Forums

LittleDiana
PROFILE About me Friends (1) Forums (2) Prose (47)


28 may 2021

Czy warto zaczynać pisanie opowiadania od nowa?

Nie chcę by zabrzmiało to jak hejt, bo nie mam pretensji do nikogo, do czytelników też nie.
Piszę opowiadanie pod tytułem "Laura w Krainie Rzeczywistości" Opowiada ono o dwudziestopięcioletniej Laurze, która jest niepełnosprawna od urodzenia. W sumie mam już prawie dwadzieścia rozdziałów. Jutro chyba wstawię dwudziesty (aczkolwiek to nie jest pewnie, bo mam pełno szykowania się), a w niedziele wyjeżdżam na dwa tygodnie, ale potem wracam. Z jednej strony lubię tą moją twórczość taką jaka jest. Jest to obyczajówka, bardzo spokojna, bez dramatów, komedii i takie tam.
Jednak czuję, że ja i czytelnicy zupełnie inaczej odbieramy to co ja piszę. Na przykład moja przyjaciółka odbiera całość jako przerażająco smutną pomimo że opisuję sukcesy Laury w rehabilitacji, czy relacje z przyjaciółmi. Jeszcze inni mają wrażenie że Laurka nie ma życia wewnętrznego, chociaż myślałam że tęsknota za przyjaciółmi, niepowodzenia życiowe, gadanie o hobby nimi są. Dlatego, bo pomimo że nawet mi się podoba to co ja piszę to myślę, że mogłabym to zrobić jeszcze inaczej. Z drugiej strony boję się że utracę autentyczność.
Co o tym myślicie? Zaczynał ktoś tu kiedyś od nowa?


number of comments: 3 | rating: 3 |  more 

jeśli tylko,  

Myślę, że w trakcie pisania miałaś mnóstwo przemyśleń. Przekonałaś się, jak inaczej "wyglądają" myśli w głowie niż na kartce. I dla innych i dla Ciebie. Wiem, ze spisanie własnych myśli powoduje, że postrzega się je inaczej, bywa , ze zmienia się stosunek do tematu lub jego części. To ciekawe i wzbogaca. Więc tę pierwszą wersję możesz potraktować jako wstęp, czy też ćwiczenie. Przeczytaj to jeszcze raz, w całości (nie koniecznie na raz), prześpij się z tym. I pewnie fajnie by było, gdybyś spróbowała jeszcze raz. Nie przerabiając poszczególnych tekstów, ale ułóż sobie jeszcze raz całość. Może trochę poprzesuwasz. I nie rób tego pod dyktando innych osób (choć ich uwagi przemyśl), ale zastanów się - jak TY spojrzałabyś na to nieco inaczej. Będę Ci kibicować, jak dotychczas :)

report |

Weronika,  

taki mentor to skarb...

report |

jeśli tylko,  

Uwaga koleżanki jest zrozumiała, bo "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Dla niej życie Laury (peelki) jest zupełnie inne niż jej własne, więc inaczej je widzi. Ale Ty opisujesz Laurę i jej punkt widzenia.

report |




Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us






wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
1