w zasadzie do słów się nie wtrącam, bo się na nich nie znam, ale tu mi się przeczytało zamiast pod codzienności naskórkiem to: pod codzienności skrzydłem :) i nie jest to żadna sugestia do zmiany, tylko moja akomodacja :)
a czemu się nie wtrącasz? ;) Gdy dam 'pod codzienności skrzydłem' to mi się kojarzy opiekuńczo a tego nie odczuwam.
A pod cienką warstwą naskórka jak pod cienką taflą lodu wiją się pstrągi i jest prawdziwe, pełne życie. Tę powierzchowność codzienności miałem na uwadze :)
nie pomyślałam, że to brzmi opiekuńczo :) patrz, dla każdego to inaczej jest :) pod skrzydłem to mi się kojarzy, że wiatr, czasami głodno, czasami brak sił, czasami zimno, czasami ciepło, ale masz racje, teraz jak mi napisałeś, to faktycznie pod skrzydłem ludzie używają jako opiekuńczość. Ale tak jak napisałam, to nie jest sugestia do zmiany. Bo jak widać każdy widzi inaczej :) to niech dzisiejsza codzienność będzie jak pod skrzydłem :)
Czasem zmieniam, czasem dorzucam 'ten sam' w wersji i odczuciu osoby mającej uwagi. Pozostaje to wtedy rozwiniętym, trwałym śladem na forum. Tak jak i komentarz :) Rację rzadko eksponuję bo jest ich więcej niż ludzi. Czasem argumenty daję i lubię punkty widzenia innych :) Zgodność spojrzenia też łasi ale można współżyć nawet w raju przy pewnej rozbieżności spojrzenia. Różnice mogą wzbogacić ;)
tekst prosty, bez zawijasów z siódmym dnem - podoba mi się, jest na prawdę serdeczny:) ptaszek charakterny, ale niebojowy, no a deska najpiękniejsza, kwadratowa:)
dumnie wypinam piersi, Aśćka ;) Dostrzegłaś nawet belkę, którą wstawiłem do ogrodzenia gdy betonowa pękła pod ciężarem grubych gości. Sosnowa belka jak i las tuż za nią - symbiotycznie ;) A ponieważ jest nawet urokliwa przyciąga ptaki, które ustawiają się jak modelki do mych portretów. Żółty kolor w głębi to żarnowiec miotlasty który przekwita właśnie. Zdobi nabrzeża lasów w departamencie Les Landes.
wrócim, tymczasem kontrolka ostrzega mnie iż muszę się niestety spieszyć (belka jest FANASTYCZNA:) bo tu dostaje się porządne info z wtrętem poetyckim - Damian Paradox Geografic:):):)
o a tu piszą, że http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_zwyczajny kopciuszek owszem rdzawy ale na ogonie tylko, w ogóle te wszystkie ptaki jakieś do się podobne
widzę Twoją pleszkę. Jest zbliżona tylko że duża w porównaniu z Kopciuszkiem (phoenicurus ochruros) którego widuję. I Kopciuszek ma kolor tylko pod ogonem i to zabawnie widać bo gdy siedzi i macha tym ogonkiem :) Kształtem przypomina nieco wróbelka.
nie zna się na ptakach ale gdy sfotografuję zawsze szukam nazwy :) , Jeśli tylko . Nazwać ptaka tylko ptakiem jest dla mnie jak wykrojenia całej wiedzy ludowej z kultury ;)
nie chcesz pleszki to nie ;)) ale żeby wilk był syty i baranica cała to tutaj śpiew kopciuszka http://ptakolub.gsi.pl/turdidae/kopciuszek.mp3 tutaj natomiast pleszki http://ptakolub.gsi.pl/turdidae/pleszka.mp3
jeśli tylko, przeglądnąłem wszystkie zdjęcia ptaków które zagościły w moim ogrodzie i tu masz zapewne rację odnośnie pleszki. Pleszka zwyczajna (phoenicurus phoenicurus) w odróżnieniu do kopciuszka (phoenicurus ochruros) ma zawsze białą wstęgę nad oczyma. Odnosi się to do samców bo samiczki są mniej 'pstrokate' ;) . Jesteś ekspertem w rozpoznawaniu roślin i ptaków :) Gratuluję! :)
ptaki jest bardzo trudno rozpoznać na zdjęciu. Zanim znalazłem w katalogach kopciuszka to trwało :) Po francusku jest łatwiej bo się nazywa rougequeue noir (czerwony ogonek)
