31 december 2016

31 december 2016, saturday ( Brakuje mi czasu ?? ( Czy ziemia powoli umiera ?? ) …czyli jak zarobić ” na czasie” ??? heheh )

 2016-12-31 (bez jednej sekundy)
   
    ” Kurczaczki pieczone w pysk ” !!!    …. Czy skoro ziemia zwalnia swoje obroty ( ze względu ponoć na oddziaływanie księżyca i innych ciał niebieskich około 2 mili sekund dziennie ( i co jakiś czas trzeba dodać jedną sekundę tak jak pod koniec roku 2016 ) to oznacza, że czas przyśpieszył niejako ? I my to odczuwamy? ( Dodać trzeba do tego precesję ziemi !!! OSTATNIE "POZORNE "SPOWOLNIENIE CZASU ZE WZGLEDU NA PRCESJĘ , CZYLI WAHNIĘCIA OSI ZIEMI= JAK W BĄCZKU PRZED UPADKIEM, MIAŁO MIEJSCE PONOĆ W 2007 ROKU). Bo skoro brakuje nam 2 milisekund dziennie to znaczy, że codziennie nam czas ucieka i uciekał już wcześniej, a po roku uzbiera się jedna sekunda = czyli , że niby czas przyśpieszył !! To jak bym umówł się z Tobą, że policzę do czterdziestu ( I coś tam = że po 40 sekundach spełnię swoje zobowiązanie ), a po trzydziestej dziewiątej sekundzie powiedział Ci – SPADAJ !!!, to jak byś się czuła czy czuł ???  ( ” … Jednak na poziomie sekund częstotliwość obrotów planety zmienia się, głównie z powodu efektów grawitacyjnych Księżyca Ziemi. Przyciąganie i odpychanie naszego orbitalnego partnera ( chodzi o Księzyc) powoduje, że niezwykle ciężkie rezerwy wodne rozlewają się, co spowalnia obrót średnio o 1,5 do 2 milisekund dziennie – ze stronki  http://www.national-geographic.pl/nauka/rok-2016-bedzie-o-sekunde-dluzszy-niz-oczekiwano-czy-to-ma-znaczenie http://www.national-geographic.pl/nauka/rok-2016-bedzie-o-sekunde-dluzszy-niz-oczekiwano-czy-to-ma-znaczenie   … i dalej … Sekunda przestępna nie jest potrzebna co roku, ponieważ Ziemia obraca się bardziej regularnie w niektórych okresach. Razem dodano 26 sekund przestępnych, odkąd wprowadzono taki zwyczaj w 1972 roku – wtedy świat dostał 10 sekund przestępnych, by nadrobić stracony czas. W latach 80. sekundy dodawano praktycznie co roku. Później bywały lata, kiedy tego nie robiono, a ten rok będzie pierwszym od 1998 roku,kiedy dodajemy sekundy rok po roku.)
    A więc za rok będziemy żyć snowa o 1 sekundę krócej ??? Ja się tak nie bawię :( ... Zanim się obejrzę będę miał z minutę w plecy, a chciałbym tę minutę dłużej pożyć – jak każdy zapewne ?? ( ... Franklin pisał tak ze 300 lat nazad: Nigdy nie odzyskasz czasu straconego, czas to pieniądz, jeżeli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie, dobrze zrobione jest lepsze niż dobrze powiedziane = tak to On nie niejaki Balcerek heheh , czy nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu!!! Kurczę, a  z tym ostatnim mam wielki dylemat :(.  
… Zastanawiam się; Kto zyskuje, czy może raczej zarabia na braku tej jednej sekundy w roku?  Czy jak ukraść część ukradzionego czasu temu kto na tym ewentualnie zarobił okradając ewidentnie moi ;) ?
Z tego wszystkiego urosło mi normalnie na pięcie napięcie heheh  …. aaalllebo i odwrotnie ;)

PS Aha
;) I breakuje mi czasu bo dziś  SSSSYLWESTER !!1 Wszystkim doooosiego roku !!! … nara ;))


list of responded items:

 

choose your artistic answer

 


number of comments: 7 | report | add to favorite

Comments:

alt art,  

dosiegoroku, sknerusie..

report |

mua,  

i wzajemnie ;))) ... sknerusie ??? ??? 120 sekund to 2 minuty w 120 lat heheh ... a tyle zamierzam pożyć ...co najmniej ;))

report |

jeśli tylko,  

najmilszego..

report |

Ananke,  

:) sekunda we te, sekunda w tamte - drobiazgowy jesteś Mua :)

report |

mua,  

tesz wszystkiego najlepszego w nowem roku ;)) i jak to siem mów " z Nowym Rokiem - nowym krokiem " , aaalee o jedną sekundę wolniej heheh

report |
Terms of use | Privacy policy | Contact

Copyright © 2010 truml.com, by using this service you accept terms of use.


contact with us


Report this item

You have to be logged in to use this feature. please register