są bloki coraz młodszych małżeństw

może odnajdę się na wsi
przysiądę na miedzy z pętkiem siana we włosach
i jakieś mruczando wyniosę przejeżdżającym

nie wiem nie wiem
krzesło też jest ciekawe czy zegar
i ludzie nie-ludzie

może po prostu zostawię tu całą niepewność


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 12 | rating: 0/8 | report | add to favorite

Comments:

Jarosław Jabrzemski,  

Nie ma pętki - jest piętka, pęto, a nawet pętko. Ładne czasy! Kiełbasa z siana, kabanosy z sieczki. Poza tym nieźle. Pozdrawiam serdecznie JJ

report |

An - Anna Awsiukiewicz,  

Podoba się i to bardzo:)

report |

Darek i Mania,  

też się spodobał :)

report |

Gabriela Iwińska,  

Barthowsky, kasiaballou, - dziękuję bardzo. :) Jarku - chodziło mi właśnie o pęto, ale zdrobnione - pętko no i w odmianie pętki siana. Może tak być czy nie bardzo? :D :) Dziękuję Ci bardzo za uwagę. :) chinita - a jakoś niezdecydowanie po mnie chodzi. Bardzo dziękuję. :) An i Darek - no to się cieszę niezmiernie! :) Dziękuję wszystkim za przybycie, tak liczne w sumie jak dla mnie. Kłaniam się i pozdrawiam wszystkich! :)

report |

Jarosław Jabrzemski,  

W odmianie "z pętkiem siana ". Pętko jest męskie, mimo pochodzenia od żeńskiej kiełbasy - czasami dzieci tak mają.

report |

Gabriela Iwińska,  

A no może i racja, dziękuję ! :) Dzieci? :P :D

report |

Gabriela Iwińska,  

Dziękuję! :)

report |

Withkacy,  

Bardzo fajny tekst. Pozdarwiam

report |

lajana,  

:) Ładne obrazki! Tu "ale to już zostało ograne", wystarczyłoby "ograne" bez "zostało", jak myślisz? A tutaj zupełnie poetycko zabrzmi bez inwersji: "na miedzy przysiądę z pętkiem" (przysiądę na miedzy). ;) W tej strofce, według mnie mocno zamotałaś: "więc wymaluję krajobrazy ale moim jedynym rzucającym się jak dzień w noc tak samo w oczy są bloki coraz młodszych małżeństw" - zastanawiam się, jak to odmotać, a upraszczając nie utracić wdzięku. Ale tak tylko sobie myślę, bo poetycznie mi w tym wierszu, refleksyjnie i łagodnie. I po chwili już wszystko pasuje, jak to u Ciebie, w naturalnym wdziękiem. Pozdrawiam! :)

report |

Istar,  

ładny

report |

Gabriela Iwińska,  

Lajano, tak się zastanawiałam nad opuszczeniem tego "zostało", ale będzie mi czegoś brakować i jakoś tak głupio mi się czyta. :D Tamtą strofę może i zamotałam, ale w sumie trochę o to mi chodziło i raczej nie zmienię, bo nie widzę, prawdę mówiąc, tego inaczej. :) A z tą inwersją miałaś rację, więc już poprawiłam i też jest mi lepiej. Cieszę się, że Ci się spodobało. Dziękuję pięknie i pozdrawiam ciepło! ;) Istar - dzięki!

report |other poems: Bez odpowiedzi, Szkic, mój smutek, ***, Spodziewani, Grzebień, samotność, po drugiej stronie, W bloku na ósmym piętrze, Niż, Poetka?, Zarezerwowana nie znaczy zajęta, Na łóżku, Lokomotywa, Przed, ***, Banał, Szept latarki, milczenie, A jeśli, Przy parapecie, daleko po północy w krainie zamglonej, Rozdwojona, umarli lubią jazz, Samotność, Nikt, Kiedy najdzie szarość, Powroty, stare-nowe, Warcząca obietnica, Rozmowa, Miłość, Obojętność, Pytania, NN, ***, Różne milczenia, Wola lub mimo niej, Pocztówka na przykład z Paryża, Do końca, Wielkie powroty małych strof, Mój ciasny pejzaż, Niemożebnie samotnie, Piszę na ciemną zmianę, uwspółczesnizowany wiersz, po kolorowe czarno-białe, Erotyk ściśle niedojrzały, Bez słowa do M., Spójrz tam!, Próba wiersza - czyli jak (nie) powiedzieć, że cię kocham, Oby wiersz, List niemego wołacza, ...postaraj się nie gubić liter (wiersz od końca), Do Poetów, Na słońcu pora deszczowa, Czekanie takie sobie, przy-sobie, Ser(decznie), Recepta na nie-zdrowie, Widelec, Na ławce parkowej, Byle do jesieni, Czekając w walizce, Obraz zdjęcia, W imaginacji albo tylko mi się tak wydaje, Spacer rynkiem (krakowskim), Poszukiwania wiersza wierszem, W filiżance, W kolorze blue(sa), Słówko przed snem, Na peronie, Mamrotanie przed kolejnym dniem, Wyblakła ballada, * * * (dla Tamtego), Wiosenny spacer, Lament prozaika, Wiersz, Roztargniona samotność, Dziennik obcych, List do tutejszego nieznajomego, Wkoło cisza. Psyt! jest smutek. Idziemy do łóżka, Ranek o poranku, Wieczór w rytmie zegara, Ballada jednej ciszy do drugiej, Szukając, Bezsenność. Czekamy dnia, Oddam, Zamiar, Zobojętnienie, Poeci, Wątpliwość, Enigma, * * *, Cierpieć opowiem, Beztytuł, Dojrzały, Ballada z Francją, Z Norwidem,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register