i niespodziewanie mamy ptasią trójce: Twój rudzik Zoo, mój kopciuszek i pleszka deRuda i Jeśli_tylko :) . Wczytałem się w szczegóły by odnaleźć jak bliską jest pleszka rudzikowi. Nazwa łacińską niemal ta sama. W tradycji anglojęzycznej i francuskiej o kopciuszku mówi się 'pleszka czarna' by tak przeeksponować na polski. Trzeba oba razem w jednej framudze by szukać różnic w szczegółach bo tylko kolor je nieco rozróżnia :)
un ami passager - przelotny przyjaciel
zgłoś
w zasadzie do słów się nie wtrącam, bo się na nich nie znam, ale tu mi się przeczytało zamiast pod codzienności naskórkiem to: pod codzienności skrzydłem :) i nie jest to żadna sugestia do zmiany, tylko moja akomodacja :)
zgłoś
a czemu się nie wtrącasz? ;) Gdy dam 'pod codzienności skrzydłem' to mi się kojarzy opiekuńczo a tego nie odczuwam. A pod cienką warstwą naskórka jak pod cienką taflą lodu wiją się pstrągi i jest prawdziwe, pełne życie. Tę powierzchowność codzienności miałem na uwadze :)
zgłoś
nie pomyślałam, że to brzmi opiekuńczo :) patrz, dla każdego to inaczej jest :) pod skrzydłem to mi się kojarzy, że wiatr, czasami głodno, czasami brak sił, czasami zimno, czasami ciepło, ale masz racje, teraz jak mi napisałeś, to faktycznie pod skrzydłem ludzie używają jako opiekuńczość. Ale tak jak napisałam, to nie jest sugestia do zmiany. Bo jak widać każdy widzi inaczej :) to niech dzisiejsza codzienność będzie jak pod skrzydłem :)
zgłoś
Czasem zmieniam, czasem dorzucam 'ten sam' w wersji i odczuciu osoby mającej uwagi. Pozostaje to wtedy rozwiniętym, trwałym śladem na forum. Tak jak i komentarz :) Rację rzadko eksponuję bo jest ich więcej niż ludzi. Czasem argumenty daję i lubię punkty widzenia innych :) Zgodność spojrzenia też łasi ale można współżyć nawet w raju przy pewnej rozbieżności spojrzenia. Różnice mogą wzbogacić ;)
zgłoś
różnice są super :) inaczej bylibyśmy nudni, a tak można się dopełniac :)
zgłoś
mam nadzieję że bardzo różnisz się ode mnie, deRuda ;)
zgłoś
;))) no parę różnic na pewno by się znalazło
zgłoś
to mi nasunęło na myśl tytuł książki której nigdy nie przeczytałem a był: 'Dear enemy' ;)
zgłoś
chyba był film o podobnym tytule, na pewno opowiadanie w fantastyce, ale ksiązki to nie znam :)
zgłoś
książka to był zbiór listów i dobrze że książka gdzieś mi się zagubiła ;)
zgłoś
oj taka niedobra? :)
zgłoś
oj nie! bezradnie się patrzy i wie już że nigdy nie złapie. Ale myszkę mi przyniosła i traktowała ją jak własne dziecko :)
zgłoś
,,jakoś nie umiał z ludźmi żyć, wolał kumplować się z ptakami,, //www.youtube.com/watch?v=SH1P63T3L3k
zgłoś
Poezja śpiewana. Dziękuję Haniu :)
zgłoś
i kiedy tak w końcu przyleci/ spod główki na okno zerka/ "daj jeść!'- chciałby zakrzyknąć/ a dla nas zda się że...ćwierka?:)))
zgłoś
Podglądanie ptaków ma wiele z łowienia ryb. Chwilę wzlotu duże oczekiwania. Ptak jednak oczekuje a ryba wpada na patelnię ;)
zgłoś
tekst prosty, bez zawijasów z siódmym dnem - podoba mi się, jest na prawdę serdeczny:) ptaszek charakterny, ale niebojowy, no a deska najpiękniejsza, kwadratowa:)
zgłoś
ten ptaszek to mój ulubiony. Nazywa się Kopciuszek i samiec jest lekko czerwony pod ogonem. Samiczka jest szara z ładnym oczkiem :)
zgłoś
dumnie wypinam piersi, Aśćka ;) Dostrzegłaś nawet belkę, którą wstawiłem do ogrodzenia gdy betonowa pękła pod ciężarem grubych gości. Sosnowa belka jak i las tuż za nią - symbiotycznie ;) A ponieważ jest nawet urokliwa przyciąga ptaki, które ustawiają się jak modelki do mych portretów. Żółty kolor w głębi to żarnowiec miotlasty który przekwita właśnie. Zdobi nabrzeża lasów w departamencie Les Landes.
