|
| |
|
WSZYSTKIE PRACE
Poezja (1247) Proza (22) Dziennik (96) Fotografia (218)
Pocztówka poetycka (34) O autorze Znajomi (122) Kolekcje (4) | |
ile to jest duzo?
jaką miarą się je mierzy ?Czy dla jednych dużo znaczy tyle że starczy i jeszcze mozna się podzielić a innym apetyt rosnie w miarę jedzenia i nigdy niczego nie mają za dużo?
Dla biednego i 10 zł jest dużo a dla bogatego 10.tyś jest za mało .
myslę że miara okreslajaca wyrazem duzo jest tak nierówna zależyna od osoby i ogółu patrzącego na daną rzecz lub sytuację .
inne okreslenia słowa Dużo- bez liku, co niemiara, do licha i trochę, dużo, krocie, masa, mnogość, mnóstwo, mrowie, multum, niemało, wiele
fura, góra, kupa, zwał
ciekawy utwór polecam Irka Dudka -za dużo by umrzeć,za mało by żyć.
papuasi liczą: raz, dwa, mnóstwo; zawsze miałem więcej niż na to zasłużyłem..
zgłoś
i tak trzymać i tak myśleć mam więcej niż inni bo myslę pozytywnie
zgłoś
mówiąc oględnie/ bogactwo jest względne//:)
zgłoś
byle mieć dwie ręce[nie lewe]mozna wszystko i optymizm w kieszeni
zgłoś
optymizm/ hm/ deficytowy towar/ ale miast rąk/ wolałbym mieć głowę do interesów/ nie wystarczą: chęć i zapał/ nie u nas przynajmniej/:)
zgłoś
ja mam dużo....za mało;)))
zgłoś
...ja mam mnóstwo wszystkiego ;)
zgłoś
i szczególnie aparat ..
zgłoś