23 listopada 2012

dziennik

RENATA
RENATA

dużo

ile to jest duzo?
jaką miarą się je mierzy ?Czy dla jednych dużo znaczy tyle że starczy i jeszcze mozna się podzielić a innym apetyt rosnie w miarę jedzenia i nigdy niczego nie mają za dużo?
Dla biednego  i 10 zł jest dużo a dla bogatego 10.tyś jest za mało .
myslę że miara okreslajaca wyrazem duzo jest tak nierówna zależyna od osoby i ogółu patrzącego na daną rzecz lub sytuację .
 

inne okreslenia słowa Dużo- bez liku, co niemiara, do licha i trochę, dużo, krocie, masa, mnogość, mnóstwo, mrowie, multum, niemało, wiele
fura, góra, kupa, zwał




ciekawy utwór polecam Irka Dudka -za dużo by umrzeć,za mało by żyć.

alt art
23 listopada 2012 o 15:07

papuasi liczą: raz, dwa, mnóstwo; zawsze miałem więcej niż na to zasłużyłem..

zgłoś

RENATA
23 listopada 2012 o 15:10

i tak trzymać i tak myśleć mam więcej niż inni bo myslę pozytywnie

zgłoś

ApisTaur
23 listopada 2012 o 15:10

mówiąc oględnie/ bogactwo jest względne//:)

zgłoś

RENATA
23 listopada 2012 o 15:13

byle mieć dwie ręce[nie lewe]mozna wszystko i optymizm w kieszeni

zgłoś

ApisTaur
23 listopada 2012 o 15:18

optymizm/ hm/ deficytowy towar/ ale miast rąk/ wolałbym mieć głowę do interesów/ nie wystarczą: chęć i zapał/ nie u nas przynajmniej/:)

zgłoś

Wieśniak M
23 listopada 2012 o 16:02

ja mam dużo....za mało;)))

zgłoś

Jaga
23 listopada 2012 o 16:04

...ja mam mnóstwo wszystkiego ;)

zgłoś

RENATA
23 listopada 2012 o 16:05

i szczególnie aparat ..

zgłoś

Kontakt z redakcją



Zgłoś nadużycie


Opcja dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. Zarejestruj się