31 july 2012

poetry

Drwal
Drwal

Pastylka

wtul się we mnie
wlep wsuń  wczep w zatrzaski 
zapachem owioń
spowszechniej
bym myśli nie wymknął z naszych ciał
zlepionych snem
bym przy rannej kawie
ciekawie zajrzał do wnętrza filiżanki
czarna rozkosz
uśmiechem  tańczy na krawędzi 
znikam  głosem w dzień
wieczorem
przyniosę wtulone dobranoc
na sen


* zmiana  tytułu dla Tallulah
Cieżką dobę kończę. Przytul

wtul się we mnie
wlep wsuń  wczep w zatrzaski 
zapachem owioń
spowszechniej
bym myśli nie wymknął z naszych ciał
zlepionych snem
bym przy rannej kawie
ciekawie zajrzał do wnętrza filiżanki
czarna rozkosz
uśmiechem  tańczy na krawędzi 
znikam  głosem w dzień
wieczorem
przyniosę wtulone dobranoc
na sen

zuzanna809
31 july 2012 at 22:34

brawo! Za wiersz, za pastylkę nie!:)))

report

Nieokiełznany Milowy Las
31 july 2012 at 22:37

ROTFL - żeby się nie zdziwił, jak spadnie z łóżka - bo powie no przecież jestem zmęczona - to tylko kwestia czasu dla znudowaciałej anektyczki :P

report

Magdala
31 july 2012 at 22:43

masz biedaku ciężkie doświadczenia, jak widzę, serdeczne wyrazy współczucia. umieć dokonać właściwego wyboru to podstawa. :P

report

Drwal
31 july 2012 at 23:31

Dziękuję za receptę

report

jeśli tylko
31 july 2012 at 22:42

tak (wczepione ;)

report

Drwal
31 july 2012 at 23:33

wczepione w zatrzaski potrzasku

report

Magdala
31 july 2012 at 22:46

piękny wiersz, finezyjny, subtelny, i po Twojemu dyskretny w emocjach, acz jednoznacznie ukierunkowany lirycznie. brawo. :) zabieram... w sen :)

report

Drwal
31 july 2012 at 23:26

właściwy wybór ? gdzie dostarczyć ?

report

Magdala
1 august 2012 at 19:21

właściwy wybór, leczenie skuteczne, wiersz śliczny. pozdrawiam najserdeczniej :*

report

Wieśniak M
1 august 2012 at 05:24

przed użyciem lepiej się ńie konsultować:)))

report

Drwal
1 august 2012 at 21:23

czyżbyś Wiesławie ciekawie zaglądał w recepty/ czy może pomoże pastylka w kolorze niebieskim

report

filo
1 august 2012 at 05:25

wyobraźnia mi zagrała :)

report

Drwal
1 august 2012 at 21:28

ja niestety też tylko z wyobraźni brałem apetyt :)))) oczywiście na kawę, bo o niej tam wspominam ( przezornie marki nie wymieniając) :))))

report

Spółka
1 august 2012 at 06:39

za Magdalą, poza zabieraniem, bo jak połknęła, to już... nie ma :D a wiersz piękny. pozdrawiam.

report

Drwal
1 august 2012 at 21:33

przyjacielu, bywa że nostalgia z tęsknotą zbliża do liryki bardziej niż byśmy przypuszczali, pewnie kiedyś ze zdziwieniem spytam ja ...to na pewno mojejQuery17109475823037329133_1343848775213?

report

lalalala
1 august 2012 at 10:36

Nie przyłączę się do pieśni zachwytu. Szymborska ugryzła temat lepiej - niestety przez takie tytułowanie utworu siłą rzeczy narzucasz kontekst interpretacyjny. Na jego tle Twój tekst wypada słabo. A szkoda, bo masz potencjał.

report

Drwal
1 august 2012 at 11:10

czy to nie zbytnia egzaltacja, porównanie do Szymborskiej? Ale masz rację przez przypadek nie odkryłem drugiego kontekstu "pastylki" Uśmiechając się wklejam wersję dla Ciebie, myślę, że wyjaśnia genezę powstania bo wiersz dla niej. Potencjał? ...stale się zapowiada :))))) do pieśni się nie przyłączaj pisząc liczyłem na jej solo :))))

report

deRuda
1 august 2012 at 21:35

czytam, czytam... i pozostawię jeszcze do czytania

report

Drwal
2 august 2012 at 16:34

kto czyta nie bladzi ...ale Ty jeszcze kilka razy zabłądź tutaj by czytać

report

deRuda
3 august 2012 at 21:38

zabłandzam :)

report

LadyC
3 august 2012 at 21:31

zbłądziłam. nie żałuje

report

Drwal
5 august 2012 at 09:08

witam błądzące ogniki liryki.

report

Contact with us



Report this item


You have to be logged in to use this feature. please Register