12 april 2022

Tytuł artykułu w parafialnym periodyku

"Nawróciłem się dzięki muzyce Marilyn Manson."


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 10 | rating: 0/2 | report | add to favorite

Comments:

jeśli tylko,  

doprawdyż..

report |

Cheval (Faber),  

Chodzi za mną taki jeden projekt, może kiedyś go zrealizuję. Myślałem, żeby wrzucić coś o Levinas albo "Kalwarii Kantora", ale to potężne tematy i nie wiem czy mój bakałarz tutaj wystarczy. Póki co: "A przecież jest coś pięknego w tym huczącym, wewnętrznym zgrzycie - Historia."

report |

Cheval (Faber),  

Mam pomysł na postać do opowiadania, może kiedyś napiszę. ​Laska, dziarski charakter, trudne przeżycia, charakter wojowniczki, życzliwość dla wszelkiego istnienia, słucha Marylin Manson i Sheaneth O'Connor a poza tym zostaje w końcu oficjalnie uznana za świętą. Takie between worlds trochę. Poszukiwanie aktualności z mediacją w tradycji..

report |

jeśli tylko,  

już czekam..

report |

Cheval (Faber),  

Taka ciekawostka, dla niektórych może propagandowa, ale kij tam. Był w IV w. św. Cyprian patron okultystów. Kochał się w dziewicy a jego czary zawiodły no i stwierdził, że w tym jest największa moc i mądrość. Później go zdjęli, nie wiem, czy za inkwizycji, czy wcześniej i z jakich powodów (pewnie zdziebko politycznych). W końcu uniwersalizm to uniwersalizm, no nie? A w uniwersalizmie jest polifonia. Ok. Basta. Pozdrawiam wszystkich chadzających nieuczęszczanymi drogami.

report |

Cheval (Faber),  

Ech, lepiej nie czekaj, bo słaby jestem w opowiadania. Tym bardziej trudno mi jest portretować kobiety, bo choć mógłbym kochać je wszystkie, to uważam je za nieuchwytne jak tę proustowską Albertynę. Kilka razy mi się to udało, a to i tak pewnie z dozą projekcji.

report |

jeśli tylko,  

mimo wszystko..

report |

Cheval (Faber),  

Jak jesteś taka cwaniara to sama napisz ; ).

report |

Cheval (Faber),  

To na prawdę cholernie trudny temat. Ja jestem konceptualistą, widzę coś w swojej głowie i się tym cieszę, ale teraz przełożyć swoją wizję na tekst i to sensowny - oj, dajcie mi spokój ; ).

report |

Cheval (Faber),  

Póki co swoim zwyczajem wolałbym odesłać do kogoś mądrzejszego i bardziej utalentowanego - w tym wypadku: Robert Barron - Ziarna Słowa. Odnajdywanie Boga w kulturze.

report |other poems: Rysunki tuszem (2011), Na początku (ok. 2015), Rzecz podniosła i dydaktyczna, Na wieczorny dzwon, Kaboom Kaboom II, Z klasyka - Czesław Miłosz - Dobroć, Wiersz o paleniu papierosa pod klatką, Noe, Wrzutka z klasyka - Pascal, Tytuł artykułu w parafialnym periodyku, Postulaty, Z cyklu "Detale", Martwa natura, Wciąż formalnie, Trzy wiersze Gwatemalskie, Wrzutka z klasyka, Niech boli, Pisanie, pod chałturkę, ***, Cytat z klasyka, Milczenie, Melancholia, Studzienka, Zwierciadło muzyki, Forma komunikacji (dla Graina), wanna jako metafora świata, Zewik, Trochę humorystyczny, Husserl's Electronica, nowy, Dla jaj?, ***, ***, Sentencja, Trzy wiersze (Witka), Ugly Boy, Bloom - poemat prozą, 10 tez fenomenologicznych, ***, Z dna szuflady, Rozprężenie, Cytat z klasyka (Voo Voo), Agnieszka - Staurologia, Dyptyk, Trzy wiersze, Lingua Franca, SYMETRIA, Cacuszko z dna szuflady, Sentencja, BIBELOTY - zestaw mówiący, Wrzutka (Wiersz klasyka), Rzędy realności (pogoda), Martwym językiem, kamień piaskowy, Huk, Dwie płowe wstążki ze spaceru, Dwie płowe wstążki, Dwa wiersze jesienne, Biel, biel..., ***, Cztery wiersze, Co ma byt?, Niebieski, Ślad, Mein Fukuyama, Sheaneth O'Connor, Ćwiczenia, Trzy wiersze z dedykacją dla Graina, Epilog (sprzed 10 lat), Hollow Songs, Styczeń, Hai Q, Fado, Gry i zabawy, Czy kolory istnieją, ***, Dywanik, Kolory, wariacja n.t. "Żywoty Świętych", Świat to dużo powiedziane - remake, Sportowy, Świat to dużo powiedziane, W transfiguracji, Ćwicząc we śnie, Wyznanie, Noc, IV, I, III, Dwa wiersze, Refleksja, Concept-wiersz o miłości, Finnegan's Joints, III wiersze, Z cyklu BARWY, Baśń, Purge, European, For Sylvia, Worldplay, IV wiersze dla samego siebie, ***, *** (Idę), *** (Nie ma tu nic), Trzy wiersze stoickie, *** Okay, *** (Kolor.), *** Rezygnacja, Wprawka w stylu zen, Nocne polowanie, Poranek samotnego ślusarza, ***, ***,

Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


wybierz wersję Polską

choose the English version

Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register