zgłoś
wrócim, tymczasem kontrolka ostrzega mnie iż muszę się niestety spieszyć (belka jest FANASTYCZNA:) bo tu dostaje się porządne info z wtrętem poetyckim - Damian Paradox Geografic:):):)
zgłoś
( a ten ptaszek to nie jest przypadkiem pleszka?)
zgłoś
to jest Kopciuszek (samiec bo z kolorem) :) Mam go chyba cały rok w okolicy.
zgłoś
no to juz nie wiem, cała żem zmotana :( bo mi tu o tak pokazują, zobacz: http://ptaki.info/pleszka
zgłoś
tam napisali "pleszka jest podobna do kopciuszka" - trzeba zapytać :))
zgłoś
o a tu piszą, że http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_zwyczajny kopciuszek owszem rdzawy ale na ogonie tylko, w ogóle te wszystkie ptaki jakieś do się podobne
zgłoś
widzę Twoją pleszkę. Jest zbliżona tylko że duża w porównaniu z Kopciuszkiem (phoenicurus ochruros) którego widuję. I Kopciuszek ma kolor tylko pod ogonem i to zabawnie widać bo gdy siedzi i macha tym ogonkiem :) Kształtem przypomina nieco wróbelka.
zgłoś
a mi piszą że to kopciuszek jest większy i poddziobem jest ciemny ... zresztą to mniej istotne, ważne że piękny :)
zgłoś
nie zna się na ptakach ale gdy sfotografuję zawsze szukam nazwy :) , Jeśli tylko . Nazwać ptaka tylko ptakiem jest dla mnie jak wykrojenia całej wiedzy ludowej z kultury ;)
zgłoś
Kopciuszek jest chyba najczęstszym gościem w moim ogródku, deRuda :)
zgłoś
nie chcesz pleszki to nie ;)) ale żeby wilk był syty i baranica cała to tutaj śpiew kopciuszka http://ptakolub.gsi.pl/turdidae/kopciuszek.mp3 tutaj natomiast pleszki http://ptakolub.gsi.pl/turdidae/pleszka.mp3
zgłoś
pamiętam, że gdy szukałem to wpadłem w katalogu najpierw na pleszkę. A teraz wysłuchałem Twego Kopciuszka (mp3) bo jak przylatuje do mnie to milczy ;)
zgłoś
a Ty do nie zagadywałeś? może jest niesmiały ;)
zgłoś
*do niego
zgłoś
jest jednak płochliwy tylko obce koty dają mi się głaskać :)
zgłoś
jeśli tylko, przeglądnąłem wszystkie zdjęcia ptaków które zagościły w moim ogrodzie i tu masz zapewne rację odnośnie pleszki. Pleszka zwyczajna (phoenicurus phoenicurus) w odróżnieniu do kopciuszka (phoenicurus ochruros) ma zawsze białą wstęgę nad oczyma. Odnosi się to do samców bo samiczki są mniej 'pstrokate' ;) . Jesteś ekspertem w rozpoznawaniu roślin i ptaków :) Gratuluję! :)
zgłoś
miło mi, ale nie jestem ekspertem, to DeRuda zapytała o pleszkę :)) czasem trzeba obejrzeć wiele zdjęć z różnych stron, a i tak trudno odróżnić :))
zgłoś
tym razem na żywo sprawdziłem a fotki poklasyfikowałem :)
zgłoś
pięknie zaćwierkało (zagrało) :)
zgłoś
ptaki jest bardzo trudno rozpoznać na zdjęciu. Zanim znalazłem w katalogach kopciuszka to trwało :) Po francusku jest łatwiej bo się nazywa rougequeue noir (czerwony ogonek)
zgłoś
mam tak samo, szukanie z wyglądu to pracochłonne zajęcie ;))
zgłoś
tak ! tac, i tacc ;))
zgłoś
i niespodziewanie mamy ptasią trójce: Twój rudzik Zoo, mój kopciuszek i pleszka deRuda i Jeśli_tylko :) . Wczytałem się w szczegóły by odnaleźć jak bliską jest pleszka rudzikowi. Nazwa łacińską niemal ta sama. W tradycji anglojęzycznej i francuskiej o kopciuszku mówi się 'pleszka czarna' by tak przeeksponować na polski. Trzeba oba razem w jednej framudze by szukać różnic w szczegółach bo tylko kolor je nieco rozróżnia :)
zgłoś
ptak jest jak wena / płochliwie przylata / i nie ma znaczenia / że jest nieskrzydlata //;)
zgłoś
Wena więc nie furkocze :)
zgłoś
ładne skojarzenia, duch, duszek w proporcji ciała
zgłoś
ptaszki duszę mieć muszą bo co by je tak unosiło? ;)
zgłoś