10 october 2014

poetry

ApisTaur
ApisTaur

apostata

wciąż próbuję nie owijać w bawełnę
uczuć których niewiele zostało
ani też nie stroję nagiej prawdy
w najpiękniejsze kłamstwa
co błyszczą blaskiem tombaku 
napełniając usta goryczą
unikam słodkiej trucizny
dlatego samotność 
jest moim wiernym psem
który potrafi szczerze
ugryźć do bólu

Aśćka
10 october 2014 at 23:48

hau hau :)

report

Aśćka
10 october 2014 at 23:54

Apisie odegrawszy niezbyt ambitnie swoją rolę idę się hipnować, ale wiersz jest:)

report

ApisTaur
10 october 2014 at 23:58

i don't know hau

report

Aśćka
11 october 2014 at 00:04

ja też nie, bo mam specyficzny instynkt stadny - mocno wyluzowany:):)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 00:04

Idź zatem tropem Izydy :-)

report

Aśćka
11 october 2014 at 15:29

podpięłam:) dziękuję za szekspirzą rozmowę:)

report

jeśli tylko
10 october 2014 at 23:49

lepsza niż tłum niewierny..

report

ApisTaur
11 october 2014 at 00:01

mam zaburzony instynkt stadny

report

jeśli tylko
11 october 2014 at 15:34

uczulenie na tłum..

report

Damian Paradoks
11 october 2014 at 00:12

pies lubi towarzystwo ;)

report

Również unikam słodkiej trucizny, a moja samotność jest kotem,który może podrapać nie mnie a intruza:) Mnie z nim dobrze, bo chadza ścieżkami własnej niezależności:)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 03:12

DP, ja psa niekoniecznie.:-)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 03:16

Małgosia, najgorsza jest samotność wśrod wielu.

report

Temat rzeka, podobnie z samotnością we dwoje...

report

Damian Paradoks
11 october 2014 at 11:35

czy na pewne jesteśmy skazani na samotność? a dialog wewnętrzny to z kim? Przecież nie z samym sobą bo to jest absurd ;)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:33

to jak picie do lustra...

report

gabrysia cabaj
11 october 2014 at 08:14

smutne

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:32

no cóż...

report

Ania Ostrowska
11 october 2014 at 08:26

ale dlaczego apostata? ja tu widzę raczej wierność prawdzie - no, chyba że znowu czytam po wierzchu i upraszczam :( Na wszelki wypadek, upewnij mnie proszę, że "dla tego" pisane rozdzielnie było celowe. W sobotni poranek, przy kawie, z delikatną jeszcze jesienną mgiełką za oknem, Twój wiersz uzmysłowił mi co mnie czeka

report

gabrysia cabaj
11 october 2014 at 08:33

co wszystkich nas czeka, Aniu

report

Ania Ostrowska
11 october 2014 at 08:42

nie wiem, czy wszystkich, Gabrysiu, nie wiem

report

gabrysia cabaj
11 october 2014 at 09:14

gdzieś ostatnio wyczytałam, że cały sens naszej egzystencji jest w samotności umierania

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:30

Aniu, to oczywiście błędna pisownia, dzięki za wskazanie. Miło mi że mogłem wywołać emocje. :)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:43

A co do apostazji, sam już nie wiem w co wierzyć, a nie potrafię być bezkrytyczny wobec dogmatu.

report

Ania Ostrowska
11 october 2014 at 22:05

słaba musi być wiara, jeśli zagraża jej myślenie; niestety prawda i samotność często idą w parze, i wiersz pokazuje to bardzo pieknie

report

"Człowiek jest w życiu tak bardzo samotny, że zadaje sobie pytanie, czy samotność umierania nie jest symbolem ludzkiej egzystencji" - Emil Cioran...

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:34

Dziękuję za cytat. :)

report

Ewa
11 october 2014 at 09:29

Jasno bez owijana z nutą goryczy, całkiem nieźle potrafisz wyrazić myśli i emocje w paru słowach :) Pozdrawiam serdecznie :)

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:31

Dzięki Ewo.:)

report

alt art
11 october 2014 at 11:12

unikam prawdy jak aniołów..

report

issa
11 october 2014 at 11:15

"w najpiękniejsze kłamstwa / co błyszczą blaskiem tombaku"..

report

ApisTaur
11 october 2014 at 21:35

ją najtrudniej się znosi..

report

Sylwia Dawidziuk - Biegała
11 october 2014 at 23:42

Ludzie boją się prawdy..

report

ApisTaur
12 october 2014 at 17:55

wśród półprawd i niedomówień się rodzimy / z prawdą absolutną już nie da się żyć /

report

zuzanna809
14 october 2014 at 21:16

... dlatego większość ludzi od niej ucieka tak czy owak... Ale są chyba i tacy, którzy potrafią...być może...:)

report

Wieśniak M
12 october 2014 at 14:15

choć to towarzysz do spacerów marny/ chociaż nie żąda po spacerze karmy...

report

ApisTaur
12 october 2014 at 17:57

no / nie tak w ogóle / bo karmi się bólem ...

report

.
13 october 2014 at 07:36

który potrafi szczerze ugryźć do bólu - tak sobie czytam - :) dobrego

report

ApisTaur
13 october 2014 at 07:37

Niech i tak będzię, dzięki.

report

xyz
14 october 2014 at 12:46

..."desperacko szukając przyjaznej dłoni " ....

report

ApisTaur
14 october 2014 at 21:20

Szukam spokoju, ale nawet na to brak mi sił.

report

AGIZ
27 december 2014 at 15:35

zwątpienie jak pies gończy szczerzy kły...czeka by kąsać bólem.......

report

ApisTaur
29 december 2014 at 10:49

na to nie idzie się uodpornić /

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register